rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Bramy i ogrodzenia: rss

1 2
Następny
Temat
w góręw dół
A - Z
Wyświetlaj: 10 | 20 | 50 wyników
Temat
w góręw dół
A - Z
Gerda: Jak ocieplić bramę garażową?
Ocieplanie bramy garażowej jest prostsze i tańsze niż może się wydawać. Powinno to zająć nie dłużej niż jedno popołudnie, a koszt jest dużo niższy niż instalacja nowej bramy, ocieplonej fabrycznie. Jednak czy efekt jest wart zachodu? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jaki materiał izolacyjny wybrać.
Jak wybrać bramę do garażu wolnostojącego lub w bryle budynku?
Garaż wolnostojący nie musi spełniać tak rygorystycznych właściwości trzymania ciepła, jak ten przy domu. Lepiej jednak wybrać produkt solidny z właściwościami przeciwwłamaniowymi oraz termoizolacyjnymi, ponieważ głównym celem bramy garażowej jest nie tylko bezawaryjna praca, ale również zabezpieczenie cennych przedmiotów wewnątrz garażu. Jaką bramę wybrać?
Wiśniowski: Brama i elewacja w jednym. MakroPro 2.0 ELH
Jak wygląda brama elewacyjna? Trudno powiedzieć. Dużo prościej powiedzieć, jak nie wygląda: nie wygląda jak typowa brama, nie jest podobna do żadnego rozwiązania, które znasz. A gdy już musi przyjąć jakąś widzialną formę, zawsze dostosowuje się do tego, czego oczekujesz. Poznajcie bramę MakroPro 2.0 ELH – bramę elewacyjną.
Joniec: Po ile ten płot?
Wyobraźmy sobie sytuację: szukamy wymarzonego ogrodzenia przeglądając strony internetowe. Nagle widzimy ogrodzenie idealnie pasujące do naszego domu. Co robimy? Zapisujemy lub drukujemy zdjęcie i z pytaniem „ile kosztuje takie ogrodzenie” przychodzimy do: producenta bloczków ogrodzeniowych, do firmy, która handluje materiałami budowlanymi, do pracownika marketu budowlanego.
Bramy Hörmann z wyposażeniem w klasie RC 2
Aby uchronić się przed nieproszonymi gośćmi, właściciele domów inwestują w drzwi wejściowe o coraz wyższych klasach przeciwwłamaniowych. Ale warto pomyśleć także o bezpiecznej bramie. Firma Hörmann oferuje teraz segmentowe bramy garażowe o znacznie podwyższonej odporności na włamanie.
Kosmiczne technologie i smartCONNECTED. Jak WIŚNIOWSKI sprowadził kosmos do Waszych domów?
Można powiedzieć, że wyprawy w kosmos nie są kluczowymi osiągnięciami ludzkości, ponieważ nie wnoszą niczego do naszego życia. W dyskusjach na ten temat pojawia się wiele argumentów przeciwko lotom w kosmos. Przecież programy lotów kosmicznych pochłaniają ogromne fundusze, które mogły by zostać użyte w bardziej pożyteczny sposób. Te programy trwają długo, wymagają wiedzy, szkolenia, specjalistycznego sprzętu.
Inteligentne bramy garażowe, drzwi i ogrodzenia – jak sprawić, by dom był „smart”?
Obecnie o coraz większej liczbie użytkowanych na co dzień przedmiotów można powiedzieć, że są „smart”. Oprócz smartfonów i smart telewizorów mamy do dyspozycji inteligentne odkurzacze, lodówki, oświetlenie domu i jego otoczenia oraz wiele innych rzeczy i urządzeń komunikujących się ze sobą i z nami, użytkownikami.
Planujesz ogrodzenia swojego domu? Oto 5 porad, jak wybrać dobre ogrodzenie?
Ogrodzenie to nie tylko element zabezpieczający posesję. Pełni także funkcję reprezentacyjną i jest uzupełnieniem aranżacji. Wyznacza granice naszej prywatności i jest naszą wizytówką. Jak wybrać właściwe ogrodzenie?
