rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Instalacje wod-kan i gazowe: rss

1 2 3
Następny
Temat
w góręw dół
A - Z
Wyświetlaj: 10 | 20 | 50 wyników
Temat
w góręw dół
A - Z
Susza w Polsce – jak się na nią przygotować?
Od kilku lat w Polsce coraz bardziej zauważalne są deficyty wody. Jednym ze skutecznych sposobów na przeciwdziałanie suszy jest magazynowanie tego cennego zasobu, na przykład w studni, która dobrze sprawdzi się na działce. Taka konstrukcja, aby dobrze spełniała swoją funkcję, powinna być skutecznie uszczelniona. Jak o to zadbać?
Wilo Pozyskaj, zmagazynuj, wykorzystaj wodę deszczową.
Patrząc na problemy związane z deficytem wody pitnej na świecie i w Polsce, możemy zmienić spojrzenie na wodę deszczową: woda jako zasób, a nie ściek. Wiąże to ze sobą odwagę w zmianach trendów projektowania budynków wielorodzinnych, hoteli, stadionów, biurowców czy innych obiektów użyteczności publicznej. Ustawa z dnia 20 lipca 2017 Prawo wodne, zmieniła definicję prawną wody opadowej. Deszczówka i wody roztopowe straciły status ścieków.
Wilo: Isar BOOST5 gwarancją stabilnego ciśnienia w domu
Nowy hydrofor Wilo-Isar BOOST5 nadaje się do uniwersalnego zastosowania w domowym systemie zaopatrzenia w wodę i zapewnia w każdym czasie i w każdym punkcie czerpalnym stałe ciśnienie wody.
Czy oczyszczalnia dwupłaszczowa ZBB-7C jest nadal tak twarda, czyli oczyszczalnia jak czołg?
Co sprawia, że oczyszczalnia ma wytrzymały zbiornik?
Dobre rozwiązanie –Jak daleko może być odsunięty pojemnik techniczny ze sterowaniem i dmuchawą od oczyszczalni biologicznej?
Dlaczego w naszej oczyszczalni jest osobny pojemnik techniczny?
Wobet-Hydret: Dobre rozwiązanie -Oczyszczalnie biologiczno-chemiczne.
W dużych oczyszczalniach ścieków, występują stopnie chemiczne, w których poprzez dodawanie odpowiednich substancji, wpływa się bezpośrednio na zachodzący proces lub redukuje określone wskaźniki zanieczyszczeń, np. fosfor (P) – poprzez dawkowanie koagulantu.
Jak działa domowa przepompownia ścieków? Sprawdź, kiedy warto zdecydować się na to rozwiązanie
Domowe przepompownie ścieków pozwalają skutecznie usunąć nieczystości i  zapewniają drożność odpływu kanalizacyjnego, dzięki rozdrabnianiu fekaliów i resztek organicznych. Pompy WC montuje się w przypadku, gdy nie ma możliwości grawitacyjnego odprowadzania ścieków.
DOBRE ROZWIĄZANIE – Studnia chłonna, czy drenaż rozsączający, gdzie najlepiej wsiąka po oczyszczalni?
Oczyszczalnie można podzielić na ogólnie dwa rodzaje: mniej efektywne (tzw. drenażowe) i bardziej efektywne (biologiczne).
Łap wodę, póki możesz, czyli zbiorniki na wodę deszczową
Często zastanawiamy się, ile litrów wody moglibyśmy zaoszczędzić, gdybyśmy magazynowali wodę spływającą z naszych dachów. Można to z łatwością sprawdzić, wyposażając swój ogród w zbiornik na deszczówkę. Zbiorniki instalowane pod ziemią są zazwyczaj wykonywane z polietylenu PE najwyższej jakości.
DOBRE ROZWIĄZANIE – Co było pierwsze jajko, czy kura, a raczej wycena, czy projekt oczyszczalni?
Co powinno być pierwsze cena, a może dobrze zrobiony projekt i tak samo dobrze zrobione wykonanie ?
Jedno słowo opisujące rozwiązanie problemu zagospodarowania wód deszczowych: Raineo®
Nasze miasta drastycznie się rozrastają zarówno pod względem wielkości jak i liczby mieszkańców. Zmienia się również klimat, co skutkuje pogorszeniem się jakości i ilości dostępnej wody.
DOBRE ROZWIĄZANIE – skoro wybrałeś do kupna ZBS-6C to możesz też chwilę pomyśleć o dodatkowych korzyściach w ZBS-8C
Czy jest potrzebna większa oczyszczalnia i jakie są z tego korzyści?
Dla kogo są to oczyszczalnie biologiczne o przepływie 7,5 m3/d – 12 m3/d?
W szkołach, hotelach, salach weselnych, czy restauracjach ścieki mogą dopływać z dużą nierównomiernością, dlatego najlepiej sprawdzą się tam oczyszczalnie w technologii SBR.
