rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Okna, które mają wpływ na atmosferę do nauki

image

Jesień to czas powrotów do obowiązków. Kończą się urlopy, wakacje, a zaczynają... dylematy. Znają je doskonale rodzice uczniów. Pytanie, jak stworzyć dziecku optymalne warunki do nauki, plasuje się na czele wrześniowych bolączek. Aranżując pokój dla szkolniaka czy starszego przedszkolaka, bierzemy pod lupę biurka, krzesła, lampki, często zapominając... zerknąć w stronę okien. A okno starannie wybrane, o odpowiednich parametrach, może poprawić komfort pracy nad zadaniami domowymi...Dzieciom umiejętność skupienia się przychodzi trudniej niż dorosłym. Zmęczone wielogodzinnym pobytem w szkole, muszą po lekcjach wykrzesać z siebie resztki uwagi potrzebne do przyswojenia zadanego materiału. Dobrze, gdy dom staje się przestrzenią przyjazną temu wysiłkowi. Jasny, cichy, z dobrą cyrkulacją powietrza – to szansa na klimat sprzyjający treningowi szarych komórek. Jaką rolę odgrywają w tym kontekście okna?


Izolacja akustyczna: decybele pod kontrolą
Komfort akustyczny to sprzymierzeniec wysiłku intelektualnego. W ciszy rodzi się pomysł i ginie rozkojarzenie. Dziecko, które usiłuje skupić się nad ułamkami, oderwie się od pracy przy pierwszym głośnym dźwięku dobiegającym zza okna. A decybele, zwłaszcza w mieście, nie dają o sobie zapomnieć... Okna mogą skutecznie tłumić fale dźwiękowe związane z hałasem miejskim i sprawić, że domowa przestrzeń będzie sprzyjać i relaksowi, i skupieniu. Naprzeciw takim potrzebom wychodzi firma OknoPlus, oferując stolarkę, która z powodzeniem sprawdzi się w pokoju ucznia. Mały człowiek w wielkim mieście musi się zmagać ze zgiełkiem dużego kalibru... - Rozmawiamy z klientami i wiemy, jak hałas utrudnia im codzienność – mówi Piotr Natoński, ekspert marki OknoPlus. Nasze rozwiązanie - pakiety szybowe SILENCEcity, chronią przed niechcianymi dźwiękami i sprawiają, że odczuwanie hałasu zmniejsza się, i to znacząco. Standardowa szyba tłumi miejski zgiełk o 32 dB, szyba SILENCEcity – aż o 38 dB. Różnica 6 db przekłada się na słyszalną zmianę w „odbiorze” hałasu – odczuwamy go jako dźwięk o 30% mniej dotkliwy. Jeśli chcemy stworzyć w domu miejsce idealne do pracy albo do nauki, izolacja akustyczna jest niezbędna... – dodaje ekspert.


Dom na wsi może się wydawać oazą ciszy, jednak nie będzie nią, gdy się o to nie zatroszczymy. Szczególnie jeśli mieszkamy w okolicach lotniska czy autostrady. Na odsiecz kłopotliwym decybelom przychodzą szyby SILENCEair, pozwalające „okiełznać” komunikacyjny huk.
- Zadbaliśmy o komfort tych, którym dobiegający z sąsiedztwa hałas, trudny do zignorowania, obniża jakość domowej codzienności. SILENCEair zmniejszy natężenie uciążliwych dźwięków o 45 dB – opowiada ekspert OknoPlus. - To odczuwalna ulga, zważywszy, że w porównaniu ze zwykłą szybą zyskujemy 13 dB. Sporo, jeśli przyjmuje się, że nasz organizm odbiera jako podwojony hałas zmianę natężenia dźwięku już o 10 dB... – wyjaśnia Piotr Natoński. Hałas to wróg numer jeden efektywnej nauki. Na co jeszcze zwrócić uwagę, by pokój ucznia był miejscem, w którym łatwiej mu będzie mierzyć się z zadanym materiałem?


