rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Panele ścienne – trwałe i efektowne wykończenie ścian zewnętrznych

image

Staranne wykończenie elewacji budynku to zadanie każdego właściciela. Wpływa to przede wszystkim na odpowiednie zabezpieczenie murów przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych, a także pozwala na zadbanie o właściwą izolację. Nie bez znaczenia jest także estetyka elewacji, która przekłada się na odbiór całego budynku i samopoczucie domowników. Jednym z wyborów inwestorów pozostają panele ścienne na ściany zewnętrzne, czyli tzw. panele elewacyjne. Czym są i co warto o nich wiedzieć?


Czym są panele elewacyjne?

Jak sama nazwa wskazuje, panele elewacyjne to takie, które przeznaczone są do montażu na ścianach zewnętrznych. W związku z tym muszą charakteryzować się określonymi parametrami technicznymi, w tym odpornością na wilgoć, promienie słońca, czy też zanieczyszczone powietrze. Po wielu latach eksploatacji elewacja powinna zachować swoją strukturę, stan techniczny oraz estetykę. O becnie najczęściej wybierane są produkty wykonane z tworzywa sztucznego, które nawiązują do naturalnych materiałów. W ten sposób można zadbać o efektowne wykończenie ścian, a panele imitujące drewno dodadzą nieruchomości estetyki i splendoru. Jako panele ścienne do ścian zewnętrznych wykorzystywane są również produkty wykonane z naturalnego drewna. Są one droższe w zakupie i przede wszystkim wymagają większych prac związanych z pielęgnację i konserwacją paneli. 


Różne faktury, rozmiary i kolory

Ze względu na zmieniające się potrzeby inwestorów, producenci dbają o utrzymanie szerokiego asortymentu w tej grupie produktów. W związku z tym do wyboru są panele z różnymi fakturami, w różnych rozmiarach, a także w szerokiej gamie kolorystycznej. Dzięki temu efekt wykończenia elewacji można dopasować bezpośrednio do swoich potrzeb i preferencji stylistycznych. To niezwykle ważne, aby zachować spójny charakter całej inwestycji. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości warto skontaktować się ze specjalistą w zakresie projektowania i wykończenia wnętrz. 


Zadbaj o wysokie parametry techniczne produktu

Podczas wyboru paneli na elewację należy dokładnie zapoznać się z ich specyfikacją techniczną. Przede wszystkim produkty tego typu powinny zapewnić wysoki poziom izolacji termicznej i akustycznej budynku. To ich podstawowe zadanie. W związku z tym wielu inwestorów decyduje się na wykonanie dedykowanej warstwy izolacyjnej z pianki poliuretanowej. Wybrane modele paneli zewnętrznych posiadają już taką warstwę, co zwiększa ich parametry techniczne. Na tym etapie warto pokusić się o dokładną analizę, ponieważ przekłada się to na zadowolenie, satysfakcję i bezpieczeństwo użytkowania budynku. 


Pogłębiaj swoją wiedzę, czytaj poradniki

Opracowanie redakcja : (Ł.G)
Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji portalu www.pasywny-budynek.plKONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Biuro Obsługi Klienta

E-mail: biuro@pasywny-budynek.pl

WWW: www.pasywny-budynek.pl

Tel: 661 426 616
Adres:
Morgowa 4
91-223 Łódź