rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Nawilżacz ultradźwiękowy - przegląd urządzeń

image

Suche powietrze w naszych domach może negatywnie oddziaływać na układ oddechowy, a także zmniejszać komfort codziennego życia. Najczęściej borykamy się z nim w okresie grzewczym, gdy kaloryfery ogrzewają powietrze w mieszkaniu lub w domu i jednocześnie je wysuszają. Jedną ze skutecznych odpowiedzi na ten problem jest nawilżacz ultradźwiękowy, dzięki któremu zadbasz o optymalną wilgotność w swoich wnętrzach. Jakie ultradźwiękowe nawilżacze powietrza cieszą się dużym zainteresowaniem?

 

Czym jest nawilżacz ultradźwiękowy?

Jak sama nazwa wskazuje, w konstrukcji tego urządzenia wykorzystano fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości. To one odpowiadają za rozbijanie pojedynczych cząsteczek wody i przekształcanie jej w mgiełkę, która następnie oddawana jest do powietrza i je nawilża. Sceptycy tego rozwiązania zwracają uwagę na to, że w wodzie mogą znajdować się chemikalia, bakterie i minerały, które również ulegają rozbiciu pod wpływem fal dźwiękowych. Nie zawsze jest to bezpieczne dla naszego zdrowia. W związku z tym przy tego typu urządzeniach powinno się stosować wodę destylowaną. Dzięki temu redukuje się szkodliwe działanie nawilżacza i jeszcze skuteczniej dba o prawidłową wilgotność powietrza. Podczas czyszczenia tego urządzenia również należy zachować szczególną ostrożność, aby środki chemiczne nie pozostały w jego wnętrzu. 

Nawilżacz ultradźwiękowy a pies

Nawilżacz powietrza ultradźwiękowy to urządzenie, którego fale są niedostrzegalne i nieodczuwalne przez ludzi. Nieco inaczej ma się jednak sytuacja ze zwierzętami domowymi, w tym psami. Regularne używanie nawilżaczy powietrza tego typu może być dokuczliwe dla naszych pupili, dlatego warto się nad tym zastanowić. Jeżeli nie ma ku temu przeciwwskazań, to ten typ urządzenia cechuje się wysoką wydajnością oraz stosunkowo niską ceną zakupu i eksploatacji, co wpływa na jego popularność. 


 

 

Przegląd rekomendowanych urządzeń

Urządzenia takie jak nawilżacze ultradźwiękowe są nie tylko praktyczne, ale również estetycznie wykończone, dzięki czemu w domu mogą pełnić funkcję dekoracyjną. O tym, jaki nawilżacz powietrza wybrać decydują m.in. indywidualne preferencje użytkowników, a także kubatura domu lub mieszkania. Moc urządzenia musi być bezpośrednio dopasowana do potrzeb mieszkańców, a także tego, w jakim pomieszczeniu sprzęt będzie użytkowany. Pomiary wilgotności powietrza i efektywności sprzętu można przeprowadzać m.in. za pomocą higrometru. Wśród rekomendowanych nawilżaczy ultradźwiękowych wymienia się m.in.:

  • Gree Polska
  • Samsung

 

Ostateczny wybór jest kwestią indywidualną, jednak warto doradzić się eksperta w procesie zakupowym. 

 

Opracowanie redakcja : (Ł.G.)
Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji portalu www.pasywny-budynek.pl

 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Biuro Obsługi Klienta

E-mail: biuro@pasywny-budynek.pl

WWW: www.pasywny-budynek.pl

Tel: 661 426 616
Adres:
Morgowa 4
91-223 Łódź

Produkty
dodaj+ «»

Forum