rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Okna w odcieniach szarości

image

Utrzymane są w nich dachy, okna, drzwi, bramy i ogrodzenia, a nawet całe elewacje… Mowa o szarościach, które z miesiąca na miesiąc zdobywają coraz większą popularność. Najmodniejszy z nich jest głęboki antracyt. Gdzie wygląda najlepiej? I na jakie inne odcienie szarości warto zwrócić uwagę?


Nazwa antracytu – najmodniejszego dziś odcienia szarości, pochodzi od węgla, który podobnie jak antracytowe dachówki czy okna, delikatnie połyskuje w świetle słonecznym. Skąd tak wielka popularność tej nieco jaśniejszej od czerni barwy? Jak zgodnie twierdzą producenci i architekci, wynika ona z możliwości jakie oferuje.Antracytowa stolarka pasuje zarówno do budownictwa indywidualnego – domów jednorodzinnych i nowoczesnych szeregówek, jak też do biurowców i obiektów użyteczności publicznej. Elegancka i stonowana, doskonale wpisuje się w najróżniejsze style, zostawiając dużą przestrzeń dla dodatków i akcentów w bardziej wyrazistych kolorach. Stanowiąc pomost między jasnymi i ciemnymi elementami otoczenia domu, antracytowe okna dobrze wyglądają z różnymi typami elewacji. Można je z powodzeniem zestawiać z drewnem, betonem, cegłą i kamieniami o najróżniejszym rysunku. Z drugiej zaś strony, ogród widziany w ramce ciemnych okien wygląda jak obraz, zaś same profile są tak dekoracyjne, że nie potrzebują oprawy zasłon czy firanek.
- W ofercie MS więcej niż OKNA antracytowe profile dostępne są w dwóch wariantach. Pierwsza z folii wyróżnia się wyraźnym, trójwymiarowym efektem szczotkowania. Druga natomiast jest matowa i satynowa. Aby cały budynek był spójny pod względem kolorystycznym, dobrać można do nich również inne elementy utrzymane w tym odcieniu. Mowa tu o drzwiach zewnętrznych, roletach more Solutions i żaluzjach mSun+, a także moskitierach. – wyjaśnia Ryszard Maczyński z MS więcej niż OKNA.Różne stopnie szarości
Ale antracyt to nie jedyny odcień szarości, który cieszy się obecnie olbrzymią popularnością. Wręcz przeciwnie – w ofercie MS więcej niż OKNA dostępnych jest wiele propozycji folii zawieszonych kolorystycznie między bielą i czernią.
- Od delikatnych popieli (Lichtgrau, Achatgrau), poprzez barwy platyny, stali i aluminium (SignalGrau, Kwarc, Alux), po grafit i bazalt (BasaltGrau, SchieferGrau). Ofertę domyka głęboka czerń Jet Black Matt CC+. Co szczególnie istotne w przypadku nośników w ciemnych odcieniach, folie te wykonane zostały w specjalnej technologii, dzięki której nie pochłaniają promieniowania UV, ale odbijają je, zmniejszając różnicę temperatur między wewnętrzną i zewnętrzną częścią profilu. Tym samym zabezpieczają ramy i skrzydła przed nadmiernym nagrzaniem się nawet podczas bardzo słonecznych dni, co skutkować mogłoby ich odkształcaniem się. Sama folia zaś nie blednie i nie zmienia odcienia. – wyjaśnia Ryszard Maczyński.Sprawdzona jakość szarych i ciemnoszarych folii sprawia więc, że to nie tylko modny, ale również bardzo praktyczny wybór. Teraz sięgając po te odcienie nie musimy się bać o funkcjonalność i wytrzymałość stolarki.

 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

MS więcej niż OKNA Sp. z o.o.

E-mail: info@ms.pl

WWW: www.ms.pl

Tel: +48 59 841 08 00
Fax: +48 59 841 08 02
Adres:
Portowa 16
76-200 Słupsk

Katalog Firm

 • Konbet Poznań

  KONBET POZNAŃ -jesteśmy  liderem wśród producentów system&…
  Konbet Poznań
 • Florian Centrum

  Historia naszej firmy rozpoczęła się w 1996 roku w Kutnie. Nazwą i działalnoś…
  Florian Centrum
 • Rawlplug

  Rawlplug jest dystrybutorem wysokiej jakości zamocowań budowlanych, element&o…
  Rawlplug