rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Kompaktowa pompa ciepła typu powietrze/woda

image

Pompy ciepła należą do najbardziej nowoczesnych urządzeń grzewczych. Są niezwykle oszczędne w eksploatacji i przyjazne środowisku. Produkcji ciepła nie towarzyszy spalanie jakiegokolwiek paliwa, dzięki czemu nie wymagają instalacji odprowadzania spalin i są bardziej niezawodne niż konwencjonalne źródła ciepła.

 

 

 

Grupa Glen Dimplex ma ponad 30-letnie doświadczenie w produkcji tych ekologicznych generatorów ciepła. Oferuje szeroki zakres produktów, zarówno pod względem dostępnych mocy - od 1,87 do 125,8 kW - jak i różnorodności urządzeń. Dostępne są niezwykle proste w montażu pompy ciepta do podgrzewania wody użytkowej oraz wiele typów urządzeń do ogrzewania budynków oraz przygotowywania cieplej wody, w tym niedrogie pod względem kosztów instalacji pompy typu powietrze/woda.

 


Korzyścią dla inwestora wynikającą z zastosowania pomp ciepta typu powietrze/woda są relatywnie niskie nakłady inwestycyjne (zwykle nie trzeba ponosić kosztów robót ziemnych) oraz brak konieczności wygospodarowania terenu wokół ogrzewanego obiektu do wykonania tzw. dolnego źródta: kolektorów, sond gruntowych czy studni.

 


Wykonawca instalacji z pewnością doceni prosty i szybki montaż tych urządzeń, a więc możliwość dostarczenia ich do większej liczby odbiorców w tym samym czasie, co wprost przekłada się na większe zyski.

 

 

schemat instalacji z pompą ciepła powietrze/woda

 

 

Inwestor realizujący budowę niewielkiego domu jednorodzinnego (o powierzchni 100 do 150 m2) poszukuje energooszczędnego systemu grzewczego, którego komponenty nie zajmą zbyt wiele cennej przestrzeni w budynku. Oczekuje też, że moc urządzenia grzewczego będzie dopasowana do zapotrzebowania na ciepto, co zapewni stabilną i oszczędną pracę systemu. Ten drugi wymóg rzadko spełniany jest przez większość konwencjonalnych źródeł ciepła. Obydwa warunki spełnia natomiast pompa ciepta Dimplex LIK 8TE.

 

 

W swoich kompaktowych gabarytach (750x1900x680 mm) pompa mieści: nowoczesne i przyjazne środowisku urządzenie grzewcze o mocy 7,5 kW (przy punkcie pracy A2/W35 temperatura powietrza atmosferycznego: +2°C, a temperatura na zasilaniu obiegów grzewczych: +35°C), zasobnik buforowy o pojemności 50 litrów ze zintegrowaną grzałką elektryczną o mocy 2 kW, pompę obiegu grzewczego, naczynie wzbiorcze o pojemności 24 litrów, zawór upustowy i grupę bezpieczeństwa. W podanych wymiarach mieści się również praktycznie cała instalacja dolnego źródła (powietrza atmosferycznego), ponieważ urządzenie to przewidziane jest do ustawienia w rogu pomieszczenia (przy ścianach zewnętrznych), dzięki czemu nie zajmuje dodatkowej przestrzeni przewodami powietrznymi. Urządzenie osiąga wysokie stopienie efektywności (3,2-3,3 dla A2/W35) i może pracować do temperatury zewnętrznej -25°C.

 

 

przekrój pompy ciepła

 

 

Do zalet pompy należy również ciekawe wzornictwo obudowy i przyjazny w obstudze regulator WPM 2007 plus, o wielu możliwościach i z pol-
skim menu tekstowym. Modut obsługowy automatyki może też (przy zastosowaniu dodatkowego elementu rozbudowy) służyć jako przewodowe zdalne sterowanie. Regulator pozwala sterować podgrzewaniem wody użytkowej, jeśli instalacja jest rozbudowana o zasobnik c.w.u.


Wszechstronność zastosowania tej pompy ciepła dodatkowo wzmacnia fakt dostępności wariantu LIK 8TEL z przeciwnym do wersji podstawowej kierunkiem przepływu powietrza.

 

 

Produkt adresowany jest do osób poszukujących rozwiązania: niedrogiego w eksploatacji, niewielkiego pod względem gabarytów, przyjaznego środowisku naturalnemu, z mocą dopasowaną do potrzeb typowego budynku jednorodzinnego.

 

 

Autor: Gabriel Grabowski

 Najgorętsza promocja tego roku – JESIENNA IMPREZA w rytmie milionów metrów! Kup dach i zgarnij nagrody