rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody

Eksperci działu : OPROGRAMOWANIE
  

Pomoc przy projektowaniu, czyli Modelowanie Informacji o Budynkach

image

Co to jest BIM?
BIM to inteligentny proces oparty na modelu, który dostarcza informacji pomocnych przy planowaniu, projektowaniu, budowaniu i zarządzaniu budynkami i systemami. To kompletny model 3D, który zachęca do współpracy i który ma na celu zmniejszenie liczby problemów pojawiających się w czasie budowy, tym samym oszczędzić czas i pieniądze.

Obiekt BIM to trójwymiarowa prezentacja elementów budynku (np. drzwi, instalacji w łazience, mebli, oświetlenia oraz systemów HVAC-R). W każdym obiekcie BIM zapisane są cenne informacje na temat obiektu (np. pojemności, specyfikacje elektryczne, przyłącza rur, przestrzenie wolne itd.).

Gamy naszych systemów VRV oraz systemów wodnych są dostępne jako obiekty BIM w formacie Revit, co oznacza, że można je używać w programie Autodesk REVIT MEP:Korzyści

 • Instalatorzy mają przewagę nad konkurencją, gdy klient zażąda zastosowania BIM.
 • Konsultanci mają bezpośredni dostęp do bazy danych za pośrednictwem obiektów. Dzięki temu mogą zaprojektować system i zobaczyć jak nasze rozwiązania będą pasować do projektu.
 • Klienci mają łatwy dostęp do najbardziej aktualnych informacji potrzebnych do utrzymania i zarządzania instalacją.

AutoCAD a BIM Revit
 • W programie AutoCAD, przed rozpoczęciem rysowania, trzeba wybrać jego typ – plan, przekrój, czy elewacja. AutoCAD jest programem do projektowania, w którym projekty tworzy się i edytuje niezależnie.
 • W Revit, rysunki są ze sobą zsynchronizowane i działają na zasadzie podglądu na żywo modelu budynku. Takie modele zawierają także dane związane z projektem. Można stosować Revit w charakterze trójwymiarowego twórcy modeli, ale można także używać go do generowania planów, przekrojów i elewacji.

Większość firm architektonicznych albo już używa Revit, albo rozważa jego stosowanie. Na tę nową technologię zdecydowały się szczególnie małe i średniej wielkości firmy. Ta migracja jest łatwa, ponieważ Revit można używać w połączeniu z programem AutoCAD – można importować i eksportować pliki DWG.KONTAKT

Daikin
Klimat dawnych lat – JAZZ LOFT APARTMENTS w systemach ALUPROF
Zalana piwnica lub garaż? Pompy drenażowe DAB NOVA to idealne rozwiązanie
O hartowaniu się stali, czyli jak powstają narzędzia ręczne?

Katalog Firm

 • Konbet Poznań

  KONBET POZNAŃ -jesteśmy  liderem wśród producentów system&…
  Konbet Poznań
 • Florian Centrum

  Historia naszej firmy rozpoczęła się w 1996 roku w Kutnie. Nazwą i działalnoś…
  Florian Centrum
 • Rawlplug

  Rawlplug jest dystrybutorem wysokiej jakości zamocowań budowlanych, element&o…
  Rawlplug

Ogłoszenia
dodaj+ «»

Filmy
dodaj+ «»