rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody
Klimatyzacja do domu – jak wybrać?

image

Aby można było mówić o komforcie termicznym użytkownika, w pomieszczeniu, w którym on przebywa nie może być ani zbyt niskiej temperatury, ani zbyt wysokiej. Celem klimatyzatora jest zapewnienie optymalnej temperatury wnętrza.

Systemy klimatyzacji różnią się od siebie konstrukcją oraz sposobem działania – przy wyborze klimatyzatora najlepiej kierować się nie tylko jego parametrami technicznymi, ale też dopasowaniem do architektury wnętrza.
 

Wentylacja indywidualna

Zapewnia odpowiednią temperaturę w bezpośredniej odległości od użytkownika. Jest to także idealny system do pomieszczeń do biurowych i wszelkiego rodzaju pomieszczeń o średnich rozmiarach. Dzięki wbudowanym filtrom pozwala nie tylko skutecznie zachować komfort termiczny, ale też czystość powietrza.
 

Wentylacja mieszająca

Nazywana jest również wentylacją strumieniową lub wentylacją z burzliwym przepływem powietrza. W tym układzie powietrze jej nawiewane z sufitu lub spod okien. Jej sposób działania polega na „rozcieńczaniu” zanieczyszczeń powietrza z wnętrza na całej powierzchni pomieszczenia, a następnie ich usuwaniu. Z tego powodu w wentylacji mieszającej powietrze nawiewane jest z dużą prędkością, co powoduje jego dynamiczną cyrkulację.
System mieszający umożliwia uzyskiwanie zbliżonych wartości temperatury i wilgotności powietrza w każdym miejscu pomieszczenia – to dla niektórych może być wadą, ponieważ wytworzone wówczas warunki mogą nie być idealne dla wszystkich użytkowników.
 

Wentylacja wyporowa

Ten system nie posiada możliwości ogrzewania powietrzem wentylacyjnym, ponieważ praca nawiewników wyporowych polega na nawiewaniu powietrza o temperaturze niższej niż to panujące wewnątrz z niewielką prędkością na poziomie podłogi – tworzy to efekt „zimnego jęzora”, co powoduje, że w dolnym obszarze pomieszczenia tworzy się warstwa świeżego powietrza. W odróżnieniu od wentylacji mieszającej , wentylacja wyporowa zapewnia wybrane właściwości powietrza jedynie w strefie przebywania ludzi, a nie w całej objętości obiektu, w którym się znajduje.

Opracowanie i redakcja: K.C.
Na podstawie materiałów LG Electronics Polska
Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji. KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

LG Electronics Polska

E-mail: wioletta.neumann@lge.com

WWW: www.lg.com/pl/klimatyzacja

Tel: +48 22 481 74 06
Fax: +48 22 481 78 88
Adres:
Wołoska 22
02-675 Warszawa

Produkty
dodaj+ «»

Filmy
dodaj+ «»

Forum