rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Nowe rozwiązanie systemu VRF od LG

image

LG MULTI V 5 to nowy system klimatyzacji z innowacyjną technologią Dual Sensing Control, monitorującą poziom temperatury i wilgotności, by efektywnie zarządzać chłodzeniem i ogrzewaniem.

lg system klimatyzacji vrf klimatyzacja
 

Zastosowanie sprężarki inwerterowej firmy LG Ultimate Inverter oraz wysokowydajnych jednostek zewnętrznych system MULTI V 5 sprawia, że jest to doskonałe rozwiązanie do kontroli warunków otoczenia.
 

Jesteśmy niezwykle dumni z MULTI V 5, naszego nowego flagowego rozwiązania dla systemów klimatyzacji – powiedział Jarosław Jóźwiak, Dyrektor Działu Klimatyzacji LG Electronics Polska – Nasza 5. generacja systemu VRF realizuje szereg innowacyjnych technologii, które oferują klientom niezrównaną efektywność energetyczną i komfort. To wiodące w branży rozwiązanie znacznie przybliża naszym klientom zaawansowaną technologię kontroli klimatu oraz zapewnia znaczne oszczędności podczas eksploatacji, a także jeszcze większy komfort.

 

Dual Sensing

 

Dzięki podwójnej kontroli Dual Sensing możliwa jest bardzo dokładna ocena warunków klimatycznych. To co wyróżnia MULTI V 5 na tle innych klimatyzatorów, które rejestrują jedynie temperaturę, to dodatkowy pomiar wilgotności zarówno dla warunków wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Pomaga to w ustaleniu odpowiednich parametrów pracy, co pozwala na osiągnięcie optymalnej efektywności energetycznej i maksymalnego komfortu w pomieszczeniu.

System inteligentnego sterowania obciążeniem Smart Load Control umożliwia zarządzanie temperaturą czynnika chłodniczego rozprowadzanego z jednostek zewnętrznych zwiększając efektywność energetyczną o 15% do 31% w zależności od wilgotności otoczenia.

 

Ultimate Inverter Compressor
 

Innowacyjna sprężarka inwerterowa LG Ultimate Inverter Compressor systemu MULTI V 5 łączy w sobie wysoką wydajność oraz trwałość.

Nowy system posiada także ulepszony zakres pracy od 10Hz do 165Hz, w porównaniu do zakresu 15-150Hz swojego poprzednika – oznacza to efektywność przy obciążeniu częściowym i umożliwia MULTI V 5 szybkie osiągnięcie żądanej temperatury pomieszczenia.

Udoskonalony układ łożysk wykonany z zaawansowanego materiału samosmarującego się, stosowanego w silnikach lotniczych polimeru PEEK (polieteroeteroketon) pozwala na pracę przez pewien czas zupełnie bez oleju. Czujniki inteligentnego zarządzania olejem systemu MULTI V 5 w czasie rzeczywistym sprawdzają stan wyrównania poziomu oleju w sprężarce, minimalizując w ten sposób zbędne operacje odzyskiwania oleju. 

 

Wysokowydajna jednostka zewnętrzna

 

Wentylator oparty na technologii biomimetycznej oraz 4-stronny wymiennik ciepła pozwalają na uzyskanie przez pojedynczą jednostkę zewnętrzną wydajności do 26 HP. Inspiracją do projektu wentylatora był unikalny kształt płetw wieloryba (humpbacka), pozwalający na znaczne zwiększenie wydajności nawiewu.

 

Ocean Black Fin

 

Zastosowane technologie Ocean Black Fin oraz Dual Protection stanowią dwuwarstwową i obustronną powłokę wymiennika ciepła, będąc zabezpieczeniem przed substancjami korozyjnymi – sól, piasek i inne elementy niesione przez silne wiatry morskie oraz zanieczyszczenia przemysłowe. Dodatkowo czarna powłoka wymiennika ciepła Ocean Black Fin zapobiega gromadzeniu się wody, co minimalizuje osadzanie się wilgoci.

Żywotność systemu, a koszty konserwacji obniżone, co umożliwia sprawne działanie przez lata.

 

Ciągłe grzanie

 

Sterowane czujnikiem wilgotności układu sterowania z Dual Sensing Control, technologie częściowego i opóźnionego odszraniania przy podnoszeniu wydajności grzewczej, zwiększają również efektywność w trybie ciągłego ogrzewania oraz komfort panujący we wnętrzach.

Inaczej niż w przypadku konwencjonalnych systemów VRF, tracących energię w celu usunięcia wewnętrznej kondensacji przez zatrzymywanie i ponowne uruchamianie ogrzewania, Multi V 5 ciągłe ogrzewanie zmniejsza zbędne zużycie energii i zapewnia spójne ogrzewanie.

Pozwala to jednostce osiągnąć 11% wzrost dziennego czasu ogrzewania i 7% redukcję poboru mocy.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

LG Electronics Polska

E-mail: wioletta.neumann@lge.com

WWW: www.lg.com/pl/klimatyzacja

Tel: +48 22 481 74 06
Fax: +48 22 481 78 88
Adres:
Wołoska 22
02-675 Warszawa

Katalog Firm

 • Budownictwo Modułowe

  Budownictwo Modułowe -zajmujemy się projektowaniem i sprzedażą betonowych mod…
  Budownictwo Modułowe
 • Konbet Poznań

  KONBET POZNAŃ -jesteśmy  liderem wśród producentów system&…
  Konbet Poznań
 • Daikin

  Daikin jest światowym liderem na rynku rozwiązań klimatyzacyjnych, chłodniczy…
  Daikin

Polecamy
dodaj+ «»