rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Mniej pyłu w miejscu pracy? – poznaj nowoczesne rozwiązania Festool

image

Mniej pyłu w miejscu pracy? Z nowatorskim rozwiązaniem Festool to jeszcze prostsze. Wyróżnia je zdalne sterowanie, akumulatory Bluetooth, wygodniejszy wąż ssący oraz odkurzacz mobilny. Warto już teraz dołączyć do „Kampanii bezpyłowej” marki Festool i wprowadzić rozwiązania minimalizujące zanieczyszczenia w Twoim miejscu pracy.

 

Czym charakteryzuje się nowe rozwiązanie?

 

Asortyment akumulatorów Festool został poszerzony o dwa modele (o pojemności 5,2 i 6,2 Ah) wykorzystujące technologię Bluetooth. Docenią to z pewnością użytkownicy narzędzi akumulatorowych z odsysaniem.

 

Z kolei ofertę odkurzaczy wzbogacono o wąż ssący, dzięki któremu praca idzie gładko - w dosłownym tego słowa znaczeniu. Zapewnia on płynne odsysanie i eliminuje uciążliwe zahaczanie się węża.

 

Kolejne nowości to odświeżone odkurzacze CT 26, 36 i 48. Profesjonaliści z pewnością docenią ich praktyczne funkcje - zoptymalizowane połączenia SYS-Dock i T-LOC, a także zwijanie przewodu, co umożliwia wygodne łączenie Systainera z odkurzaczem.

 

Moduł Bluetooth to kolejne rozwiązanie poprawiające ergonomię i komfort pracy. Możemy zdalnie włączać i wyłączać odkurzacz bez odchodzenia od stanowiska“ - wyjaśnia Sławomir Trojan, trener w Festool Polska. „Dodatkowo akumulatory wykorzystujące tę technologię sprawiają, że możemy się pozbyć kabla zasilającego łączącego odkurzacz z narzędziem. Akumulatory należy oczywiście skonfigurować z odkurzaczem, by przy włączeniu lub wyłączeniu narzędzia akumulatorowego odkurzacz reagował automatycznie. Jeżeli równocześnie wykorzystamy wąż ssący, zminimalizujemy stężenie pyłu, sprawiając, że praca będzie jeszcze łatwiejsza i bezpieczniejsza“ - podsumowuje Sławomir Trojan.

 

Jak się pozbyć pyłu i nieporęcznego przewodu?

 

Nic prostszego, mamy na to dwa sposoby:

  1. Włączanie i wyłączanie odkurzacza za pomocą pilota. Po podłączeniu przez wykwalifikowanego elektryka modułu Bluetooth do wolnego gniazda odkurzacza Cleantec CT 26, 36 lub 48 urządzenia te można włączać i wyłączać za pomocą pilota (dostarczanego w wypadku zamówienia zestawu) umieszczonego bezpośrednio przy wężu ssącym. Pilot przymocowuje się za pomocą dwóch taśm, pasujących do węży ssących D27 i D36. Jest to doskonałe rozwiązanie, jeśli trzeba posprzątać między kolejnymi etapami pracy.
     

  2. Automatyczne załączanie odkurzacza wraz z urządzeniem akumulatorowym. Jeszcze praktyczniejsze jest połączenie akumulatorów Bluetooth Festool (BP 18 Li 5,2 ASI i BP 18 Li 6,2 ASI) z modułem Bluetooth odkurzacza. W takim wypadku równocześnie włączamy i wyłączamy narzędzie akumulatorowe oraz odkurzacz.
     

  3. Akumulatory Bluetooth o pojemności 5,2 i 6,2 Ah charakteryzują się najwyższą wytrzymałością i optymalnym uwalnianiem mocy. Przy użyciu szybkiej ładowarki Airstream SCA 8 z mechanizmem aktywnego chłodzenia ładowanie przebiega szybko i efektywnie. Zintegrowany z akumulatorem wyświetlacz LED informuje o poziomie naładowania.

 

Ponadto proponowana przez Festool usługa Service all inclusive gwarantuje 36-miesięczną ochronę przed kosztami napraw, łącznie z częściami zamiennymi. Dotyczy to nie tylko wszystkich narzędzi, ale również akumulatorów oraz ładowarek.

 

Jak jeszcze bardziej ułatwić sobie pracę?
 

Oprócz udogodnień związanych z wykorzystaniem technologii Bluetooth, niezwykle ważne są takie elementy jak odpowiedni wąż i mobilny odkurzacz.

 

Wąż ssący do odkurzaczy przemysłowych z mufą Cleantec

Jakość odsysania zależy również od węża ssącego, dlatego Festool wprowadza jego nową wersję - gładką i elastyczną.

 

Główne zalety węża to m.in.:

  • Gładka powłoka sprawiająca, że wąż przesuwa się po powierzchni płynnie i bez zahaczania.

  • Zwiększona wytrzymałość i wydajność odsysania ze względu na stożkowy kształt: rozszerza się od 27 mm do 32 mm.

  • Wykorzystanie mufy Cleantec umożliwiającej stabilniejsze mocowanie na narzędziu. Dzięki zamkowi bagnetowemu wąż ssący można niezawodnie i szybko przyłączać oraz odłączać od elektronarzędzia.

 

Uwaga praktyczna: początkowe i końcowe elementy dwóch węży ssących można błyskawicznie połączyć. Do węża ssącego można łatwo dołączyć moduł zdalnego sterowania Bluetooth. Efekt: maksymalna elastyczność podczas pracy.

 

Przemysłowe odkurzacze mobilne - nowa generacja

 

Nowa generacja odkurzaczy mobilnych CT 26, 36 i 48 usprawnia i zwiększa wydajność odsysania. Ponadto urządzenia te wyposażono w Sys-Dock i T-LOC do stabilnego łączenia z Systainerami, Sortainerami i SYS-ToolBox.

 

Nowy mechanizm umożliwia szybkie i porządne zwinięcie kabla. Kabel można też odłączyć bez konieczności uciążliwego rozwijania.

 

Praca bez pyłu nigdy jeszcze nie była tak wydajna i prosta. Wszystkie nowości dostępne będą od stycznia 2018 r. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.festool.pl

 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Festool

E-mail: info-pl@festool.com

WWW: www.festool.pl

Tel: +48 22 122 74 61
Adres:
Sokołów, ul. Sokołowska 47a
05-806 Komorów