rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Moc i wytrwałość w każdej sytuacji. System 18V dla budownictwa drewnianego.

image

Cała naprzód: drewniane konstrukcje i rozbudowa wnętrz z systemem 18V Festool

 

Bezprzewodowe, elastyczne w zastosowaniu, a jednocześnie trwałe i mocne: przy budowie konstrukcji drewnianych oraz wnętrz elektronarzędzia akumulatorowe są niezastąpione. System 18V Festool obejmuje perfekcyjne narzędzia do budowy z drewna.

 

W budowie konstrukcji drewnianych, a zwłaszcza elewacji i wnętrz, liczy się moc, wytrzymałość i swoboda, jaką zapewniają narzędzia bezprzewodowe. System 18V Festool obejmuje szeroką gamę akumulatorowych elektronarzędzi do wykonywania prac w drewnie. Szczególnie przy budowie drewnianych konstrukcji i rozbudowie wnętrz niezastąpionymi towarzyszami są akumulatorowa ręczna pilarka tarczowa HKC 55, akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa PDC 18/4 oraz akumulatorowa wyrzynarka PSC 420 Li. O muzykę w miejscu pracy zadba wytrzymałe i wodoodporne radio budowlane Sysrock BR 10 DAB+, również należące do systemu 18V.

 

Elewacje: dokładne cięcie bez przwodu

Podczas montażu szkieletu drewnianej elewacji idealnym partnerem okazuje się być akumulatorowa ręczna pilarka tarczowa HKC 55. Tą kompaktową pilarką można szybko i czysto ciąć drewniane belki i ramy o grubości 30 do 40 mm. Do mocowania belek drewnianych służy akumulatorowa wiertarko-wkrętarka udarowa PDC 18/4. Funkcja udarowa jest szczególnie przydatna zwłaszcza przy murowanym podłożu. Dużą pomocą w pracach montażowych są wszechstronne nasadki: przy pomocy głowicy kątowej AU-43 FFP można na przykład skręcać elementy elewacji w trudnych miejscach i pod różnymi kątami. Po zakończeniu montażu elewacji, narożniki są równo przycinane. „Zwłaszcza podczas cięcia narożników ściany zewnętrznej wymagana jest absolutna precyzja” - wyjaśnia Sławomir Trojan, trener i ekspert zastosowań Festool i dodaje - „Szyna prowadząca FS/2 jest tu niezbędna, aby zapewnić równomierne cięcie wzdłuż krawędzi, gdyż ma możliwość regulacji długości od 800 do 5000 mm. Szyna ta stanowi również dużą pomoc podczas cięcia ościeży okiennych". Do tworzenia precyzyjnych wycięć na kanały wentylacyjne lub kominy Pan Trojan poleca akumulatorową wyrzynarkę PSC 420 Li.

 

Rozbudowa wnętrz: bez przeodu i bez komplikacji

Na czas rozbudowy wnętrz, osprzęt przenoszony jest do środka budynku. Dzięki Systainerom i narzędziom bezprzewodowym takie ruchy można przeprowadzić szybko i bez komplikacji. A podczas przerwy na posiłek za pomocą szybko działającej ładowarki SCA 8 z technologią Airstream ładowane są akumulatory: BP 18 Li 5,2 AS Ah i BP 18 Li 6,2 AS. Dzięki inteligentnemu systemowi chłodzenia, już po bardzo krótkim czasie dostępne jest ponad 80 procent mocy baterii. Wracając do narzędzi: do mocowania drewnianej konstrukcji w suchej zabudowie konieczne jest użycie licznych drewnianych belek. Przycina się je za pomocą HKC 55 – a przykręca przy użyciu PDC 18/4. Po przycięciu płyt gipsowo-włóknowych lub karton-gipsowych, przykręca się je do konstrukcji za pomocą akumulatorowej wkrętarki budowlanej DWC 18-2500. Podczas pracy ponad głową, DWC z podajnikiem sprawdza się dzięki swojemu niewielkiemu ciężarowi. Polecamy połączenie jej z bardzo lekkim, kompaktowym akumulatorem BP 18 Li 3,1 o wadze 400 g. Razem: 2,0 kg. Kolejną zaletą akumulatorowej wkrętarki budowlanej DWC jest inteligentna funkcja Start/ Stop. Dzięki niej bezszczotkowy silnik elektryczny nie pracuje na biegu jałowym, pomiędzy przykręcaniem kolejnych śrub. Rezultat: do 40% większa wydajność wkręcania przy jednym naładowaniu akumulatora. Dzięki podajnikowi śruby są przykręcane sprawnie, jedna za drugą – po zakończeniu pracy pozostaje więcej zasłużonego czasu wolnego, podczas którego przyda się jeszcze jedno „elektronarzędzie“: radio budowlane Sysrock BR 10 DAB+. Więcej informacji na temat systemu 18V Festool można znaleźć na stronie www.festool.pl/kampanie/18-vKONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Festool

E-mail: info-pl@festool.com

WWW: www.festool.pl

Tel: +48 22 122 74 61
Adres:
Sokołów, ul. Sokołowska 47a
05-806 Komorów