rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Nowe płyty gipsowo-kartonowe – bezpieczne pożarowo i estetycznie wykończone poddasze

image

Dach to jeden z najważniejszych elementów konstrukcji, który chroni dom przed działaniem czynników atmosferycznych. Jest także istotny z punktu widzenia termoizolacji budynku i bezpieczeństwa pożarowego. Dlatego też specjalnym wymaganiom podlega zabudowa poddasza. Z myślą o tej aplikacji powstały płyty gipsowo-kartonowe RIGIPS 4PRO™ Fire+ typ DF.To produkt dedykowany do wykonywania bezpiecznej pożarowo i trwałej zabudowy poddasza. Jest to ważne dla bezpieczeństwa jego użytkowników, jak również spełnienia wymagań stawianych przez przepisy. Dach – jako konstrukcja drewniana i palna – musi zostać skutecznie odseparowany od pozostałej przestrzeni budynku. To zadanie spełnia sucha zabudowa poddasza, która blokuje przemieszczania się ognia oraz przenikanie wysokiej temperatury do innych pomieszczeń. Dlatego też w płytach RIGIPS 4PRO Fire+ typ DF zastosowano specjalną technologię, która podnosi wytrzymałość produktu na ogień i stanowi zabezpieczenie domu w przypadku pożaru. – Płyty posiadają zagęszczony rdzeń oraz specjalne włókna, dzięki którym produkt wykazuje wysoką wytrzymałość na działanie temperatur panujących podczas pożaru. Tym samym świetnie sprawdza się do zabudowy poddaszy w domach jednorodzinnych, zabezpieczając budynek przed rozprzestrzenianiem się ognia, spełniając przewidziane w przepisach normy i co najważniejsze, chroniąc zdrowie i życie użytkowników – mówi Agnieszka Gładysz, product manager  – płyty Rigips. Poprzez te specjalne właściwości, nowe płyty RIGIPS 4PRO™ Fire+ typ DF są dedykowane systemom, pozwalającym osiągnąć klasę odporności ogniowej (czas, w którym elementy budynku zachowują nośność (R), szczelność (E) oraz izolacyjność ogniową) minimum REI 30, ale także REI 60 i więcej.
Najwyższa gładkość ścian zabudowy
Dla realizacji wysokiej jakości zabudowy na poddaszu ważny jest jeszcze jeden atut płyt RIGIPS 4PRO™ Fire+ typ DF; to zastosowanie specjalnych czterech spłaszczonych krawędzi. Ułatwiają one spoinowanie połączeń i precyzyjne dopasowywanie płyt. Efekt to gładka i pozbawiona nierówności powierzchnia.


Lepsza jakość, niższe koszty
Wybór nowych płyt do zabudowy to również oszczędności. Spłaszczone krawędzię przyspieszają pracę. To z kolei przekłada się na koszty – zarówno materiałów, jak i samej robocizny.

 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Rigips

E-mail: doradcy.techniczni@saint-gobain.com

WWW: www.rigips.pl

Tel: +48 800 163 121
Adres:
Cybernetyki 9
02-677 Warszawa

Katalog Firm

 • Krop System

  Rozpoznawalna jakość i innowacyjność oferty Blachotrapez były punktem wyjścia…
  Krop System
 • Corab

  Corab S.A. to polska firma z 30-letnim doświadczeniem w elektronice i pr…
  Corab
 • Dorken Delta Folie Sp. z o.o.

  Dorken Delta zajmuje się rozwiązaniami dla dachów skośnych i płaskich,…
  Dorken Delta Folie Sp. z o.o.

Polecamy
dodaj+ «»