rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Jak spokojnie spędzać letnie wieczory - bez towarzystwa komarów?

image

Krótki wypad za miasto, wymarzony urlop, czy też wypoczynek w domowym zaciszu mogą nam już od wiosny ,a zwłaszcza w ciepłe letnie wieczory zakłócić nieproszeni towarzysze - komary.

 

Ich nocna wizyta może zaskutkować niewyspaniem, bąblami, świądem lub wysypką.

„Są osoby szczególnie wrażliwe na ugryzienie przez komary, zwłaszcza dzieci, osoby starsze czy alergicy. Może u nich dojść do obrzęku alergicznego wargi górnej czy dolnej, a nawet krtani tchawicy, co może powodować trudności w oddychaniu i rozwój wstrząsu alergicznego" Przekonuje lekarz rodzinny Katarzyna Bukol-Krawczyk. Jest bardzo wiele naturalnych sposobów ochrony. To co odstrasza komary to min.

 • Różnorodne olejki eteryczne- takie jak: sosnowy, cynamonowy, waniliowy, cytrynowy. Można używać np. świec zapachowych, czy kominka aromatoterapeutycznego. Skuteczne będzie tez wtarcie w skórę kilku kropli któregoś z tych olejków.

 • Inny rodzaj odstraszających zapachów to np. zapach surowej cebuli czy też octu. Nasączona więc octem gąbka pozostawiona na parapecie ma szansę skutecznie zapobiec atakowi komarów.

 • Komary odstrasza też skutecznie zapach niektórych roślin. Należą do nich np. pomidor, bazylia, mięta, kocimiętka, czy pelargonia.

 • Istnieją też zapachy wabiące komary to niektóre z zapachów owocowych, czy kwiatowych. Komary przyciąga też np. kolor żółty, oraz ciemne barwy ubrań.
 


fot. VELUX 

Innym rodzajem bariery jaką możemy postawić naszym niepożądanym towarzyszom to:

 

Moskitiery lub okna z filtrami powietrza.

 

Podłużną listwę przy takiej moskitierze ściągamy w górę lub w dół podobnie jak w zwykłych roletach. Porusza się płynnie w bocznych prowadnicach, nieużywaną możemy schować do gornej kasety. To co jest przydatne zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z oknem dachowym to zintegrowana znim wentylacja. Jest ona w stanie zapewnić nam świeże powietrze podczas snu. Moduł wentylacyjny lub klapa wentylacyjna zapewni powietrze przefiltrowane i bez owadów. Warto jednak pamiętać o regularnej wymianie filtra.


Filmik instruktażowy poniżej:
 

 

 

„Moskitiery VELUX to bardzo uniwersalny produkt. Są łatwe w obsłudze i pasują do każdego okna dachowego. Montuje się je na wnęce okiennej, dlatego nie ma znaczenia jakiego producenta okno mamy zamontowane. Transparentna siateczka z której są wykonane nie blokuje dostępu światła. Co ważne na oknie równocześnie można zastosować roletę wewnętrzną lub markizę” - informuje Katarzyna Gałek, Product Manager z  firmy VELUX Polska.

 

A co zrobić jeśli mimo wszystko komary dadzą nam się we znaki?

 

"Można sobie pomóc przykładając na miejsce ukłucia okład z surowych kartofli, plasterek cebuli lub cytryny, albo zrobić kompres z rozcieńczonego amoniaku" - radzi dr Katarzyna Bukol-Krawczyk.

Opracowanie, redakcja: S.C.
Na podstawie materiałów firmy VELUX Polska
Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji.

 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

VELUX Polska

E-mail: kontakt@velux.pl

WWW: www.velux.pl

Tel: +48 22 337 70 00
Fax: +48 22 337 70 75
Adres:
ul. Krakowiaków 34
02-255 Warszawa

Katalog Firm

 • Konbet Poznań

  KONBET POZNAŃ -jesteśmy  liderem wśród producentów system&…
  Konbet Poznań
 • Xella Polska

  Xella Polska Sp. z o.o. jest pionierem energooszczędnych rozwiązań w budownic…
  Xella Polska
 • Koelner

  Koelner Polska jest dystrybutorem wysokiej jakości zamocowań budowlanych, ele…
  Koelner

Polecamy
dodaj+ «»