rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Obróbki blacharskie – dlaczego są ważne?

image

Piękny i szczelny dach to nie tylko pokrycie, ale również wszystkie akcesoria , które są jego dopełnieniem. Stosowane są przy blachodachówkach, jak również przy gontach bitumicznych czy dachówkach ceramicznych. Montowane są wszędzie tam, gdzie zlokalizowane są krawędzie dachu oraz przy wszystkich łączeniach połaci. Które z tych elementów powinny znaleźć się w twoim domu?
Obróbki blacharskie wykonywane są z blachy płaskiej powlekanej w takim samym kolorze co pokrycie. Bardzo często elementy te wykonuje i dogina się już na budowie, ponieważ wymagają one idealnego dopasowania do dachu, a każdy dach jest inny. Są jednak obróbki standardowe, które często można zamówić wcześniej, uwzględniając jedynie ich długość.
Bardzo dobrym tego przykładem są kalenice. To elementy wykończeniowe szczytu dachu. Zapobiegają dostawaniu się wilgoci pod pokrycie, równocześnie ułatwiając wentylację. Dostępne w różnych wzorach, które można z łatwością dopasować do dowolnego przetłoczenia.
Wszelkiego rodzaju wiatrownice również umieszczamy na szczycie dachu, ale tam gdzie znajdują się jego krawędzie. Mają za zadanie chronić je przed zerwaniem podczas występowania silnych wiatrów. Wzmacniają całą konstrukcję, równocześnie ją uszczelniając.Rynny koszowe montowane są na połączeniu połaci. Jest to newralgiczne miejsce, gdzie kumulują się opady atmosferyczne, a więc dach jest w tym miejscu narażony na przeciekanie. Dlatego bardzo ważny jest odpowiedni montaż oraz dodatkowe elementy uszczelniające, takie jak samoprzylepne kliny z pianki poliuretanowej.
Pasy nadrynnowe odprowadzają opady z połaci prosto do rynny, co zapobiega dostawaniu się wody pod okap. Chroni również rynnę przed oberwaniem poprzez zsuwające się zimą czapy śniegu.
Pas podrynnowy to przede wszystkim zabezpieczenie deski czołowej oraz okapu. Jest to element dobrze widoczny od spodu dachu, dlatego ważne jest jego prawidłowe i estetyczne wykończenie.Obróbki blacharskie powinien montować specjalista. Są to drobne elementy, ale niezwykle ważne. Jeśli pokrycie jest obrazem, to obróbki są oprawą – warto zadbać o to, aby prezentowała się jak najlepiej.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Centrala Firmy Pruszyński

E-mail: pruszynski@pruszynski.com.pl

WWW: www.pruszynski.com.pl

Tel: +48 22 738 60 00
Fax: +48 22 738 61 01
Adres:
Sokołowska 32 b
05-806 Sokołów, 05-806 Komorów