rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Kolektory słoneczne w nowoczesnej architekturze

image

Kolektory słoneczne Viessmann otwierają nową epokę w wykorzystaniu energii słonecznej. Atrakcyjny wygląd kolektorów rurowych i płaskich stwarza nieograniczone możliwości estetyczne kształtowania formy budynków. Kompletne rozwiązania systemowe instalacji solarnych, w połączeniu z ich uniwersalnością stosowania i skutecznością, dają interesujące możliwości dla nowoczesnej architektury oraz wymierne korzyści w eksploatacji budynków.

 

Kolektory rurowe Viessmann stanowią syntezę budownictwa funkcjonalnego i estetycznego. Wykorzystują bezpłatną energię słoneczną, równocześnie otwierają nieograniczone możliwości kreowania wizerunku każdego budynku. Ich zastosowanie nie musi się ograniczać do mocowania na dachach lub ścianach. Z powodzeniem mogą być też stosowane jako rozległe przybudówki lub konstrukcje wolnostojące. Jako elewacja budynku spełniają podwójną rolę – ograniczają nasłonecznienie pomieszczeń zmniejszając potrzebną moc chłodniczą układu klimatyzacji, a jednocześnie energię promieniowania słonecznego przetwarzają na użyteczne ciepło.

 

Kolektory rurowe Vitosol –T zapewniają dużą swobodę nowym koncepcjom, tak w budownictwie indywidualnym, jak i dużych obiektach. Nie są tylko dopasowywane do budynku, lecz raczej same stanowią element strukturalny budynku. Zastosowanie wysokoefektywnych kolektorów, obok możliwości innowacyjnego kształtowania budynków, przekonuje także dzięki szczególnym efektom optycznym. Barwione szkło rur kolektorów nadaje każdemu budynkowi niepowtarzalny wygląd.


Wyjątkowe możliwości oferuje kolektor rurowy próżniowy Vitosol 200-T, dla którego nie wymaga się pochylenia minimalnego i maksymalnego. Możliwa jest więc zabudowa tego typu kolektora w dowolnym położeniu, w tym na balustradach balkonowych, na fasadach budynków czy też na dachach płaskich - zamontowane w pozycji poziomej. Montaż kolektora na fasadzie budynku można wykorzystać wobec ograniczenia miejsca na dachu budynku czy też w obszarach o zwiększonych opadach śniegu. Ten wariant zabudowy w najwyższym stopniu wkracza w architektoniczną wizję budynku.

 

Również płaskie kolektory słoneczne Viessmann oferują wiele możliwości w kreowaniu atrakcyjnego wizerunku budynku. Dla kolektorów ustawionych pionowo lub poziomo możliwe jest zastosowanie gotowych zestawów mocujących do niemal każdego rodzaju pokrycia dachu. Kolektory mogą zostać zamontowane na dachu lub można je idealnie wbudować w strukturę dachu. Indywidualny kolor i atrakcyjne wzornictwo kolektorów Vitosol -F otwiera zupełnie nowe możliwości kolorystycznego zharmonizowania kolektorów z pokryciem dachu. Nowe maskownice zapewniają płynne przejście między powierzchnią kolektora a dachu. Rama i maskownica jest na życzenie dostarczana we wszystkich kolorach wg RAL, co umożliwia dopasowanie ich do koloru dachu. W ten sposób kolektor staje się integralnym elementem struktury dachu.
Dzięki stelażom kolektory płaskie Vitosol -F można zabudować również jako konstrukcję wolnostojącą na dachu płaskim lub na poziomie terenu wokół budynku.

 

Kolektory słoneczne Viessmann wyróżniają się najwyższą jakością i wydajnością cieplną, potwierdzonymi rygorystycznymi badaniami i sprawdzone w wielu krajach, już od blisko 40 lat.

 KONTAKT

Viessmann
Najgorętsza promocja tego roku – JESIENNA IMPREZA w rytmie milionów metrów! Kup dach i zgarnij nagrody