rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


System Vacuum na dachu

image

Zmienne warunki pogodowe są w stanie poważnie uszkodzić pokrycie dachowe. Silny wiatr, czy wysokie temperatury występujące naprzemiennie z mrozem wpływają na stan materiału izolacyjnego. Firma Protan znalazła doskonały sposób montażu membran PVC, zdający egzamin nawet podczas największych podmuchów wiatru. Ta nowoczesna metoda montażu membran może być zastosowana zarówno podczas nowych realizacji, jak i przy renowacji starych.Wymagający klimat
 Polska ze względu na występujące wysokie amplitudy temperatur, sporadyczne opady gradu i porywiste wiatry jest krajem, w którym pokrycia dachowe muszą być niezwykle trwałe. Dlatego coraz częściej inwestorzy przy remontach dachów wielkopowierzchniowych decydują się na zmianę dotychczasowego materiału hydroizolacyjnego na membranę PVC. Jej niezwykle lekkie rolki materiału rozwijane na dachu cechują się nie tylko paroprzepuszczalnością, ale także wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne i temperaturę.


 
Nowa metoda
 Tradycyjna metoda montażu membran polega na mocowaniu mechanicznym rozwiniętych rolek materiału „na zakładkę” i zgrzewaniem ich za pomocą gorącego powietrza. Jednak Vacuum to rewolucyjny system mocowania hydroizolacji, która działa lepiej przy wykorzystaniu siły wiatru. Dzięki temu możliwe jest znaczne zaoszczędzenie czasu montażu, a tym samym przyspieszenie procesu budowy lub remontu.
Vacuum nie wymaga łączników, ani kleju na powierzchni dachu, ponieważ siła wiatru tworzy efekt próżni, dlatego im mocniej wieje, tym lepiej. Membranę układa się w arkuszach od 2 do 4 metrów, a następnie uszczelnia wokół attyki i otworów. Brak konieczności używania łączników mechanicznych sprawia, że warstwa paroprzepuszczalna nie ulega przebiciu zachowując 100% swoich właściwości. System Vacuum to doskonałe rozwiązanie w przypadku budynków narażonych na wysoką wilgotność. Baseny, warzelnie, obiekty zabytkowe, czyli wszystkie te budynki, które posiadają izolacje przeciwwodną lub wszelkiego rodzaju zakłady produkcyjne, w których ryzyko występowania wilgoci jest wysokie, to idealne powierzchnie do zastosowania systemu Vacuum, który ową wilgoć odprowadzi. System Vacuum jest zalecany zarówno w przypadku pokrycia membraną nowego dachu, jak i przy remoncie dotychczasowego nawet wtedy, gdy poprzednio został wykorzystany inny materiał hydroizolacyjny.


 Wydawnictwa