rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Marzy Ci się kominek? Pamiętaj o dobrej izolacji!

image

Wielu z nas myśląc o domu z kominkiem, wyobraża sobie spędzanie przed nim długich zimowych wieczorów – z ciepłym napojem, pod kocem i z książką. Warto jednak pomyśleć o nim także pod kątem praktycznym i znać zasady, które zapewnią nam bezpieczeństwo oraz komfort.

 

Co brać pod uwagę przed montażem?

 

Oprócz zaplanowania właściwego miejsca, dopasowania do wielkości budynku mocy, niezależnie od funkcji, którą ma pełnić kominek (stałe ogrzewanie czy okolicznościowe) lub jego wielkości i rodzaju, bardzo istotna jest prawidłowa i skuteczna izolacja

 

Montaż izolacji zależy od typu kominka

 

Kominki z grawitacyjnym obiegiem wymagają rozpoczęcia prac od izolacji dystrybutora gorącego powietrza, co stanowi zabezpieczenie przed stratami ciepła i nadmiernym nagrzaniem obudowy.

Płyty izolacyjne umieszczamy folią skierowaną do wkładu kominkowego w odległości min. 5 centymetrów od niego. Do montażu dobrze jest użyć profili zapewniających ciasne osadzenie płyt – radzi Paweł Polak, ekspert marki ISOVER.

 
kominek obieg grawitacyjny izolacja
 

W przypadku kominków z wymuszonym obiegiem powietrza izolacja montowana jest folią na zewnątrz dystrybutora.

Płyty izolacyjne mocujemy do dystrybutora i osłon konwekcyjnych, używając do tego gwoździ samoprzylepnych lub wkrętów montażowych z podkładkami. Izolując również sufit, ochronimy strop przed nadmiernym ogrzaniem – podpowiada ekspert.
 

kominek obieg wymuszony izolacja

 

O tym pamiętaj, czyli 3 ważne zasady:
 

  1. Zachowaj ciągłość pokrycia z folii.

  2. W miejscach łączenia płyt zastosuj samoprzylepną taśmę aluminiową odporną na wysokie temperatury.

  3. Docinaj płyty z użyciem ostrych narzędzi – ich gładkie krawędzie mają duże znaczenie dla szczelności izolacji.


 

Ważne jest dopasowanie

 

By zmniejszyć ryzyko jakichkolwiek nieprawidłowości, warto wybrać materiały izolacyjne przeznaczone do tego typu realizacji.

Płyty kominkowe ISOVER, z wełny mineralnej skalnej, zaprojektowano tak, aby pasowały zarówno do kominków z grawitacyjnym obiegiem powietrza, jak i z obiegiem wymuszonym. Osiągają one współczynnik przewodzenia ciepła na niskim poziomie 0,036 W/mK i klasyfikację ogniową A1 świadczącą o niepalności. Takie płyty nie wydzielają CO2 ani CO, jak również nie chłoną wilgoci z otoczenia – zapewnia Paweł Polak, Kierownik Produktu ISOVER.

Odpowiednio dobrane produkty zapewniają zwiększoną wydajność termiczną kominka oraz pełne bezpieczeństwo ogniowe poprzez utrzymanie odpowiedniej temperatury obudowy.

Więcej informacji na www.isover.plKONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Saint-Gobain Construction Products Polska

E-mail: konsultanci.isover@saint-gobain.com

WWW: www.isover.pl

Tel: 800 163 121
Fax: +48 32 339 64 44
Adres:
Okrężna 16
44-100 Gliwice