rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Wentylacja decentralna skutecznym rozwiązaniem dla pojedynczych pomieszczeń

image

NEGATYWNE ASPEKTY TRADYCYJNYCH ROZWIĄZAŃ WENTYLACYJNYCH.

Właściciele mieszkań często borykają się z problemami skutecznej wymiany powietrza. Centralna wentylacja z systemem kanałów rozprowadzonym na wiele pomieszczeń nadal nie jest standardem, także w nowych domach wielorodzinnych. Wielu z mieszkańców zajmuje wyremontowane lokale w tzw. starym budownictwie, gdzie przy zastosowaniu nowoczesnych, szczelnych okien i drzwi, tradycyjna wentylacja grawitacyjna nie spełnia już swojego zadania. Efekty jej nieskutecznego działania nie trudno przewidzieć: nawracająca wilgoć, grzyb, zwiększenie poziomu CO2 , za którymi idziee samopoczucie, zmęczenie czy problemy z efektywnym snem i alergiami.

 

 

Przewietrzanie pomieszczeń za pomocą otwierania okien wychładza pomieszczenia w sezonie zimowym, w pozostałych porach roku zaś powoduje napływ zanieczyszczeń, drobinek kurzu i insektów a podczas upałów- dodatkowo podnosi temperaturę wewnątrz pogarszającą samopoczucie. Spotykane są również rozwiązania wspomagające wentylację grawitacyjną, w których skład wchodzą wentylatory wyciągowe montowane w pomieszczeniach w połączeniu z nawietrzakami okiennymi, podokiennymi, których zadaniem jest uzupeł- nianie strat powietrza spowodowanych pracą wentylatorów. W rzeczywistości jednak takie systemy często nie są skuteczne ponieważ użytkownicy lokali zamykają lub wręcz zaklejają nawietrzaki, które w okresie zimowym wychładzają pomieszczenia oraz przepuszczają do nich hałas z zewnątrz. 

 

KIEDY ZASTOSOWAĆ WENTYLACJĘ DECENTRALNĄ?

Idealnym rozwiązaniem, nie powodujących strat ciepła dla nowobudowanych domów jest wentylacja centralna z rekuperacją. W przypadku jednak, kiedy dysponujemy mieszkaniem już urządzonym, gdzie nie ma przewidzianego miejsca na umieszczenie centrali wentylacyjnej oraz rozprowadzenia kanałów bez konieczności głębokiej ingerencji w konstrukcję ścian i wykonania dodatkowej zabudowy maskującej system wentylacyjny, istnieje inne rozwiązanie, które jest równie skuteczne i do tego minimalizuje koszty i nakład pracy.

 

 

W TAKIM PRZYPADKU Z POMOCĄ PRZYCHODZI NAM WENTYLACJA DECENTRALNA.

System wentylacji Blauberg wykorzystuje jednostki montowane bezpośrednio na ścianie zewnętrznej budynku np. VENTO EXPERT, czy FRESHBOX. Montowane są one w poszczególnych pomieszczeniach zapewniając stałą wymianę powietrza. Powietrze zużyte jest zasysane przez urządzenie, które poprzez wymiennik ceramiczny (w którym następuje kumulacja i odzysk ciepła) jest usuwane na zewnątrz. Odzyskane w ten sposób ciepło jest przekazywane do pobieranego z zewnątrz świeżego powietrza, które zostaje wtłoczone do pomieszczenia. Cykliczna praca urządzeń zapewnia stałą wymianę wymianę powietrza bez efektu wychładzania pomieszczenia. Urządzenia typu VENTO oraz FRESHBOX można montować w dowolnym pomieszczeniu mieszkalnym celem poprawienia w nim jakości powietrza.

 

PODSTAWOWE ZALETY WENTYLACJI DECENTRALNEJ OPARTEJ NA URZĄDZENIACH BLAUBERG:

  • brak konieczności rozprowadzania systemu kanałów – oszczędność pracy i kosztów
  • montaż przezścienny z wylotem bezpośrednio na zewnątrz- krótki kanał powietrzny minimalizuje opory powietrza występujące w tradycyjnym systemie centralnym
  • łatwy montaż
  • skuteczność odzysku ciepła do 97% dzięki zastosowaniu najwyższej jakości wymienników (rekuperatorów)
  • niski pobór mocy oraz zapewnienie niezawodnej stałej pracy dzięki silnikom EC
  • cicha praca- zapewnienie komfortu osobom przebywają- cym w pomieszczeniu, również podczas snu
  • wygodne sterowanie za pomocą pilota lub WiFi np. za po- średnictwem smartfona (opcja)
  • możliwość programowania trybów pracy dzięki zastosowanej automatyce
  • zastosowanie filtrów powietrza – ograniczenie napływu zanieczyszczeń, instektów, pyłu i smogu do pomieszczeń
  • estetyczny design, dyskretnie wpisujący się w każde wnętrze

 

 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Vents Group

E-mail: biuro@vents-group.pl

WWW: www.vents-group.pl

Tel: +48 61 832 45 30
Fax: +48 61 830 59 43
Adres:
Brzozowa 8
64-320 Niepruszewo

Produkty
dodaj+ «»


Forum