rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Okna do domu pasywnego

image

Okno odgrywa istotną, dwojaką rolę w domach pasywnych – z jednej strony może ograniczać straty ciepła mimo swojej dużej płaszczyzny, a z drugiej strony okna umożliwiają pozyskiwanie energii cieplnej z promieni słonecznych.


Okna firmy Internorm, charakteryzujące się wysokim współczynnikiem izolacji termicznej, wypełniają wzorowo tę pozornie przeciwstawną podwójną funkcję – dzięki temu przeszklenia z izolacją termiczną, stosowane w domach pasywnych, osiągają współczynnik Ug nawet do 0,4 W/(m2K).


Zalety okien do domu pasywnego
Z myślą o sprostaniu wysokim wymaganiom względem ochrony termicznej okna w domach pasywnych posiadają potrójne przeszklenie, a ich rama również cechuje się bardzo dobrą izolacją cieplną. Ponieważ ok. 30% do 40% otworu okiennego zajmuje rama, jej jakość jest niezwykle istotna.


Okna do domu pasywnego posiadają następujące zalety:
 •     Przeszklenie o wysokim współczynniku przenikania ciepła
 •     Rama o wysokim współczynniku przenikania ciepła
 •     Termicznie zoptymalizowane uszczelnienie krawędzi
 •     Fachowy montaż, optymalny pod względem izolacji termicznej

Optymalne usytuowanie

 W celu zapewnienia pełnych korzyści płynących z wykorzystania energii słonecznej, układ i usytuowanie okien w domu pasywnym muszą być logicznie zaplanowane. Dzięki temu zimą okna zatrzymują w budynku więcej energii słonecznej niż oddają ciepła na zewnątrz. Najkorzystniejsze jest zlokalizowanie dużych powierzchni okiennych od strony południowej. Latem słońce znajduje się wyżej, z tego względu do wnętrza domu nie wnika zbyt wiele światła słonecznego i następuje odbicie większości promieni – zatem nasłonecznienie okien południowych jest latem ograniczone i zazwyczaj nie wymaga dodatkowej ochrony przeciwsłonecznej. Umieszczenie okien po stronie wschodniej i zachodniej może prowadzić – ze względu na niskie położenie słońca latem w porze porannej i wieczornej – do przegrzania i wymaga ewentualnej instalacji odpowiedniej ochrony przeciwsłonecznej

Można „z grubsza” przyjąć, że okna po stronie wschodniej i zachodniej odbierają 60%, a okna po stronie północnej 40% użytkowych promieni słonecznych wnikających przez okno zlokalizowane od strony południowej. W przypadku domów pasywnych należy zachować dopuszczalne odchylenie od kierunku południowego rzędu maks. 10°. Pamiętaj jednak zawsze, że należy dokładnie obserwować lokalną pozycję słońca przez cały rok i uwzględnić ją w fazie projektowania. Nie bez znaczenia są również warunki lokalne, np. zacienienie przez inne budynki lub drzewa.


Najwyższy punkt architektury alpejskiej – standard domu pasywnego
Bardzo wydajna koncepcja konstrukcyjna i energetyczna budynku umożliwia zbudowanie schroniska w wysokich Alpach również bez bezpośredniego podłączenia do sieci energetycznej, a dzięki niskiemu zużyciu energii jego eksploatacja jest ekonomiczna i przyjazna dla środowiska naturalnego. Koncepcja takiego budynku jest konsekwentnie zorientowana na wykorzystanie energii słonecznej. Budynek otwiera się w kierunku południowym, co pozwala na korzystanie z ciepła słonecznego. Takie rozwiązanie zapewnia większy pobór ciepła w porównaniu z jego oddawaniem, co jest kolejną cechą charakterystyczną, uzyskiwaną również dzięki oknom Internorm o wysokiej izolacji cieplnej. Dodatkowo w pełni zintegrowane kolektory słoneczne pozyskują niezbędną energię solarną. Elektrociepłownia blokowa wykorzystująca olej rzepakowy, zaawansowany system wentylacyjny z 85-procentową rekuperacją ciepła oraz 100% wykorzystanie wody deszczowej to cechy, które plasują schronisko Schiestlhaus w gronie absolutnych pionierów techniki budynku.

 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

IFTM Group Sp. z o.o.

E-mail: oferta@internorm.com.pl

WWW: www.internorm.pl

Tel: +48 801 889 987
Adres:
ul.Wołoska 9 a
02-583 Warszawa

Katalog Firm

 • Krop System

  Rozpoznawalna jakość i innowacyjność oferty Blachotrapez były punktem wyjścia…
  Krop System
 • Corab

  Corab S.A. to polska firma z 30-letnim doświadczeniem w elektronice i pr…
  Corab
 • Dorken Delta Folie Sp. z o.o.

  Dorken Delta zajmuje się rozwiązaniami dla dachów skośnych i płaskich,…
  Dorken Delta Folie Sp. z o.o.

Polecamy
dodaj+ «»