rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Nowoczesna przestrzeń natryskowa – drzwi do montowania ze ścianką lub we wnęce

image

Pierwszy ważny dylemat, przed którym stajemy w obliczu planowania łazienki, to wybór pomiędzy prysznicem a wanną. Jeśli zdecydujemy się na prysznic, stajemy przed kolejnym pytaniem: jaką kabinę wybrać? Aquaform, wiodący producent wyposażenia łazienki, obok klasycznych kabin prysznicowych proponuje możliwe do wykorzystania w różnych aranżacjach drzwi do montowania ze ścianką lub we wnęce.
Drzwi wnękowe lub drzwi do zamontowania ze ścianką są nowatorską alternatywą dla klasycznych kabin prysznicowych i doskonale wpisują się w obecne trendy minimalizmu oraz maksymalnej ekspozycji przestrzeni. Dodatkowo są świetnym rozwiązaniem dla małych łazienek, jakie najczęściej spotykamy we współczesnym budownictwie mieszkaniowym. Wnęki natryskowe pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni, zwłaszcza w niewielkich i nietypowych łazienkach. Dodatkowo zastosowanie kilku trików może sprawić, że pomieszczenie będzie wydawało się większe niż jest w rzeczywistości.


W przypadku wnęki, powierzchnia natryskowa może być tak duża, na ile pozwalają wymiary łazienki. Jeśli w łazience nie ma wnęki, możemy ją stworzyć sami, stawiając ściankę lub wykorzystując do podziału szklaną ściankę do montażu z drzwiami. Możemy ją zamontować w dowolnym miejscu łazienki, wszystko zależy od powierzchni jaką dysponujemy oraz naszej fantazji.


Drzwi do montażu ze ścianką

Jeśli miejsce przeznaczone na natrysk znajduje się w narożniku, możemy zastosować drzwi ze ścianką. Przestrzeń oddzielona dużymi taflami szkła, zwłaszcza jeśli profile są minimalne lub wręcz ich nie ma, daje wrażenie otwartości i głębi. Brak klasycznej kabiny umożliwia dodatkowo nowatorskie wykorzystanie ścian, na których możemy zorganizować półki obudowane płytkami, a nawet miejsce do siedzenia. Jeśli w przestrzeni natryskowej zastosujemy takie same płytki jak w pozostałej części łazienki, uzyskamy spójne, przestronne wnętrze.
W ofercie Aquaform mamy szereg modeli drzwi prysznicowych do montażu ze ścianką. Polecamy je szczególnie do wnętrz nowoczesnych, eleganckich oraz urządzanych w stylu loftowym” – mówi Anna Kaczmarek, specjalista ds. marketingu w Aquaform. Producent proponuje drzwi do montażu ze ścianką otwierane w sposób uchylny w kolekcjach kabin HD Collection, Verra Line, Supra Pro, Sol de Luxe, Glass 5, Nigra oraz drzwi przesuwne Moderno. Klienci mogą wybierać drzwi w szerokości od 80 do 120 cm oraz ścianki
o szerokości od 80 do 100 cm "

Drzwi do montażu we wnęce

Drzwi do montażu we wnęce oferowane przez Aquaform mają szerokość od 80 do 120 cm. Można je zamontować na brodziku lub – jeśli chcemy z niego zrezygnować – bezpośrednio na posadzce. „Nasi klienci poszukujący drzwi do montażu we wnęce mogą wybierać wśród modeli drzwi otwieranych w sposób uchylny, gdzie drzwi otwierają się na zewnątrz oraz wśród modeli drzwi przesuwnych, które są dobrym rozwiązaniem, jeśli łazienka jest wyjątkowo mała i drzwi nie mogą się otwierać na zewnątrz” – wyjaśnia Anna Kaczmarek. Sposób otwierania drzwi determinują wymiary łazienki i nie zawsze możliwe jest zastosowanie drzwi uchylnych. Od wymiarów pomieszczenia zależy także rozmiar wnęki, ale jeśli jest taka możliwość, dla komfortu warto przeznaczyć na nią minimum 90 cm.
W celu optycznego powiększenia przestrzeni, warto dobrze zaplanować oświetlenie, zwłaszcza w przypadku wnęk zabudowanych ścianką. Istotną rolę pełni tutaj także wykończenie powierzchni podłogi i ścian – jasne, duże, odbijające światło płyty rozświetlą i powiększą nawet niewielkie pomieszczenie. Dobry efekt otrzymamy również wykorzystując taką samą lub podobną kolorystykę na ścianach i podłodze.
Aquaform proponuje drzwi do montażu we wnęce uchylne w ramach linii HD Collection, Verra Line, Supra Pro, Salgado, Sol de Luxe, Glass 5, Silva i Nigra, drzwi przesuwne Supra Pro i Moderno oraz drzwi wahadłowe Glass 5 i Silva.