Spójny wygląd bramy, okien, drzwi i ogrodzenia - jak dopasować?
Budynek to układanka. To prozaiczne być może porównanie zawiera w sobie prawdę, która w swojej oczywistości często bywa pomijana: układanki nie sposób ułożyć, gdy jej fragmenty do siebie nie pasują. Ten holistyczny sposób myślenia o domu – jako o całości, a nie zbiorze elementów – umożliwia stworzenie harmonijnego projektu, który broni się jako suma rozwiązań.
Naciąganie sprężyny w bramie garażowej – czyli jak poprawić jej pracę i wydajność?
Niestety nawet najsolidniej zamontowany i przystosowany do intensywnej pracy sprzęt, z czasem w wyniku codziennej eksploatacji traci na swojej jakości. W przypadku bramy garażowej może się to objawiać specyficznymi trzaskami podczas otwierania i zamykania, obluzowaniem naciągu, czy też niepełnym zamykaniem wrót. Jak radzić sobie w takich przypadkach? Czy istnieje sposób na korektę naciągu i jakich błędów nie popełniać?
Nowoczesna stodoła – jak dobrać kolor bramy, okien, drzwi
Oszczędność formy i różnorodność rozwiązań czy właśnie tego oczekujemy od minimalistycznej architektury? Nowoczesne stodoły i ich charakterystyczna prostota trafiły w gusta Polaków. Budowa takiego budynku nie należy do skomplikowanych, a ekonomia eksploatowania jest dodatkową zaletą. Jak dobrać stolarkę otworową do takiego projektu? Architekci podpowiadają.
Eleganckie i bezpieczne zamknięcie sklepowe ShopRoller SR firmy Hörmann
Właściciele sklepów w centrach handlowych lub na lotniskach oferujący wysokiej wartości produkty, takie jak sprzęt elektroniczny czy biżuteria, potrzebują estetycznych rozwiązań gwarantujących ich bezpieczne zamknięcie poza godzinami otwarcia.
Ogrodzenia na świecie - Oman
Oman to państwo leżące na Półwyspie Arabskim, nad Morzem Arabskim i Zatoką Omańską. Graniczy ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Arabią Saudyjską i Jemenem. Stolica mieści się w mieście Maskat.
„Najsłabszy punkt”kluczem do perfekcji
Każdy element domu jest ważny. Ostatecznie przecież wszystkie funkcje budynku zależne tylko od jednego urządzenia. Bezpieczeństwo na przykład jest wypadkową jakości bramy, okien, drzwi i ogrodzenia, a także pozostałych elementów wyposażenia.Jeśli którykolwiek z nich okazuje się „słabym punktem” domu, a więc, gdy odstaje w znacznym stopniu od pozostałych, zamiast chronić
Wiśniowski Home Inclusive
Budynki nie mają jedynie czysto praktycznego charakteru. Wie o tym każdy, kto kiedykolwiek stanął przed zadaniem postawienia własnego domu. Użyteczność –mimo że jej rola w architekturze znacznie wzrosła w ostatnich dekadach –musi łączyć się z dobrym designem i harmonijnym projektem.
Hörmann: Nowa brama w mgnieniu oka
Zwiększenie bezpieczeństwa i komfortu obsługi, poprawa estetyki i izolacyjności cieplnej - to główne powody uzasadniające konieczność wymiany bramy garażowej. Decyzji o modernizacji nie warto odwlekać. Autoryzowani partnerzy firmy Hörmann zamontują bramę fachowo i szybko – w ciągu jednego dnia.
5 praktycznych pytań o… wymiary ogrodzenia
Prawo budowlane w Polsce zezwala na budowę ogrodzenia do wysokości 220 cm.
Czy wiesz, że musisz pielęgnować ogrodzenie w trakcie budowy?
