rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Inteligentne mieszkanie

image

Dzięki domowej automatyce możemy sterować oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją czy osłonami okiennymi. Wszystko to możemy robić z kanapy, jednym ruchem palca wydając odpowiednie polecenia.


Brzmi, jak sielanka, ale często musimy używać konkretnych pilotów odpowiedzialnych za poszczególne sprzęty. Jak można zintegrować wszystkie rozwiązania, by żyło nam się wygodnie? Odpowiedź na to pytania znalazła włoska firma BFT.

 

Korzystając z najnowocześniejszych technologi koncern BFT stworzył rewolucyjny zestaw kontroli urządzeń automatycznych, np.: bramy wjazdowej lub garażowej, rolet i świateł. MAGISTRO pozwoli ci zarządzać całym systemem domowym sprawnie i intuicyjnie.

 

Jakie mamy możliwości ?

Przekaz informacji z jednostki centralnej do pozostałych odbywa się drogą bezprzewodową (poprzez sygnał radiowy). To świetna wiadomość. W końcu nikt z nas nie chciałby się bawić w ponowne kucie ścian i zakładania kabli. Nie mówiąc już o dodatkowych kosztach, obciążających nasz portfel. MAGISTRO zarządza pracą poszczególnych modułów. Sterujemy nim za pomocą pilota, aplikacji na smartfonie albo przeglądarki internetowej.

 

Inteligenty dom ma za zadanie ułatwić nam wykonywanie codziennych, rutynowych czynności. O wiele prościej jest otworzyć bramę czy garaż za pomocą pilota, niż w mroźny dzień otwierać ją ręcznie. Dla każdego urządzenia musimy wydawać inne polecenia. Jeśli już mamy zautomatyzowany dom, to jesteśmy również posiadaczami mnóstwa pilotów, kontrolerów. Niektórzy mogą nie zapamiętać, który pilot służy do czego. MAGISTRO rozwiązuje nasze problemy. Jest on wyposażony w technologię Z-Wave, umożliwiającą bezprzewodową komunikację między urządzeniami.

 

Możemy zauważyć, że popularność technologii Z-Wave wzrasta z każdym dniem. Nic w tym dziwnego. Została ona opracowana przez ekspertów z całego świata i obsługuję większość urządzeń, które znajdziemy na rynku. Do MAGISTRO podłączymy zarówno produkty BFT, jak i innych firm.


BFT Inteligentne sterowanie

Szeroki zakres łącza

Opracowane przez BFT systemy łączności połączyły się z rozwiązaniami opartymi na połączeniach bezprzewodowych, dzięki nowemu protokołowi U-link.

 

U-link jest bezpiecznym rozwiązaniem. Dwupoziomowe szyfrowanie za pomocą systemu kryptografii, hasła protokołu i system komunikacji – te trzy rzeczy zapewnią Tobie całkowitą ochronę danych. System pozwoli Ci na zdalne regulowanie szybkości, np.: otwarcia lub zamknięcia bramy. Protokół doskonałe współgra z technologią Z-Wave. Dzięki temu może pracować z technologiami innych producentów. Wspiera on systemy integratorów, gwarantując oprogramowanie dodatkowe, umożliwiające zintegrowanie systemów automatyki BFT z dowolnym systemem zarządzania budynkiem (BMS).

 

MAGISTRO umożliwi Ci zarządzania domowymi instalacjami, a także tworzenie scenariuszy czy zdefiniowanie ustawień poszczególnych elementów systemu. Dla przykładu: kładąc się spać, jednym kliknięciem gasimy światło i opuszczamy rolety. Wystarczy, że określimy raz dany scenariusz, aby w pełni cieszyć się z niego w każdej chwili.BFT sterowanie inteligentne


Opracowanie, redakcja: M.T.
Na podstawie materiałów firmy BFT
Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji.KONTAKT

BFT
O hartowaniu się stali, czyli jak powstają narzędzia ręczne?
INTERsoft-INTELLICAD 2021, nowa wersja uniwersalnego narzędzia CAD

Produkty
dodaj+ «»

Katalog Firm

 • Trineo

  Trineo jest spółką technologiczną specjalizującą się w zastosowaniu no…
 • Produal Oy

  Produal Oy - jesteśmy firmą fińską, specjalizującą się w technologii pomiar&o…
  Produal Oy
 • Grupa Techniczna CODI

  CODI - czołowy producent domofonów z wzajemną łącznością między wszyst…

Forum