rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Jaki nawilżacz do domu i mieszkania będzie najlepszy?

image

Jaki nawilżacz do domu i mieszkania będzie najlepszy?

Wbrew pozorom wybór odpowiedniego nawilżacza powietrza do domu lub mieszkania nie jest taki prosty. Pod uwagę należy wziąć kilka czynników, w tym m.in. moc urządzenia i jego pozostałe parametry techniczne, a także wielkość pomieszczeń, stopień wilgotności, a także posiadanie zwierząt domowych. Zebranie tych informacji pozwoli na dokonanie właściwej selekcji urządzeń na rynku oraz na zakup nawilżacza, który spełni swoje zadanie i jednocześnie będzie bezpieczny w użytkowaniu. Jaki nawilżacz powietrza wybrać?

 

Dlaczego warto zadbać o odpowiednią wilgotność powietrza w domu?

Utrzymanie prawidłowej wilgotności powietrza w domu wpływa bezpośrednio na wygodę i bezpieczeństwo domowników. Z suchym powietrzem zmagamy się przede wszystkim w okresie grzewczym. Powietrze ogrzewane przez kaloryfery staje się bardziej suche, co może nasilać u domowników takie objawy jak kaszel, suchość w ustach, czy też wysuszenie skóry. Przyjmuje się, że wilgotność w mieszkaniach powinna oscylować w granicach 40-60% i zależy to od indywidualnych preferencji danej osoby. Poziom ten sprawdzisz za pomocą higrometru. O prawidłowy poziom wilgotności powietrza warto dbać, ponieważ przekłada się to bezpośrednio na nasze zdrowie. Pomoce w tym będą nawilżacze powietrza. Jakie wybrać?


 

 

Ultradźwiękowe nawilżacze powietrza

Nawilżacz ultradźwiękowy to urządzenie, które swoje działanie opiera na falach dźwiękowych o wysokiej częstotliwości. Rozbijają one drobinki wody i następnie w postaci mgiełki oddają ją do pomieszczenia. Są skuteczne, jednak mają zdolność do rozbijania również minerałów, chemikaliów i bakterii, które znajdują się w wodzie. W związku z tym mogą być szkodliwe, przede wszystkim dla naszych zwierząt domowych. Minimalizować ryzyko możesz poprzez wykorzystywanie wody destylowanej. Nawilżacz powietrza ultradźwiękowy cieszy się dużą popularnością ze względu na swoją wysoką wydajność i niską cenę zakupu. 

 

Nawilżacze ewaporyjne

Innym rodzajem tego typu urządzeń są nawilżacze ewaporyjne. Specyfika ich działania polega na wyparowywaniu w sposób naturalny nieogrzanego powietrza, które przepuszczane jest przez wilgotny filtr. W ten sposób nawilża się powietrze w pomieszczeniu. Główne zalety tego rozwiązania to: nieduża cena zakupu, wysoka higieniczność oraz brak możliwości emitowania bakterii i minerałów w powietrza. Wśród minusów wymienia się przede wszystkim większe koszty eksploatacji związane z potrzebą wymiany ubrudzonych filtrów. 


 

 

Nawilżacze parowe

Starsze i rzadziej wykorzystywane urządzenia. Ich działanie opiera się na podgrzaniu wody powyżej punktu wrzenia i uwalnianiu do wnętrza pary wodnej. Niestety samo urządzenie mocno się nagrzewa i może powodować oparzenia, dlatego ten typ nie jest rekomendowany w przypadku małych dzieci. Ostateczny wybór jest sprawą indywidualną, jednak jedno jest pewne. O nawilżanie powietrza w mieszkaniu warto zadbać. Suche powietrze może powodować np. problemy z drogami oddechowymi. Dla takich urządzeń, urządzeń poprawiających jakość powietrza, jest też dobrym rozwiązaniem umieszczenie w pokoju dziecka, który zniweluje suche powietrze w mieszkaniu. Kupując nawilżacz powietrza ultradźwiękowego czy ewaporacyjnego nawilżacza należy zwrócić uwagę na pracę urządzenia, jonizator powietrza


Opracowanie redakcja : (Ł.G.)
Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji portalu www.pasywny-budynek.plKONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Biuro Obsługi Klienta

E-mail: biuro@pasywny-budynek.pl

WWW: www.pasywny-budynek.pl

Tel: 661 426 616
Adres:
Morgowa 4
91-223 Łódź

Produkty
dodaj+ «»

Forum