rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Na co zwrócić uwagę, kupując drzwi wejściowe do domu?

image

 Dobre drzwi wejściowe chronią przed zimnem napływającym z zewnątrz, przed hałasem, są wodoszczelne i zabezpieczające przed włamaniem.Ciepłe drzwi
Zgodnie z polskim prawem współczynnik przenikania ciepła U dla drzwi wejściowych powinien wynosić maksymalnie 2,6 W/m²K. Jednak nie są to drzwi wystarczająco ciepłe, więc lepiej montować modele o jak najniższym parametrze U, o wartości poniżej 2,0 W/m²K. Warto wiedzieć, że od 2021 roku wejdą nowe normy, zgodnie z którymi współczynnik U dla drzwi nie będzie mógł być wyższy niż 1,3 W/m²K. Uwaga – pytając sprzedawcę o współczynnik U, upewnijmy się, że podaje nam parametr dotyczący całych drzwi, a nie tylko profili czy szyb.


 
Izolacyjność akustyczna
Ten parametr jest szczególnie ważny, gdy mieszkamy w hałaśliwej okolicy. Drzwi z dobrym współczynnikiem Rw (wyrażany w dB) będą skutecznie redukowały dźwięki z zewnątrz. Co to znaczy dobry współczynnik Rw? Standardowo jest na poziomie 30 dB, ale im wyższa ta wartość, tym lepiej. Poza tym izolacyjność akustyczna drzwi jest lepsza, gdy są one przylgowe oraz mają uszczelkę (jedną lub dwie) na ościeżnicy bądź skrzydle.
 
 
Wodoszczelność

Jest to bardzo ważny parametr dla drzwi, które będą bezpośrednio narażone na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych. Wodoszczelność oznacza się symbolami od 1A do 9A – im wyższa cyfra, tym bardziej szczelne drwi. Drzwi zewnętrzne nie powinny mieć mniej niż 3-4 A. Drzwi o niższych klasach mogą być stosowane tam, gdzie wejście do mieszkania jest z klatki schodowej.


Wygodne wejście
Drzwi wejściowe powinny mieć co najmniej 90 cm szerokości i 200 cm wysokości. Jeżeli przewidujemy wnoszenie większych mebli czy sprzętów, to warto pomyśleć o asymetrycznych drzwiach dwuskrzydłowych. Najczęściej mają one szerokość 90 cm plus otwierane boczne skrzydło 40-centymetrowe. Szczególnie drzwi wykonane z aluminium mogą mieć duże wymiary. Na przykład drzwi panelowe wykonywane przez firmę AdamS w systemach Ponzio PE 78N, Wicona 75 EVO i Aliplast STAR 90, mają do 1,4 m szerokości i do 2,6 m wysokości. Te modele drzwi charakteryzują się bardzo wysoką szczelnością na wodę i powietrze, doskonałą izolacyjnością termiczną i akustyczną. Panele aluminiowe są oferowane w wielu wzorach i kolorach. Wykonuje się w nich frezy o różnym kształcie, ozdobne aplikacje, a także wstawia szyby zespolone.


Drzwi antywłamaniowe
Drzwi bezpieczne, zwane antywłamaniowymi, mają przyznane klasy, zgodnie z sześciostopniową klasyfikacją. Za drzwi dobrze zabezpieczające w budynkach na chronionych osiedlach, uważa się te klasy 3, natomiast w domach wolno stojących powinny mieć klasę 4 lub 5. Ich odpowiednikiem jest polska klasa C. Pamiętajmy jednak, że nie ma drzwi, które całkowicie chronią przed włamaniem. Klasy oznaczają odporność na próbę włamania z użyciem specjalnych narzędzi – im wyższa klasa, tym dłuższy jest czas potrzebny na sforsowanie drzwi. Antywłamaniowość drzwi potwierdza certyfikat wystawiony przez Instytut Mechaniki Precyzyjnej.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

AdamS

E-mail: adams@adams.com.pl

WWW: www.adams.com.pl

Tel: +48 89 741 32 48
Adres:
Leśna Droga 10A
11-700 Mrągowo

Katalog Firm

 • Konbet Poznań

  KONBET POZNAŃ -jesteśmy  liderem wśród producentów system&…
  Konbet Poznań
 • Florian Centrum

  Historia naszej firmy rozpoczęła się w 1996 roku w Kutnie. Nazwą i działalnoś…
  Florian Centrum
 • Rawlplug

  Rawlplug jest dystrybutorem wysokiej jakości zamocowań budowlanych, element&o…
  Rawlplug

Polecamy
dodaj+ «»