rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Wiosna ach to Ty- Rady na czyste okna

image

To wyjątkowy czas, w którym wszystko wokół nas zostaje ożywione. Drzewa, krzewy i kwiaty nabierają pięknych barw kolorów, aż chcę się żyć! Wiosna astronomiczna tego roku wypada w sobotę 20 marca, dlatego przygotujmy nasze okna na ten czas. Jak to zrobić? Przeczytajcie artykuł.

Więcej promieni słońca w naszym domu
Przez okna do naszych wnętrz wpada bardzo dużo promieni słonecznych, które jest naturalnym źródłem światła w domu. W taki sposób pomieszczenia stają się ożywione, a my mamy niepowtarzalne barwy. Niestety brud i kurz utrudnia w takim procesie. Dlatego musimy zabierać się do pracy, aby zadbać o czyste szyby. Okna jest dobrze myć raz na trzy miesiące. Taki proces umożliwi nam czyste przeszklenia w naszym domu.

Niechlubny duet: kurz i brud
Jak się do tego zabrać? Co musimy przygotować, aby wyczyścić nasze okna i  podziwiać piękne wiosenne krajobrazy. Oprócz dobrej pogody potrzebujemy również odpowiedniego sprzętu, który umożliwi nam szybkie i efektywne umycie okien. Pożądana jest dobra muzyka, która będzie grała z głośników, w taki sposób poprawi nam humor i sprawi uśmiech na naszej twarzy. Do wyczyszczenia okien będziemy potrzebowali: miskę, do której wlejemy ciepłą wodę, płyn do mycia szyb plus dodatkowo płyn do naczyń, dzięki któremu w łatwy i szybki sposób pozbędziemy się kurzu i brudu z okien i parapetu. Ścierka, ręcznik papierowy, gąbki i teleskopowa myjka-ściągaczka do szyb, która bardzo dobrze poradzi sobie z dużymi przeszkleniami.

Na pierwszy ogień okucia i parapety
Zanim przejdziemy do mycia szyb, najpierw należy zdjąć zasłony oraz firanki i zrobić miejsce na parapetach. Jeśli mamy to już za sobą, należy wziąć miskę, do której wlejemy ciepłą wodę, możemy też wlać kilka kropel płynu do naczyń. Płyn pomoże nam w szybszym usunięciu zabrudzeń, niż sama woda. Maczamy gąbkę i zmywamy cały brud z ram. Należy pamiętać o tym, aby robić to gładką częścią gąbki, która nie porysuje ram. Zielona strona gąbki jest chropowata i może porysować okucia. Dobrze będzie jak od razu umyjemy uszczelki, które znajdują się przy okuciu i szybie. Domowym sposobem jest mieszanka wody i sody, która jest naturalnym środkiem czyszczącym. Efekty są niesamowite. Sami sprawcie czy po umyciu wasze ramy są czyste i białe. Przetrzyj całą powierzchnię za pomocą gąbki, umyj również parapety, pamiętaj o założeniu wówczas rękawiczek, gdyż na parapetach znajduje się mnóstwo bakterii zostawione przez ptaki. Teraz jeśli mamy umyte ramy i parapety czas na szyby.

Czyste szyby? Bez smug jak to zrobić
Każdy chcę mieć czyste szyby i do tego bez smug. Jak to zrobić? Wystarczy pamiętać o kilku rzeczach, które sprawią ze nasze okna będę, wyglądały doskonale. Najpierw dokładnie spryskaj całość płynem do szyb, weź zwilżoną ścierkę i zacznij od uszczelek przy oknach. Zacznij od góry okna i przechodź do dołu. Taka kolejność sprawi, że uzyskasz najlepsze rezultaty. Możesz użyć myjkę i ściągaczkę do szyb z gąbką. Teleskopowa myjka dosięgnie tam, gdzie Ty nie możesz. Powtórz cały proces jeszcze raz: spryskaj płynem do szyb i ściągnij resztę wody. Upewnij się, że na szybach nie zostały pozostałości po papierze.

 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

AdamS

E-mail: adams@adams.com.pl

WWW: www.adams.com.pl

Tel: +48 89 741 32 48
Adres:
Leśna Droga 10A
11-700 Mrągowo

Katalog Firm

 • Konbet Poznań

  KONBET POZNAŃ -jesteśmy  liderem wśród producentów system&…
  Konbet Poznań
 • Florian Centrum

  Historia naszej firmy rozpoczęła się w 1996 roku w Kutnie. Nazwą i działalnoś…
  Florian Centrum
 • Rawlplug

  Rawlplug jest dystrybutorem wysokiej jakości zamocowań budowlanych, element&o…
  Rawlplug