rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Plakat typograficzny – dekoracja wnętrza, która do Ciebie przemówi

image

 

Na jakie dekoracje wnętrz możemy się zdecydować? Na modne, ponadczasowe, eleganckie i takie z przymrużeniem oka. Naszą uwagę przykuły jednak ozdoby, które dosłownie przemawiają do nas. Czym? Chwytliwymi hasłami, śmiesznymi napisami i skłaniającymi do refleksji cytatami. Jednym z ciekawszych rozwiązań w aranżacji jest właśnie typografia. Plakaty utrzymane w tym stylu będą się doskonale prezentować na Twojej ścianie!
 

Im bardziej dopasowana do naszej osobowości stylizacja pokoju, tym lepiej. Zyskujemy wówczas pewność, że wystrój nie okaże się nietrafiony, że szybko nam się nie znudzi i że będziemy doskonale się w nim czuli. Warto o tym pamiętać, że aranżacja wnętrza nie polega tylko i wyłącznie na śledzeniu obowiązującej mody i trendów. Specjalista z portalu Redro.pl ma dla nas wskazówkę:

Urządzając przestrzeń, powinniśmy dążyć przede wszystkim do tego, by stworzyć idealne dla nas miejsce, bez względu na to, co polecają dekoratorzy i znawcy. Jeśli nasze gusta pokrywają się z rozwiązaniami, które są teraz na topie – w porządku, a jeśli nie, to nie starajmy się na siłę polubić tego, co nie jest w naszym stylu. Ciekawym pomysłem na dekorację pokoju są plakaty na ścianę, ponieważ pozwalają nam szybko i w prosty sposób odmienić wystrój. Moim faworytem są te z napisami, zwłaszcza motywacyjnymi, ponieważ poza funkcją estetyczną pełnią jeszcze inną rolę, która zależy od tego, co jest na nich napisane. Mogą bawić, skłaniać do refleksji, a nawet dodawać otuchy.

Wraz z ekspertem przygotowaliśmy kilka propozycji, dzięki którym błyskawicznie odmienimy nasz dotychczasowy wystrój salonu, sypialni i kuchni.
 

Salon, który pozytywnie nastraja

 


 

W salonie spędzamy naprawdę dużo czasu w ciągu każdego roku. Relaksujemy się tutaj codziennie po pracy, bawimy z dziećmi, jadamy posiłki, a w weekendy, gdy jest brzydka pogoda, tutaj znajdujemy sobie najprzeróżniejsze zajęcia – filmy, książki lub gry planszowe ze znajomymi. Jeśli chcemy więc, by w naszym pokoju panowała przyjemna aura, zawieśmy plakat typograficzny z pozytywnym przesłaniem. Co powiesz na: „Happy mind – happy life”, „Do more of what you love”, a może „Enjoy every moment”? Jeśli chcemy zmotywować się do tego, by zrobić coś oryginalnego i niecodziennego, wybierzmy hasło: „Adventure is out there”, a jeśli życie traktujemy z przymrużeniem oka, rozbawi nas „I’m not lazy, I just enjoy doing nothing”. Warto także zwrócić uwagę nie tylko na przesłanie, jakie znajdzie się na plakacie, ale także na jego formę. Możemy wybrać wzór z imitacją odręcznego pisma, z czcionką w stylu retro lub wielkimi, drukowanymi literami, które od razu przyciągną naszą uwagę.
 

Sypialnia, z którą dobrze zaczniesz dzień
 

 

Do sypialni proponujemy plakaty, dzięki którym obudzimy się w znakomitym humorze. Mówi się, że liczą się czyny, a nie słowa, ale jesteśmy przekonani, że pozytywnie nastrajające hasło może zmienić ciężki, poniedziałkowy poranek w całkiem przyjemną chwilę. Urządzając sypialnię powinniśmy mieć na uwadze to, by wybierać jasne, pogodne kolory, ponieważ w takiej przestrzeni o wiele łatwiej nam zachować dobrą energię. Na ścianie zawieśmy więc taki plakat, który nie tylko przesłaniem, ale i swoją formą rozjaśni nasze wnętrze. Możemy postawić na krótkie i zwięzłe hasło: „Hello Beautiful!”, które z pewnością sprawi, że się uśmiechniemy. Dobrym pomysłem jest także „Make something good every day” lub „Start your day with a smile”. A jeśli żaden dzień nie jest dla nas takim wyzwaniem, jak właśnie poniedziałek, to najlepszą opcją jest hasło „Mondays are for fresh starts”.
 

Kuchnia, w której kawa smakuje lepiej
 

Plakat to także znakomity przepis na to, by ozdobić kuchnię. Rzadko umieszczamy tutaj dekoracje, a to miejsce dobre, jak każde inne, by wprowadzić efektowny dodatek. Oprawiony w antyramę wzór będzie zabezpieczony przed wilgocią lub parą wodną, jaka może się tutaj unosić podczas gotowania, dlatego nie musimy się o nic martwić. Wybór hasła jest dość oczywisty. W związku z tym, że większość z nas nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki porannej kawy, to właśnie kawie pozwolimy grać tutaj pierwsze skrzypce. Moja propozycja to „First I drink the coffee, then I do the things”, „This home runs on love, laughter and cups of strong coffee” lub utrzymana w stylu retro grafika z hasłem „Fresh brewed coffee best in town since 1967” ozdobiona rysunkiem wielkiego kubka z parującym napojem. – powiedział nam ekspert Redro.pl.

Od nowego, odświeżonego wnętrza dzieli nas tylko typograficzny plakat. Znajdźmy hasło, które do nas przemawia – poprawia nam humor lub motywuje do zrobienia czegoś nowego w życiu – i cieszmy się wystrojem, który jest nie tylko efektowny, ale także idealnie dopasowany do naszej osobowości.Kolor zmienia wszystko. Odmień dom z nową farbą MAGNAT Creative
Oprogramowanie dla firm serwisowych z korzyścią także dla klientów

Katalog Firm


Produkty
dodaj+ «»

Forum