Jaśniej w pokoju – jaśniej w głowie...
Światło dzienne pozytywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie, dlatego pokój ucznia powinien być jasny. Dużą rolę odgrywa korzystne rozplanowanie okien w domu. Dobrze by pokój, w którym światło dzienne chcemy wykorzystać maksymalnie, miał przeszklenia od południa. Kiedy odpowiednie usytuowanie okien względem stron świata połączymy z ich dużym rozmiarem, zyskamy jasne wnętrze, w którym dziecko odnajdzie komfort potrzebny do nauki. Czy duży gabaryt szyby, bez wsparcia dobrych parametrów technicznych wystarczy, by cieszyć się doświetlonym wnętrzem? - Parametry są tu istotne. W przypadku przepuszczalności energii słonecznej o „sukcesie świetlnym” decyduje współczynnik Lt. Im wyższy, tym więcej światła w pomieszczeniu – wyjaśnia Piotr Natoński, ekspert OknoPlus. - Jeśli poszukujemy optymalnych rozwiązań, mierzmy w tym przypadku wysoko. Szyby ECLAZ mają Lt na poziomie 77%, a technologia zastosowana przy ich produkcji sprawia, że cieszymy się nie tylko jasnymi pomieszczeniami, ale też światłem bez przekłamań barwnych – podkreśla.
Daj dziecku... odetchnąć
Cisza, światło i... powietrze – te czynniki wpływają na stworzenie przestrzeni sprzyjającej efektywnej nauce. Ostatni z nich, czyli właściwa cyrkulacja powietrza, nie jest obojętny również dla stanu okien i pomieszczenia, w którym przebywamy. Zapobiega gromadzeniu się wilgoci, a w konsekwencji rozwojowi szkodliwych grzybów i pleśni. Świeże powietrze to ulga dla głowy – większa ilość tlenu wspiera koncentrację. Wietrzenie pokoju do nauki powinno się powtarzać kilka razy dziennie, w zależności od pory roku i czynników atmosferycznych. Zdarza się, że w chłodniejszych okresach ograniczamy je z powodu ryzyka wyziębienia pomieszczeń. Wtedy rozwiązaniem staje się rozszczelnienie okien. - Niektórzy klienci obawiają się długotrwałego rozszczelnienia okien z uwagi na to, że tradycyjny sposób – przez uchylenie okna – może być widoczny z zewnątrz. A to obniża poczucie bezpieczeństwa – tłumaczy ekspert OknoPlus. - Wsłuchując się w te wątpliwości, polecamy innowacyjne okucie okienne Comfort, które nie dość, że zabezpiecza stolarkę przed jej „pokonaniem” przez nieproszonego gościa, to jeszcze umożliwia rozszczelnienie niewidoczne dla niepowołanych oczu. Wietrzenie odbywa się przez 6-milimetrową szczelinę. Nie musimy obawiać się przeciągów, co jest ważne w przypadku dziecięcego pokoju – dodaje. A jeśli mowa o zdrowiu i bezpieczeństwie dzieci, warto podkreślić, że to absolutny priorytet wszystkich wyborów. Dotyczy także okien. Specjalnie z myślą o maluchach firma OknoPlus wprowadziła do oferty szyby hartowane SAFEkids. Od standardowych szyb różni jest większa – bo aż pięciokrotnie wyższa wytrzymałość na uderzenia ciałem miękkim. Gdyby jednak doszło do rozbicia, powstające odłamki są małe i nieostre. By nauka przynosiła rezultaty, dziecku potrzebny jest także inny rodzaj „oddechu” – od niej samej. Dlatego w pokoju ucznia nie może zabraknąć strefy, w której na chwilę zapomni o szkolnych obowiązkach.Inside matters – filozofia OknoPlus, która zmienia postrzeganie roli okien
Choć jeszcze do niedawna traktowane były jako standardowy element budowlany, dziś pełnią szereg niezwykle ważnych funkcji. Dbają o ciepło i ciszę, czynią dom bezpiecznym, rozświetlają wnętrza i budują atmosferę. - Wysokiej jakości okna, bo o nich mowa, wynoszą komfort przebywania w pomieszczeniach na zupełnie nowy poziom, a my chcemy, by naszym klientom żyło się w ich domach lepiej – reasumuje Piotr Natoński.
Wszak w projekcie naszego życia liczy się każdy szczegół, prawda?KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

OknoPlus

E-mail: biuro@oknoplus.com.pl

WWW: www.oknoplus.com.pl

Tel: +48 12 277 58 80
Adres:
Zgodna 55
30-444 Kraków

Promocje
dodaj+ «»