rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Sterowanie oświetleniem WAGO

image

Idealnie zaprogramowany system sterowania oświetleniem pozwala stworzyć w pomieszczeniu nastrojową atmosferę, zapewniającą dobre samopoczucie osób w nim przebywających. Ale nie tylko. Jego głównym zadaniem jest również optymalizacja kosztów zużycia energii. Moduły WAGO do sterowania oświetleniem zarządzają oświetleniem w zupełnie nowym wymiarze - od zwykłego załączania i regulacji natężenia oświetlenia, przez sterowanie dopasowane do indywidualnych potrzeb, w powiązaniu ze światłem naturalnym. Umożliwiają również bardziej zaawansowaną regulację uzależnioną od temperatury barwowej źródła światła, zapewniając komfort i efektywność energetyczną.

 

Odpowiedź WAGO na problem zarządzania systemami oświetleniowymi

Unikatową cechą systemu WAGO jest możliwość jednoczesnego korzystania ze wszystkich aktualnie stosowanych technik: począwszy od sterowania dwustanowego realizowanego za pomocą klasycznego osprzętu, przez analogowe oparte na automatycznej regulacji z wykorzystaniem czujników obecności i natężenia oświetlenia, aż po najbardziej zaawansowane technicznie magistrale systemów sterowania (DALI, DMX, KNX). Dodatkowym atutem sterowników WAGO jest nieograniczona wręcz komunikacja z systemami nadzoru poprzez typowe dla automatyki budynkowej protokoły BACnet, LON, KNX/IP czy Modbus TCP/IP. Taka budowa systemu WAGO otwiera szerokie możliwości łączenia w jeden system urządzeń wykorzystujących różne techniki komunikacji i sterowania.
 

Elastyczne rozwiązanie do systemów oświetleniowych

DALI (Digital Addressable Lighting Interface) jest protokołem komunikacyjnym dla oświetlenia i służy do komunikacji między technicznymi urządzeniami elektrycznymi, jak np. balasty elektroniczne, czujniki natężenia oświetlenia czy czujniki obecności. Zastąpił on dotychczas stosowaną technikę ściemniania 1-10 V i został opracowany w celu ujednolicenia techniki sterowania oraz zapewnienia współpracy urządzeń oświetleniowych różnych dostawców. Przy użyciu wyrobów WAGO dla DALI można realizować wiele elastycznych rozwiązań, umożliwiających realizację różnych zadań i integrację różnych systemów. Portfolio WAGO do aplikacji na bazie DALI obejmuje moduł multimastera, multisensory ruchu i natężenia oraz konfigurator. Moduł DALI multimaster zapewnia kompleksowy i niezwykle elastyczny interfejs pomiędzy DALI a WAGO-I/O-SYSTEM 750. W połączeniu ze sterownikami i modułami systemu I/O można realizować kompleksowe aplikacje DALI do sterowania oświetleniem. Poza tym moduł ten może spełniać funkcję rutera dla różnych sieci obiektowych i podsieci. Dzięki możliwości łatwego zintegrowania czujników w sieci DALI nie jest konieczna instalacja dodatkowej sieci czujników. Moduł mastera DALI otwiera różnorodne możliwości sterowania oświetleniem w zależności od potrzeb: od podłączania różnego rodzaju opraw oświetleniowych DALI, takich jak świetlówki, LED, oświetlenie awaryjne, przez tworzenie układów utrzymywania stałego oświetlenia, po integrację czujników, na przykład czujników natężenia światła lub obecności. Moduł mastera DALI pozwala na pojedyncze sterowanie nawet 64 oprawami i ich dowolny podział na 16 grup oświetleniowych oraz 16 scen świetlnych. W każdym momencie można zmieniać raz utworzone grupy opraw oświetleniowych lub diagnozować uszkodzenia.KONTAKT

WAGO ELWAG

Katalog Firm

 • Salus Controls

  SALUS Controls jest częścią Computime Group Limited z siedzibą w Hong-Kongu,…
 • iBros technic

    W branży HVAC działamy już od kilku lat. Zajmujemy się dystry…
  iBros technic
 • Emiter

  Emiter  – dbamy o dostęp do czystej energii i najnowszej technolog…
  Emiter

Produkty
dodaj+ «»

Forum