rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Jak budować w czasie wysokich cen materiałów budowlanych?

image

Budowa domu to duży wydatek finansowy. Tymczasem ceny materiałów budowlanych i robocizny w ostatnich miesiącach poszybowały w górę i budowanie jest jeszcze droższe. Przygotowane budżety nie wystarczają na wykonanie wszystkich zaplanowanych robót budowlanych.

 


Jak sobie z tym radzić?
Często wybieranym rozwiązaniem jest rozłożenie budowy na etapy. Nie w każdej jednak chwili budowę można przerwać. Jedną z nadarzających się okazji na przerwę jest etap wykonywania dachu. Można odpowiednio przygotować połać dachową na przerwę w budowie i zyskać czas na uzupełnienie budżetu. Nie potrzeba od razu inwestować w kupowanie drogiej dachówki.


SUPERBIT - specjalna papa modyfikowana na skośny dach
W pierwszym etapie wykonujemy pełne deskowanie i izolację wodochronną z papy np. SUPERBIT, a dopiero za jakiś czas wykonujemy drugi etap - układamy dachówkę.
 

Dach wykonany w technologii pełnego deskowania pokrytego szczelnie materiałem bitumicznym, jakim jest papa SUPERBIT, zapewnia już 100%-we zabezpieczenie domu przed wodą opadową i wilgocią, a przy tym bardzo estetycznie wygląda. Dachówki można położyć później, za klika miesięcy, a nawet za 2-3 lata.


Dlaczego papa SUPERBIT jest tak wytrzymała?
Papa bitumiczna SUPERBIT jest nowoczesną papą produkowaną z tych samych surowców, z jakich są produkowane wysokiej jakości papy termozgrzewalne modyfikowane polimerem SBS. To co wyróżnia papę SUPERBIT to brak dodatkowej warstwy bitumicznej po spodniej stronie papy, którą przy papach termozgrzewalnych podgrzewa się palnikiem gazowym. Papę SUPERBIT mocuje się mechanicznie do podłoża za pomocą gwoździ papowych i przez to nie potrzebuje warstwy bitumu do zgrzania. Dzięki temu papa SUPERBIT znacznie mniej obciąża połać dachową niż papy termozgrzewalne.
 

Dlaczego warto zastosować papę SUPERBIT?
Papę SUPERBIT można bez obaw zostawić na nie osłoniętym dachu przez zimę, ponieważ papa ta jest wykonana na mocnej i elastycznej osnowie poliestrowej pokrytej z obu stron masą asfaltową w pełni modyfikowaną kauczukiem syntetycznym SBS. Dzięki temu zachowuje elastyczność nawet przy 20-stopniowych mrozach. Ponadto nie ulega spękaniom mrozowym, ani łatwemu zerwaniu przez wiatr. Duża odporność mechaniczna papy SUPERBIT umożliwia jej mocowanie mechaniczne do desek za pomocą gwoździ papowych, chroni przed uszkodzeniami w trakcie montażu, obniża koszt robót.
 

Dach deskowany z papą bitumiczną SUPERBIT to podwójna korzyść – uzyskujemy bardzo trwały i szczelny dach, który będzie chronił dom lepiej, niż inne dachy. Jeśli zdarzy się na przykład, już po całkowitym ukończeniu domu, że silny wiatr w czasie nawałnicy zerwie część dachówek, to nic wielkiego się nie stanie. Znajdująca się pod dachówkami papa na deskowaniu ochroni cały dom przed zalaniem. Dach deskowany z ułożoną papą SUPERBIT i z dachówką, to w istocie podwójnie chroniony dach.

fot. IZOLACJA - JAROCIN S.A. - papa SUPERBIT na deskowaniuKONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Izolacja-Jarocin

E-mail: biuro@izolacja-jarocin.pl

WWW: www.izolacja-jarocin.pl

Tel: +48 62 747 04 00
Fax: +48 62 747 04 04
Adres:
Poznańska 24-26
63-200 Jarocin