Umyj okna, ale pamiętaj o kilku ważnych zasadach
Większości z nas mycie okien kojarzy się z przygotowaniami do świąt. Warto jednak wiedzieć, że o tej porze roku nie jest to wskazane. Gdy na zewnątrz panuje siarczysty mróz, myjąc okna narażasz szyby na uszkodzenia. Błyskawicznie zamarzająca woda może doprowadzić do pęknięcia szkła lub rozszczelnienia uszczelek. Poza tym wietrząc przez dłuższy czas mieszkanie, mocno je wychładzasz, przez co jego ponowne nagrzanie staje się bardzo energochłonne. Jeżeli jednak nie możesz zrezygnować z mycia okien przed świętami, zrób to, kiedy będzie sprzyjała temu pogoda. Najlepsze warunki do mycia okien zimą panują wtedy, gdy na dworze jest sucho i nie ma mrozu. Zaplanuj mycie okien w pochmurny dzień, kiedy temperatura wzrośnie powyżej zera. Do mycia okien użyj zimnej lub letniej wody. Gorąca woda powoduje gwałtowną zmianę temperatury szyby, co może prowadzić do jej pęknięcia. Zdecyduj się na domowej roboty detergent i dodaj do niego odrobinę alkoholu, który spowolni proces zamarzania wody. Przygotowanym preparatem i miękką ściereczką umyj szyby, a następnie profile. Choć po jesieni okna mogą być wyjątkowo brudne, nie sięgaj po środki w postaci proszków lub mleczek zawierających materiały ścierne. Mogą one zarysować powierzchnię profili i szyby doprowadzając do łatwiejszego wnikania w nie kurzu i brudu. Aby uniknąć uszkodzenia powierzchni profili, unikaj również gotowych środków czyszczących, które zawierają amoniak lub wodę amoniakalną. Na uwagę zasługują także uszczelki w ramie skrzydła i ościeżnicy. Przynajmniej raz w roku warto posmarować je gliceryną albo specjalnym preparatem pielęgnującym opartym na żywicach silikonowych. Przeciwdziała to ich twardnieniu, a w konsekwencji powstawaniu drobnych nieszczelności na obwodzie okna. Nie wolno zapominać również o okuciach. Ich konserwacja powinna być dwuetapowa - najpierw należy oczyścić je ściereczką, a następnie naoliwić specjalnym preparatem do konserwacji elementów stalowych.
Otwórz zdalnie bramę garażową i zaproś do środka Świętego Mikołaja
Grudzień to czas intensywnych przygotowań. Warto jednak pamiętać, że nie musimy robić wszystkiego sami - w niektórych obowiązkach jest w stanie pomóc nam inteligentny dom. Z poziomu jednej aplikacji możesz zarządzać wieloma urządzeniami, a dodatkowo integrować myKRISPOL ze światem IoT. Głosowe sterowanie przyda się, gdy będziesz miał zajęte ręce. Są sytuacje, kiedy zwyczajnie nie możesz zareagować, bo właśnie wyrabiasz ciasto, dekorujesz pierniki lub przystrajasz dom, wówczas z pomocą przychodzi asystent głosowy. Wykorzystaj swój głos do sterowania, a automatyczne rolety, żaluzje czy brama garażowa wykonają zadanie za Ciebie. Jak to działa w praktyce? Kiedy oczekujesz na Świętego Mikołaja, tzn. kuriera, nie musisz być w domu. Wystarczy, że otworzysz zdalnie bramę garażową i poprosisz o zostawienie paczek. Aplikacja myKRISPOL to doskonała opcja, które zapewni bezpieczeństwo pozostawionym przesyłkom, a jednocześnie pozwoli sprawdzić, czy brama garażowa została ponownie zamknięta.
Święta poza domem? Odpoczywaj, a dom sam się o siebie zatroszczy
Wiele osób decyduje się spędzić święta poza domem. Planując świąteczną podróż zabezpiecz dom przed nieproszonymi gośćmi. Statystyki wyraźnie pokazują, że okres końca roku jest wyjątkowo gorący dla włamywaczy. Aplikacja myKRISPOL pozwala na szybką identyfikację czy brama jest zamknięta, a rolety opuszczone. Ponadto umożliwia imitowanie obecności domowników poprzez automatyczne otwieranie i zamykanie rolet i żaluzji zgodnie z cyklem dnia. Jeżeli natomiast podróż się przedłuży, z dowolnego miejsca na świecie, możesz nadać sąsiadowi dostęp, aby mógł wejść do domu i podlać Twoje bożonarodzeniowe drzewko. Inteligentny dom to komfortowe, wygodne i warte stosowania rozwiązanie nie tylko od święta
Stwórz nastrój i ciesz się prawdziwą magią świąt
Przygotowanie domu z wyprzedzeniem, przy wsparciu nowoczesnych technologii, pozwoli przeżyć święta w harmonii i spokoju. Mądrze zaprojektowany i dopasowany do potrzeb lokatorów smart home wyręczy nas w wykonywaniu rutynowych zadań i pozwoli bardziej efektywnie korzystać z świątecznego czasu. Podczas przygotowań do świąt warto poświęcić czas i własnoręcznie wykonać ozdoby. Dzięki nim dom nabiera niepowtarzalnego uroku. Gdy wszystkie punkty planu przygotowań zostaną zrealizowane, pozostaje zapalić świece, włączyć kolędy i usiąść z kubkiem gorącego napoju przy choince lub zaprosić bliskich do wspólnych rozmów przy stole. W tym momencie zaczyna działać prawdziwa magia świąt.