Zbiornik bezodpływowy na ścieki 10m3, czy może oczyszczalnia z drenażem i osadnikiem 3m3?
Rodziny 4-5 osobowe mogą być zainteresowane pojemnością 10m3, aby co tydzień nie wywozić nieczystości lub osadnikiem gnilnym 3m3 z układem drenażu o łącznej długości 60m, czyli 3 ciągi po 20m na żwirze płukanym.
Dobre rozwiązania – czyli co wybrać na 10 osób, tj. ZBB-12C, a może ZBS-10C
Która oczyszczalnia jest lepsza ?To zależy co potrzebujemy i oczekujemy od produktu.
Zestawy podnoszenia ciśnienia z funkcją zabezpieczenia ciągłej pracy - funkcja Multi Master
Zapewnienie ciągłości zaopatrzenia w wodę jest jednym z kluczowych wymagań użytkowników zestawów podnoszenia ciśnienia. Bezpieczeństwo dostaw wody w budynkach mieszkalnych jest bardzo ważnym zagadnieniem wpływającym zarówno na komfort mieszkańców, jak i „święty spokój” obsługi technicznej.
Przydomowa oczyszczalnia ścieków w ogrodzie - co warto wiedzieć?
Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków to bez wątpienia duże wyzwanie dla każdego właściciela działki, który w swoich zasobach nie posiada przyłącza kanalizacyjnego.
Zasady i przepisy dotyczące zbiorników bezodpływowych – o co musi zadbać właściciel, by nie dostać kary grzywny?
Mianem zbiornika bezodpływowego (tzw. szamba) określa się zbiornik, do którego odprowadzane są ścieki wytworzone w procesie użytkowania domowych urządzeń kanalizacyjnych. Jest to rodzaj odprowadzania ścieków, który funkcjonuje głównie przy domach jednorodzinnych oraz na działkach.
Jak najlepiej rozwiązać problem braku kanalizacji?
Jednym z dużych problemów, z którymi musi się mierzyć wielu inwestorów jest brak przyłącza do kanalizacji. Budynki, które nie mają do niej stałego dostępu są obsługiwane przez szamba lub przydomowe oczyszczalnie ścieków.
Oczyszczalnia ZBS czy ZBB - poznaj różnice
Coraz więcej osób decyduje się na montaż przydomowej oczyszczalni ścieków.
Szambo z plastiku - za i przeciw
Osoby, które nie posiadają dostępu do sieci kanalizacyjnej często stają przed niełatwym wyborem – jakie szambo wybrać, plastikowe czy betonowe. Jeszcze do niedawna wybór był oczywisty, większość osób decydowało się na szambo betonowe, gdyż na rynku w zasadzie nie było innych rozwiązań. Dziś coraz więcej gospodarstw odprowadza ścieki do szamb wykonanych z tworzywa sztucznego.
Pompy obiegowe do instalacji grzewczych – II sposób doboru
Pompę obiegową można nazwać sercem instalacji, ponieważ to Ona wytwarza obieg czynnika grzewczego niezbędny do dostarczenie ciepła do całości naszej instalacji.
Analiza zużycia energii na ogrzewanie budynków w latach 2015/2016 r. Cz. II
Na wykresach przedstawiono średnią temperaturę powietrza w okresie od 1 września 2015 r. do 31 stycznia 2016 r. dla trzydziestu ośmiu miast Polski uszeregowaną w ciąg rosnący oraz dla Rzeszowa Jasionki w wieloleciu 1999-2016.
Analiza zużycia energii na ogrzewanie budynków w latach 2015/2016 r. Cz. III
Na wykresach przedstawiono średnią temperaturę powietrza w okresie od 1 września 2015 r. do 31 stycznia 2016 r. dla trzydziestu ośmiu miast Polski uszeregowaną w ciąg rosnący oraz dla Rzeszowa Jasionki w wieloleciu 1999-2016.
Analiza zużycia energii na ogrzewanie budynków w latach 2015/2016 r. Cz. IV
Na wykresach przedstawiono średnią temperaturę powietrza w okresie od 1 września 2015 r. do 31 stycznia 2016 r. dla trzydziestu ośmiu miast Polski uszeregowaną w ciąg rosnący oraz dla Rzeszowa Jasionki w wieloleciu 1999-2016.
De Dietrich: Jak dobrać urządzenie grzewcze do swoich potrzeb? 
Każde nowoczesne rozwiązanie grzewcze ma swoje zalety. Wybór konkretnego systemu będzie uzależniony od tego, czy ma być on zamontowany w mieszkaniu czy w domu, a także od oczekiwanego komfortu ciepłej wody użytkowej
Serwis Wilo Polska
Ty też chcesz zostać zadowolonym Klientem serwisu Wilo?
Wilo: Automatyzacja w budynkach
