rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Nowoczesna obsługa instalacji grzewczej dzięki nowym domowym pompom obiegowym Grundfos ALPHA2 i ALPHA3 oraz aplikacjom Grundfos GO Balance i GO Remote

image

Zazwyczaj nowe lub modernizowane systemy grzewcze w domkach jednorodzinnych Instalator wykonuje bazując przede wszystkim na własnej wiedzy i doświadczeniu. Rzadko dysponuje projektem instalacji. W związku z tym, trudno ocenić jaki konieczny jest przepływ czynnika grzewczego żeby zapewnić wymagany komfort cieplny w każdym pomieszczeniu.

 

Firma Grundfos wprowadziła w 2016 roku unikatowy system ALPHA3 do hydraulicznego równoważenia domowych systemów grzewczych wszystkich typów – ogrzewania grzejnikowego, podłogowego i mieszanego grzejnikowo – podłogowego.  Pozwala skutecznie wyrównoważyć hydraulicznie pracującą instalację.

 

Bardzo dobra ocena systemu, ale również uwagi ze strony Instalatorów spowodowały, że Grundfos wprowadza w drugiej połowie 2018 roku dwie nowe pompy obiegowe - ALPHA2 i ALPHA3.

 

ALPHA2 model E została wyposażona dodatkowo w funkcję hydraulicznego równoważenia instalacji grzewczych. System składa się z trzech elementów – pompy ALPHA2, modułu komunikacyjnego ALPHA Reader oraz bezpłatnej aplikacji Grundfos GO Balance, którą można pobrać na smartfon. Rzeczywiste wartości przepływu i strat ciśnienia są przesyłane z pompy za pomocą sygnału optycznego do modułu komunikacyjnego zamontowanego na pompie i dalej drogą radiową za pomocą Bluetooth na urządzenie mobilne, na którym jest zainstalowana aplikacja. Aplikację Grundfos GO Balance można pobrać z App Store lub Google play. Pozostałe unikatowe funkcje takie, jak AUTOADAPT, tryb letni pracy, niezawodny rozruch, zabezpieczenie przed suchobiegiem zostały wbudowane w nową ALPHA2.

 

Nowa ALPHA3 jest zaawansowaną pompą obiegowa dla domowych systemów grzewczych z dwukierunkową komunikacją z mobilnymi aplikacjami Grundfos GO Remote i Grundfos GO Balance. Sterowanie wszystkimi funkcjami jest możliwe tylko za pomocą tych aplikacji. Grundfos GO Remote jest dla instalatora łatwym i niezawodnym narzędziem do sterowania pompami podczas instalowania, uruchomiania i serwisowania nie tylko ALPHA3, ale również wszystkich produktów Grundfos w wersji elektronicznej. Sterowanie za pomocą aplikacji GO Remote umożliwia:

 

  • Wybór optymalnego punktu pracy i trybu regulacji 
  • Szybki dostęp do informacji o parametrach pracy pompy 
  • Generowanie raportu pracy, alarmów i ostrzeżeń
  • Programowanie czasu pracy pompy w zależności od wymagań  
  • Równoważenie hydrauliczne bez konieczności instalowania modułu komunikacyjnego ALPHA Reader
  • Sterowanie zdalne pompą zainstalowaną w trudno dostępnych miejscach

 

 

Andrzej ZarębskiKONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Grundfos

E-mail: info_gpl@grundfos.com

WWW: www.grundfos.pl

Tel: +48 61 650 13 50
Fax: +48 61 650 13 50
Adres:
Klonowa 23
62-081 Baranowo k. Poznania