rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Ogrody zimowe z dachem jednospadowym

image

Szkło to symbol nowoczesności w architekturze, a ogród zimowy to raj pod szkłem dla amatorów przestrzeni. Szklany salon z widokiem na gwiazdy i malowniczą zieleń to marzenie wielu...


W dzisiejszych czasach, w których często żyjemy w pośpiechu warto mieć oazę w której będziemy mogli się zatrzymać, zrelaksować i wyciszyć. W ogrodzie zimowym można odpoczywać w otoczeniu natury przez cały rok, nie przeszkodzi nam w tym nawet deszczowa aura, czy mroźna pogoda.  Zastosowanie aluminium w szklanych przestrzeniach zapewnia nie tylko najwyższą trwałość, ale również niezrównane właściwości termiczne. To sprawia, że obiekt przez cały rok jest do zamieszkiwany. Jest to inwestycja na lata, która podnosi komfort życia, daje zadowolenie i prestiż.

Już od dawna wiadomo, że zieleń korzystnie wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie, uspokaja nas w sytuacjach napięcia, łagodzi stres i pozwala się wyciszyć. W ogrodzie zimowym można odpoczywać w otoczeniu natury przez cały rok. Ogród zimowy to doskonały pomysł na powiększenie przestrzeni domu - można go użytkować jako jadalnię, pokój dzienny, salonik, biuro, lub jako miejsce do relaksu. We wnętrzu odnajdziemy ciepło i dużo światła. Pomieszczenie przeznaczone do przebywania w czasie, gdy na zewnątrz panuje niska temperatura. Miejsce może być użytkowane cały rok. Szklana przybudówka jest przestrzenią integralną między ogrzewanymi pomieszczeniami a zimnym otoczeniem.
Ogród zimowy jest ekonomiczny pod względem energetycznym, Efekt zmniejszenia strat ciepła domu uzyskany jest dzięki - aluminiowym profilom izolowanym termicznie połączonym ze szkłem izolacyjnym. Konstrukcje aluminiowe charakteryzuje bardzo wysoka szczelność. Dodatkowym atutem aluminium jest łatwość kształtowania, a także odporność na korozję. Zaletą konstrukcji aluminiowych jest również cena. Szkielety z aluminium są relatywnie tanie, dzięki czemu każdy może pozwolić sobie na budowę szklanego ogrodu.
 

Konstrukcje aluminiowe do ogrodów zimowych:

 
ALIVIER 1000
Zadaszenia jedno- i dwuspadowe, izolowane termicznie. Krokiew 73 mm (zwykła i renowacyjna). Rozpiętość krokwi do 2 m (szkło) lub do 2,5 m (poliwęglan). Krokiew wsparta na zintegrowanym z rynną profilu okapowym oraz przegubowym profilu kalenicowym. Zacinanie krokwi na prosto, w jednej płaszczyźnie.

 
ALIVIER 2000+
Zadaszenia jedno- i dwuspadowe, izolowane termicznie. Krokiew 105 lub 125mm (zwykła lub renowacyjna). Rozpiętości krokwi: do 2,5 m (szkło) i 3 m (poliwęglan) dla krokwi 105 mm oraz 3,2 m (szkło) i 3,8 m (poliwęglan) dla krokwi 125 mm. Profile okapowe i kalenicowe posiadają specjalnie wyprofilowaną półkę, na której opierają się zacięte pod kątem prostym krokwie.

 
ALIVIER 5000+

Zadaszenia jedno- i dwuspadowe, izolowane termicznie. Krokiew 150 mm (zwykła lub renowacyjna). Rozpiętość krokwi do 3,6 m (szkło) lub do 4,4 m (poliwęglan). Możliwość wzmacniania okapu typowymi stalowymi profilami, co pozwala na montowanie w ścianach pionowych konstrukcji przesuwnych lub harmonijkowych o dużych gabarytach.
 

Przeszklenia pionowe w ogrodzie zimowym, są równie ważne, co konstrukcja dachu. Odpowiednie połączenie obu tych elementów składa się na doskonałą harmonię. Okna i drzwi w ogrodzie zimowym mogą być nie tylko funkcjonalne, ale również bardzo estetyczne. Ogrody zimowe projektuje się na zamówienie. Nie mają typowych kształtów ani wymiarów. Pierwszym czynnikiem cenotwórczym jest rodzaj dachu i powierzchnia, którą on przykrywa. Najtańszy dach to jednospadowy. Składa się z jednej połaci, stąd nazwa pod którą funkcjonuje. Najlepsze szkło trafia na dach, gdyż szyba tam zamontowana musi być szkłem bezpiecznych, a najlepiej gdyby to było szkło hartowane bezpieczne.


Opracowanie, redakcja: A.S.
Na podstawie materiałów firmy OKNOPLUS
Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji.

 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

OknoPlus

E-mail: biuro@oknoplus.com.pl

WWW: www.oknoplus.com.pl

Tel: +48 12 277 58 80
Adres:
Zgodna 55
30-444 Kraków

Katalog Firm

 • Daikin

  Daikin jest światowym liderem na rynku rozwiązań klimatyzacyjnych, chłodniczy…
  Daikin
 • Koelner

  Koelner Polska jest dystrybutorem wysokiej jakości zamocowań budowlanych, ele…
  Koelner
 • Konbet Poznań

  KONBET POZNAŃ -jesteśmy  liderem wśród producentów system&…
  Konbet Poznań

Polecamy
dodaj+ «»