rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Większy wymóg oszczędności energetycznej

image

Komisja Europejska zaostrza swoją politykę w zakresie oszczędzania energii w krajach członkowskich. Nowe prawo ma obowiązywać w państwach członkowskich UE do 2030 roku.

dyrektywy unijne dom pasywny budownictwo energooszczędne

Wymóg zwiększenia oszczędności energii elektrycznej w dużej mierze dotyczy producentów i dostawców z krajów UE. Celem po roku 2020 jest zmniejszenie emisyjności gospodarki UE o co najmniej 40 proc. względem 1990 roku, zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii do 27 proc., a także zmniejszenie zużycia energii o przynajmniej 27 procent.


Nowe prawo ma zostać zaadoptowane przez państwa członkowskie UE do 31 grudnia 2018 roku.


Z danych Fundacji ClientEarth Prawnicy dla Ziemi wynika, że cel 27% jest dużo mniejszy niż rzeczywiste możliwości UE - cel 20% zmniejszenia zużycia energii w krajach członkowskich został osiągnięty już w 2014 roku. Zwiększenie oszczędności energii przez UE do 30% to koleny krok w celu poprawienia efektywności energetycznej, głównie w sektorze budownictwa mieszkalnego oraz obiektów użyteczności publicznej.
 

Celem zmian w dyrektywie unijnej jest zachęcenie właścicieli starych budynków do ich modernizacji poprzez m.in. poprawę ich izolacyjności, która przyczyni się do mniejszego zużycia energii potrzebnej do ogrzewania obiektów lub ich chłodzenia. Szacuje się, że w krajach unijnych zaledwie 1% wszystkich budynków jest poddawany tego typu renowacji. Po zmianach legislacyjnych Komisja Europejska spodziewa się większego zastosowania rozwiązań informatycznych i nowoczesnych technologii w celu lepszego gospodarowania energią w budynku.

Polska będzie miała także obowiązek uwzględnienia środków poprawy efektywności energetycznej w gospodarstwach dotkniętych ubóstwem energetycznym. Wiosną 2016 roku wdrożono Dyrektywę w sprawie efektywności energetycznej 2012/27/EU, która weszła w życie 1 października tego samego roku. Niestety, efektywność energetyczna w naszym kraju wciąż jest poniżej średniej unijnej

Niestety, efektywność energetyczna w Polsce plasuje się wciąż poniżej średniej unijnej. W krajach UE 40 proc. zużycia energii końcowej dotyczy budynków. Ponad 2/3 energii zużywa się do ogrzewania oraz chłodzenia obiektów budowlanych.
 

Wyliczenia Komisji Europejskiej wskazują, że prowadzone działania w celu zwiększenia efektywności energetycznej przyniosą wzrost unijnego PKB o 1 proc. do 2030 roku, a więc do gospodarki UE może wpłynąć około 190 mld euro. Ponadto przewiduje się powstanie 900 tys. nowych miejsc pracy na terenie wszystkich krajów UE.

Zwiększenie efektywności energetycznej w UE przyczyni się do zmniejszenia importu ropy naftowej oraz gazu ziemnego o 12 proc. w 2030 roku.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

LG Electronics Polska

E-mail: klimatyzacja@lge.pl

WWW: www.strefaklimatyzacji.pl

Tel: +48 22 481 71 00
Fax: +48 22 481 78 88
Adres:
Wołoska 22
02-675 Warszawa

Klimat dawnych lat – JAZZ LOFT APARTMENTS w systemach ALUPROF
Zalana piwnica lub garaż? Pompy drenażowe DAB NOVA to idealne rozwiązanie
O hartowaniu się stali, czyli jak powstają narzędzia ręczne?

Katalog Firm

 • Konbet Poznań

  KONBET POZNAŃ -jesteśmy  liderem wśród producentów system&…
  Konbet Poznań
 • Florian Centrum

  Historia naszej firmy rozpoczęła się w 1996 roku w Kutnie. Nazwą i działalnoś…
  Florian Centrum
 • Rawlplug

  Rawlplug jest dystrybutorem wysokiej jakości zamocowań budowlanych, element&o…
  Rawlplug

Ogłoszenia
dodaj+ «»

Filmy
dodaj+ «»

Forum