Dowiedz się więcej na temat modułowej koncepcji uniwersalnego podłączania pomp Wilo do magistral danych.
LG Electronics Polska: Technologia pompy ciepła powietrze-woda, jako element ekologicznego stylu życia
Pompy ciepła LG Therma V powietrze-woda z ulepszoną, zaawansowaną i przyjazną dla środowiska technologią wracają do oferty produktowej firmy LG.
Automatik Elektrociepło: Nowoczesne sposoby na oszczędne ogrzewanie obiektów sakralnych
W zabytkowym Kościele Najświętszego Salwatora w Krakowie od lat ciepło wytwarzały piece akumulacyjne. Piece akumulacyjne działające w Kościele Najświętszego Salwatora były już bardzo wysłużone i starej generacji, poza tym kościelny obsługiwał ręcznie przez prawie 40 lat. Wymiana ogrzewania była więc tylko kwestią czasu, szczególnie, że ciężko już było wytrzymać chłód, który wkradał się w mury świątyni.
Analiza zużycia energii na ogrzewanie budynków w latach 2015/2016 r. Cz. I
Na wykresach przedstawiono średnią temperaturę powietrza w okresie od 1 września 2015 r. do 31 stycznia 2016 r. dla trzydziestu ośmiu miast Polski uszeregowaną w ciąg rosnący oraz dla Rzeszowa Jasionki w wieloleciu 1999-2016.
Automatik Elektrociepło: Nie taki prąd straszny, gdy go akumulują
Systemy ogrzewania akumulacyjnego na prąd są coraz popularniejsze. Mit głosił, że elektryczne ogrzewanie domu nie jest tanie. Jedna to czy uzyskamy komfort cieplny za rozsądną cenę - w dużej mierze zależy od podjętej przez nas decyzji. Koszt eksploatacji wg indywidualnego zapotrzebowania, ale przyjmując że w domku zamieszka rodzina 2+2 to koszt uzyskania ciepłe wody przedstawia się następująco: Pompa ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej 40.00 zł/mc Bojler akumulacyjny zasilanie 400V 80.00 zł/mc Przepływowy podgrzewacz wody w wersji elektronicznej zasilanie 400V 90.00 zł/mc
Automatik Elektrociepło: Wewnętrzne systemy grzewcze DEVI
System DEVI™ w wykonaniu akumulacyjnym zaprojektowany został do pomieszczeń mieszkalnych, biur, pomieszczeń produkcyjnych i magazynowych. Głównym założeniem tego typu instalacji jest wykorzystywanie energii elektrycznej w drugiej taryfie czasowej, kiedy jest ona znacznie tańsza.
Automatik Elektrociepło: Ogrzewanie podłogowe
Systemy ogrzewania podłogowego składają się z kabli lub mat, termostatów oraz drobnych elementów instalacyjnych. Systemy grzewcze mogą być sterowane przez bezprzewodowy system centralnego sterowania, który mozna podłączyć do sieci internetowej.
Co należy wiedzieć o kotłach kondensacyjnych?
Po wprowadzeniu Dyrektywy ErP z rynku praktycznie zniknęły kotły inne niż kondensacyjne. Tylko one spełniają bowiem narzucone przez Dyrektywę warunki dotyczące sprawności. Co to oznacza dla Klientów? Czym się kierować, wybierając kocioł kondensacyjny?
Zużycie energii na ogrzewanie budynków w 2015 r. w miastach Polski
Na rysunku podano średnie roczne temperatury powietrza oraz średnie temperatury w miesiącach grzewczych w 2015 r. w wybranych polskich miastach.
PORT PC: Pompy ciepła optymalne w budynkach o niemal zerowym zużyciu energii w Finlandii
Przeprowadzony w Finlandii projekt badawczy ”HP4NZEB – Heat Pump Concepts for Nearly Zero Energy Buildings” pokazuje, że stosowanie indywidualnych pomp ciepła w budynkach o niemal zerowym zużyciu energii jest bardziej opłacalne od korzystania z ogrzewania z sieci ciepłowniczej.
PORT PC: Pompy ciepła – tanie i ekologiczne ogrzewanie obiektów sakralnych
Zapewnienie odpowiedniego komfortu cieplnego w obiektach sakralnych z pewnością nie należy do łatwych zagadnień. Wiąże się to bowiem z ogrzaniem często bardzo wysokiego, nieocieplonego budynku. Ze względu na dużą kubaturę budowli koszty ogrzewania bywają stosunkowo wysokie.
Pompy ciepła na ekologiczny czynnik CO2
Pompy ciepła Q-ton wykorzystujące CO2 jako czynnik chłodniczy
Zdalny nadzór nad pracą kotłowni – sterowanie i diagnostyka
Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, jakim są systemy zdalnego nadzoru, każdy właściciel urządzenia grzewczego może na odległość sterować ogrzewaniem. Gwarantuje to nie tylko wygodę, ale też realne oszczędności. W przypadku kotłowni komercyjnych, w których działa jednocześnie wiele urządzeń, korzyści z zastosowania systemu zdalnego nadzoru są jeszcze większe.
Daikin Altherma - pompy ciepła dużych możliwości
Nowe technologie w zakresie materiałów izolacyjnych i zmiana standardów budowania w ostatnim czasie mocno spopularyzowały niskotemperaturowe systemy grzewcze i doskonale pasujące do nich źródła takie, jak kocioł kondensacyjny czy pompa ciepła.
Termocert: Straty ciepła na rurociągach
Straty ciepła jakie występują przy przesyłaniu energii z miejsca wytwarzania (najczęściej kotłowni) do miejsca jej wykorzystania stanowią istotny problem dla energetyki cieplnej.
Termocert: Badania termowizyjne rurociagów
Termowizja znajduje częste zastosowanie przy badaniach rurociągów i sieci ciepłowniczych. Dotyczy to zarówno naziemnych rurociagów pary technologicznej i kondensatu jak i podziemnych sieci ciepłowniczych, choć w obu przypadkach możliwości i zakres badania oraz sam sposób jego przeprowadzenia dość znacznie się różnią.
Analiza zużycia energii na ogrzewanie budynków w Krakowie w sezonach grzewczych od 1996/97 do 2014/15 r.
W niniejszym artykule podano minimalne i maksymalne średnie miesięczne temperatury powietrza w wieloleciu 1996-2015 dla Krakowa.
De Dietrich: Zdalne sterowanie domowym ogrzewaniem
Systemy automatyki pokojowej czy pogodowej, które sterują ogrzewaniem w zależności od temperatury panującej w pomieszczeniu lub na zewnątrz, są bardzo wygodne, ale dla niektórych niewystarczające. Wiele osób oczekuje rozwiązania, dzięki któremu będą mogły kontrolować urządzenia grzewcze nawet pod swoją nieobecność. Jak wygląda takie zdalne sterowanie ogrzewaniem i kiedy może być przydatne?
Powietrzna pompa ciepła–nowoczesne ogrzewanie domu
Coraz częściej decydujemy się na budowę domu w standardzie energooszczędnym
Pompa ciepła Daikin Altherma – hybrydowa przyszłość ogrzewania
Aby koszty eksploatacji naszego domu były jak najniższe, obok odpowiednich rozwiązań architektonicznych warto rozważyć wykorzystywanie energii ze źródeł odnawialnych. Na rynku znajdziemy szereg urządzeń umożliwiających ogrzewanie naszego domu, dzięki energii pozyskiwanej z otoczenia. Do najnowocześniejszych i najbardziej ekonomicznych rozwiązań należy ogrzewanie oparte na hybrydowej pompie ciepła Daikin Altherma - pozwalające cieszyć się komfortowym i znacznie oszczędniejszym w eksploatacji budynkiem.
Pompy ciepła i solary z dofinansowaniem – zmiany w Prosumencie
Działający od pierwszego kwartału 2014 roku program Prosument cieszy się ogromną popularnością. Do tej pory, aby skorzystać z dofinansowania, trzeba było zdecydować się na jednoczesną instalację urządzeń produkujących ciepło oraz prąd. Tymczasem z końcem lipca zasady programu Prosument znacznie się zmieniły – na korzyść Klientów.
Niemcy: Etykieta energetyczna dla starszych urządzeń grzewczych
12 sierpnia w 2015 roku Niemiecki Rząd Federalny zaproponował projekt ustawy dotyczącej "Krajowej etykiety efektywności dla starszych systemów ogrzewania".
Pompa ciepła Daikin Altherma- hybrydowa przyszłość ogrzewania
Aby koszty eksploatacji naszego domu były jak najniższe, obok odpowiednich rozwiązań architektonicznych warto rozważyć wykorzystywanie energii ze źródeł odnawialnych
1 2 3
Następny

Katalog Firm

 • Wobet-Hydret

  Jest nam bardzo miło przedstawić Państwu producenta oczyszczalni ściekó…
  Wobet-Hydret
 • REGULUS-system

  Działamy na rynku już od 2000 roku. Rokrocznie powiększamy ofertę naszych pro…
  REGULUS-system
 • Robert Bosch

  Grupa Bosch Thermotechnik GmbH, do której należy marka Buderus, to naj…

Produkty
dodaj+ «»

Forum