rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Przejmij kontrolę nad światłem i korzystaj z wiosennego zastrzyku energii

image

Wiosna i słońce dodają nam energii, wprawiają w dobry nastrój, sprawiają, że jesteśmy gotowi do działania i bardziej aktywni. Wówczas mamy ochotę na zmiany, również w wystroju naszych domów. Dekorowanie okien to świetny sposób na wiosenną metamorfozę wnętrza, a jednocześnie poprawienie własnego rytmu okołodobowego przez właściwą regulację natężenia światła.


Wiosenna pobudzenie to naturalne zjawisko: pojawia się wraz ze zmianą pór roku i jest związane z większą ekspozycją na światło słoneczne, które poprawia nam nastrój, dodaje energii, ale może też sprawić, że poczujesz się niespokojny. W okresie tym jesteśmy bardziej kreatywni i otwarci na zmiany. Tak więc korzystanie z siły wiosennego słońca może być korzystne, ale trzeba być ostrożnym - zbyt duża ilość światła, może zaburzać Twój rytm okołodobowy. Dzięki roletom VELUX - dostosowanym do okien dachowych - możesz kontrolować ilość światła dziennego wpadającego do domu, co pomoże Ci cieszyć się każdą minutą spędzoną w domu. Co więcej, szeroka gama kolorów rolet VELUX daje możliwość wyboru idealnego odcienia do wystroju czy Twoich upodobań wnętrzarskich.


Kontroluj światło w swoim domu, tak jak chcesz
Naturalne światło może poprawić Twój nastrój, pomóc Ci się skupić i dodać energii, co może być bardzo korzystne, gdy pracujesz w domu, uczysz się lub relaksujesz się z filiżanką kawy o poranku. Światło dzienne zwiększa zdolność uczenia się dzieci nawet o 15 proc., a także pomaga zachować koncentrację podczas pracy. Jednak odblaski na ekranie monitora lub jaskrawe światło podczas popołudniowej drzemki mogą przeszkadzać, dlatego ważna jest możliwość kontroli światła w domu o każdej porze dnia. W zależności od rodzaju pomieszczenia, czasami możesz potrzebować lekkiego zaciemnienia lub całkowitej ciemności, aby wziąć udział w spotkaniu online i nie zostać oślepionym przez słońce lub komfortowo obejrzeć film na kanapie z rodziną. Na szczęście rozwiązanie jest szybkie i proste - to oryginalne rolety VELUX dostosowane do Twoich okien dachowych. Oznacza to, że zawsze dobrze pasują i są łatwe w montażu - bez mierzenia i ich przycinania, możesz zamontować je sam w zaledwie 15 minut, a w razie potrzeby można je też dość łatwo wymienić. Rolety VELUX są poddawane rygorystycznym testom - były otwierane i zamykane tysiące razy i wystawiane na działanie ekstremalnych warunków, co zapewnia ich długowieczność. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników rolety mają konstrukcję bez sznurkową, a także wszystkie posiadają certyfikat OEKO-TEX®, co oznacza braku szkodliwych substancji w użytych tkaninach.


Wpuszczaj promienie słoneczne lub zablokuj je całkowicie
Dostęp do światła słonecznego i doświadczanie, tego jak słońce przemierza swoją naturalną drogę, poprzez wpadające promienie, w różnych godzinach, pod różnym kątem, pomaga zachować zdrową równowagę. W badaniu z 2022 r. opublikowanym na stronie sleepfoundation.org stwierdzono, że naturalne światło ma wpływ na rytm okołodobowy człowieka. Jeśli pada na Ciebie wcześnie rano, sprawia, że stajesz się senny wcześniej, podczas gdy dłuższe przebywanie w ciemności o poranku powoduje, że kładziesz się spać później wieczorem. Rytm okołodobowy ma również związek z metabolizmem i zdrowiem psychicznym: na przykład choroba afektywna sezonowa to rodzaj depresji, która jest wywoływana przez zmiany pór roku i brak światła słonecznego lub narażenie na zbyt duże nasłonecznienie. Dlatego kontrola nad światłem w domu z pewnością korzystnie wpłynie na Twoje samopoczucie i zdrowie. Rolety zaciemniające VELUX zablokują 99% wpadającego światła, niezależnie od wybranego koloru, co czyni je dobrym wyborem do sypialni i pokojów dziecięcych, gdzie ciemność jest niezbędna do spokojnego snu. W innych rodzajach pomieszczeń, takie jak pokoje dzienne czy domowe biura, lepiej sprawdzą się rolety dekoracyjne o transparentnej tkaninie, ponieważ pozwalają na dopływ przyćmionego światła do pomieszczenia, skutecznie zapobiegając oślepianiu.


Wygoda przede wszystkim
Inteligentne rozwiązania w domu to już dzisiaj norma, dla własnej wygody możesz wybrać rolety zdalnie sterowane. Mogą być one elektryczne, można zasilać je z sieci lub za pomocą baterii słonecznych. Można nimi łatwo sterować za pomocą pilota, aplikacji mobilnej lub wyposażyć je w czujniki, które same opuszczą lub podniosą je zależnie od temperatury i nasłonecznienia. Szczególnie warto sięgnąć po takie nowości w sytuacji, gdy okna dachowe są umieszczone wysoko.Do koloru do wyboru
Kolory i styl w jakim urządzone zostało wnętrze również wpływają na nastrój, dlatego zwykle wybieramy tonację, które lubimy. Kolory rolet z kolekcji VELUX zostały podzielone na trzy grupy - uniwersalne, czyli beże i szarości, a więc najbardziej popularne, następnie klasyczne, które od zawsze są w domach klientów oraz na kolory nowoczesne czyli kolory głębsze, w tonacji ziemi. Zadbaliśmy o to, aby w tych samych kolorach były zarówno rolety zaciemniające, jak regulujące światło. Modna baza 70 kolorów została uzupełniona opcją zamówienia rolet dekoracyjnych, zaciemniających oraz zaciemniająco-plisowanych z kolekcji Colour by You w dowolnym kolorze z 1800 barw palety NCS i RAL. Stwórz przestrzeń, w której poczujesz się jak w domu i dopasuj kolory, styl, a nawet światło do swoich potrzeb!KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

VELUX Polska

E-mail: kontakt@velux.pl

WWW: www.velux.pl

Tel: +48 22 337 70 00
Fax: +48 22 337 70 75
Adres:
ul. Krakowiaków 34
02-255 Warszawa

Katalog Firm

 • Krop System

  Rozpoznawalna jakość i innowacyjność oferty Blachotrapez były punktem wyjścia…
  Krop System
 • OknoPlus

  Tam, gdzie praca łączy się z pasją, rodzi się jakość. Dlatego dziś, OknoPlus…
  OknoPlus
 • Arbet

  Fabryka Styropianu ARBET -jesteśmy polską firmą  i doświadczonym, wiodąc…
  Arbet