rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Projekty i kosztorysy budowy domów pasywnych: rss

1
Następny
Temat
w góręw dół
A - Z
Wyświetlaj: 10 | 20 | 50 wyników
Temat
w góręw dół
A - Z
Odpowiedzialne projektowanie. Jak tworzyć obiekty przyjazne użytkownikom na co dzień i w obliczu ekstremum? Eksperci odpowiadają
Sposób myślenia o projektowaniu budynków i co za tym idzie o procesie realizacji, a także produkcji materiałów budowlanych w wyniku doświadczenia pandemii zmieni się bezpowrotnie. Odpowiedzialne projektowanie, w jeszcze większym niż dotychczas stopniu, będzie opierało się o aspekty ekologiczne. Nadrzędnym celem inwestorów i branży stanie się zapewnienie użytkownikom obiektów komfortu na wielu różnych poziomach.
ARBET: Rozmowa z Maciejem Sempińskim, twórcą nowatorskiego rozwiązania „Dom rzeczywiście pasywny”.
Maciej Sempiński nadzoruje już kolejną budowę domu wg tej koncepcji. Jak sam mówi, udowadnia w ten sposób, że darmowym i nieograniczonym źródłem ciepła do ogrzewania domu, wytwarzania ciepłej wody użytkowej oraz chłodzenia budynku latem jest grunt pod budowlą i Prawdziwy Styropian.
Adaptacja projektu typowego (gotowego)
Jak dostosować projekt do realiów działki i własnych potrzeb?
Projekt zagospodarowania terenu
Co powinno składać się na część opisową i rysunkową?
Plan dotyczący bezpieczeństwa i ochrony zdrowia
Jak przygotować plan BIOZ?
Forma i zakres projektu budowlanego cz.2
Jak przygotować projekt architektoniczno-budowlany?
Informacja dotycząca bezpieczeństwa i ochrony zdrowia
Kiedy konieczne jest sporządzenie planu BIOZ?
Forma i zakres projektu budowlanego cz.1
Jak przygotować projekt architektoniczno-budowlany?
Jak wybrać dobry projekt domu?
Dom buduje się raz w życiu. Wiąże się z tym wiele emocji i stresów, wynikających z konieczności podejmowania trudnych decyzji.
BIM - Modelowanie Informacji o Budynku
Celem BIM jest usprawnienie procesu budowlanego oraz wyeliminowanie błędów projektowych.
Znaczenie akustyki w budownictwie
Akustyka stanowi istotny element budownictwa, który w znaczącym stopniu decyduje o tym czy dobrze czujemy się w danym wnętrzu.
Energooszczędny dom XXI wieku
Coraz więcej Polaków decydujących się na budowę domu zwraca uwagę nie tylko na jego funkcjonalność czy warstwę wizualną, lecz również na energooszczędność.
Ile kosztuje produkcja ciepła z OZE?
Odnawialne ciepło. Czy to się opłaca? Metodyka obliczania kosztów produkcji ciepła z OZE. Pod takim hasłem 27 lutego w siedzibie Krajowej Agencji Poszanowania Energii (KAPE) odbyło się seminarium na temat produkcji ciepła i chłodu z odnawialnych źródeł energii. Spotkanie miało na celu szczegółowe zdefiniowanie całkowitych kosztów produkcji energii z tych źródeł dla potrzeb wprowadzenia jednolitej metodyki obliczeń.
O czym należy pamiętać planując ogrzewanie domu?
- Planując ogrzewanie projektowanego domu powinniśmy pamiętać, że „najtańsza energia to ta, której nie zużywamy” – podkreśla w rozmowie z Energooszczędnymi 4 kątami Janusz Starościk, prezes Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych (SPIUG). Dopiero wychodząc z takiego założenia, warto podejmować decyzje dotyczące sposobu, w jaki ogrzejemy nasz przyszły dom...
Jak niedrogo zbudować dowolny budynek w standardzie pasywnym?
Znana od 20 lat firma Izodom wprowadza na rynek kompletny system budowlany dla domów pasywnych. Nareszcie, aby cieszyć się kosztami energii grzewczej rzędu kilkuset złotych rocznie
Dom energooszczędny w pięciu krokach
Nowy blok tematyczny,który pokazuje na co zwracać uwagę przy budowie domu pasywnego i energooszczędnego.
Projekt domu pasywnego i energooszczędnego
Co można zrobić, żeby informacje o stale rosnących cenach ogrzewania nie wywoływały wśród nas nerwowego napięcia? Rozwiązaniem jest budowa takiego domu, który do ogrzewania nie wykorzystuje paliw nieodnawialnych, a zamiast nich – ciepło ziemi i słońca. Można w ten sposób zaoszczędzić nawet 90% z tego, co normalnie wydaje się na ogrzewanie domu standardowego.
Znaczenie budynków energooszczędnych
Budownictwo wskazywane jest jako jeden z obszarów, w których można dokonać kluczowych oszczędności energii i ograniczać emisje gazów cieplarnianych. O znaczeniu energooszczędnych budynków w kształtowaniu gospodarki niskoemisyjnej rozmawiamy z dr. Andrzejem Kassenbergiem, prezesem Instytutu na rzecz Ekorozwoju.
Wprowadzenie do budownictwa energooszczędnego i pasywnego
Konieczność ograniczania zużycia konwencjonalnych nośników energii w skali globalnej, a tym samym zmniejszania negatywnego wpływu człowieka na stan środowiska naturalnego, oraz rosnące ceny energii...
Projekt wykonawczy – czy jest potrzebny?
Do prawidłowego wykonania budynku o skomplikowanej technologii jakim jest budynek energooszczędny lub pasywny potrzebny jest projekt wykonawczy, w którym pokazane będą wszystkie ważne szczegóły rozwiązań technicznych poszczególnych elementów budynku i instalacji.
Po co nam kosztorys?
Kosztorys wykonujemy po to aby oszacować jaki będzie koszt planowanej przez nas inwestycji.
Projektowanie budynków pasywnych
Przed podjęciem decyzji o budowie domu, a w szczególności domu pasywnego, należy zaopatrzyć się w profesjonalny projekt takiego przedsięwzięcia. Niniejszy artykuł przedstawia co trzeba wziąć pod uwagę przygotowując się do takiej inwestycji oraz algorytm projektowania budynku pasywnego.
1
Następny
Jak prowadzić dziennik budowy?
Na co Polacy zwracają uwagę przy zakupie nieruchomości?
Dobry montaż. Z korzyścią dla klimatu i kieszeni

Katalog Firm

 • Konbet Poznań

  KONBET POZNAŃ -jesteśmy  liderem wśród producentów system&…
  Konbet Poznań
 • Florian Centrum

  Historia naszej firmy rozpoczęła się w 1996 roku w Kutnie. Nazwą i działalnoś…
  Florian Centrum
 • Rawlplug

  Rawlplug jest dystrybutorem wysokiej jakości zamocowań budowlanych, element&o…
  Rawlplug

Produkty
dodaj+ «»