rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Zeroenergetyczny dom parterowy

image

Zwykle realizacja inwestycji trwa około 2 lat. Niekiedy koszty budowy przekraczają nasz początkowy budżet. Nie zdumiewa fakt, że Pan Tomasz – kardiolog ze Szczecina – zdecydował się na rozwiązanie w standardzie MULTICOMFORT Saint-Gobain zaproponowane przez EcoReadyHouse. Efektem tego jest niskoenergetyczny dom H3M.


Budowa domu rozpoczęła się w lipcu 2015 r., a została ukończona w grudniu jeszcze tego samego roku. Wybór Pana Tomasza padł na model H3M – parterowy dom jednorodzinny o powierzchni 135,4 m2  połączony z garażem na dwa samochody o powierzchni 60 m2 i łącznikiem 25 m2.


Nowatorska i oszczędna forma
Architekci, projektujący dom w Szczecinie, inspirowali się minimalizmem. Bryła na planie kwadratu, choć wydaje się prosta, to wyróżnia się efektownymi i funkcjonalnymi detalami. Przede wszystkim uwagę zwraca rzadko spotykane połączenie krawędzi dachu i ścian zewnętrznych.  Nowatorski charakter projektu podkreśla aranżacja fasady: kontrast bieli, czerni, szarości, a także duże okna. Jeśli chodzi o sam dach jest on pokryty solidnymi dachówkami i instalacją fotowoltaiczną o mocy 17 kW. Wnętrze domu jest zdominowane przez otwarte przestrzenie, podnoszące komfort i jakość użytkowania.


Zeroenergetyczny budynek
Co sprawia, że dom H3M jest taki wyjątkowy? Przede wszystkim w budowie wykorzystano innowacyjną technologię popularną w Europie Północnej. Pojedyncze moduły prefabrykatów i warstwy budowlane wykonano przy zastosowaniu nowoczesnych systemów budowlanych i przeszkleń, takich marek jak: ISOVER, RIGIPS, Glassolutions i WEBER. Precyzyjna technologia oraz właściwości techniczne produktów zapewniają idealne parametry przegród zewnętrznych m.in. pod względem szczelności, ochrony przed hałasem. W związku z tym w domu Pana Tomasza zapotrzebowanie na energię użytkową wynosi tylko 15 kWh/m2/rok. Aby zwiększyć samowystarczalność, właściciel budynku podłączył do instalacji baterie fotowoltaiczne o mocy 17 kW, które pokrywają zapotrzebowanie na energię użytkową. Dzięki temu dom jest zeroenergetyczny. Jednakże dom H3M nie jest zwykłym domem niskoenergetycznym. Jego projekt został wykonany zgodnie z wymogami standardu MULTICOMFORT Saint-Gobain.


 Oznacza to:
 • korzystny bilans energetyczny i ekonomiczny
 • zapewnienie wysokiej jakości powietrza w budynku
 • dużą ilość naturalnego światła
 • ochronę przed hałasem
 • dobrą akustykę
 • stałą i przyjemną temperaturę

Dom z certyfikatem
Projekt domu został podporządkowany ścisłym kryteriom, których uwzględnienie sprawdziła Krajowej Agencji Poszanowania Energii, a sama realizacja przebiegła w oparciu o proces certyfikacji MULTICOMFORT. Inwestor wybrał projekt wraz z jego realizacją przez firmę EcoReadyHouse. Następnie cały ciężar procesu budowy spoczął na partnerze programu, czyli firmie specjalizującej się w inwestycjach niskoenergetycznych. Testy badające jakość wykonania kolejnych etapów były jednymi z najistotniejszych elementów procesu certyfikacji. Dom został sprawdzony m.in. pod kątem szczelności powietrznej zewnętrznej powłoki budynku. W listopadzie 2016 r.  pan  Tomasz odebrał certyfikat świadczący o zgodności domu z wymogami międzynarodowego standardu MULTICOMFORT Saint-Gobain.

Pan Tomasz ze Szczecina został podwójnym zwycięzcą. Zbudował dom z certyfikatem, który potwierdza wszystkie cztery komforty standardu oraz wygrał samochód marki Volkswagen Golf w loterii MULTICOMFORT Saint-Gobain „Idealny Pomysł Na Dom”.

 Katalog Firm

 • Salus Controls

  SALUS Controls jest częścią Computime Group Limited z siedzibą w Hong-Kongu,…
 • iBros technic

    W branży HVAC działamy już od kilku lat. Zajmujemy się dystry…
  iBros technic
 • Flir

  Jesteśmy światowym liderem w projektowaniu, produkcji, a także sprzedaży bard…

Produkty
dodaj+ «»

Forum