Każda budowla z betonu musi być odpowiednio pielęgnowana. Pielęgnacja ma na celu zapewnienie optymalnych warunków cieplno-wilgotnościowych dojrzewania betonu oraz redukcję odkształceń skurczowych, powodowanych nadmiernym odparowaniem wody.
Nowoczesne i trwałe skrzynki na listy
Skrzynka na listy to wciąż niezbędny element każdej posesji. Na rynku dostępnych jest wiele rozmaitych modeli, wykonanych z mniej lub bardziej trwałych materiałów. Skrzynki, które my oferujemy, to wykonany ze stali nierdzewnej szczotkowanej produkt, który służył będzie przez wiele lat.
Bramy na wymiar biznesu. Germaplan
Stworzenie bezpiecznych i komfortowych warunków do codziennej pracy to jedno z głównych zadań inwestycji biznesowych. Bez względu na to czy mowa o małym warsztacie, czy wielkopowierzchniowej hali – dobór odpowiednich produktów pozwoli na wygodne i co ważne, bezawaryjne użytkowanie. Każda firma ma swój charakter, potrzebuje więc produktu skrojonego na miarę.
System automatycznej wentylacji firmy Hörmann
Ciepły i wyposażony w grubą i szczelną bramę garaż wymaga optymalnego wietrzenia. To ochrona m.in. przed powstawaniem pleśni. O konieczności wentylowania garażu mówią też przepisy budowlane. Skuteczną wentylację przy minimalnych stratach ciepła zapewnić może system automatycznej wentylacji garażu firmy Hörmann.
Co zrobić, aby garaż nie wychładzał domu? Postaw na „ciepłą” bramę!
Garaż znajdujący się w bryle budynku to duża wygoda dla mieszkańców. Można w nim urządzić przydomowy warsztat, szybko przenieść zakupy z auta do domu, a zimą wsiąść do ciepłego samochodu. Jednak w przypadku takiej lokalizacji garażu, niezbędne jest wykorzystanie rozwiązań, które pozwolą nam zatrzymać ciepło w pomieszczeniu. Ważnym elementem jest tu zastosowanie odpowiedniej bramy garażowej. Czym charakteryzuje się taki produkt i jak go wybrać?
Strefa wejściowa na posesję
Strefa wejściowa na teren posesji ma z jednej strony umożliwić wygodne wejście dla domowników i wjazd dla samochodów, a z drugiej strony stanowić barierę przed osobami, których nie chcemy zaprosić do naszego domu.
Bloczki ogrodzeniowe i ich różne zastosowanie
Wykańczając dom i jego otoczenie wiele osób szuka nietuzinkowych, a jednocześnie praktycznych rozwiązań.
7 prostych kroków do bezpiecznej i wygodnej bramy garażowej
Niewielu użytkowników bram garażowych zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele elementów składa się na jej bezpieczeństwo, wygodę i komfort cieplny. Waga segmentowej bramy garażowej często przekracza 250 kilogramów, a źle dobrana może stać się powodem wielu trosk
Ogrodzenie na pochyłym terenie
Budowa ogrodzenia to jedna z pierwszych rzeczy, na którą decydują się właściciele domów, działek rekreacyjnych i ogrodów. Gdy cały obszar, na którym planowany jest montaż ogrodzenia, jest równy i płaski, sprawa wydaje się stosunkowo prosta.
Jak dopasować napęd do bramy garażowej?
Zakup automatyki dedykowanej bramie garażowej należy traktować jak inwestycję na lata
Zalety betonowych ogrodzeń
Ogrodzenia wykonywane z betonu istnieją na rynku od wielu lat i cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.
Porządek w ogrodzie dzięki palisadom
Rozrastająca się trawa, którą trudno skosić, szalejące krzewy, które trudno ujarzmić – to problem, z którym boryka się wielu użytkowników ogrodów. Zmaganiom z naturą, która niczym nieograniczona wyrasta w kierunkach trudnych do przewidzenia, można zaradzić w łatwy i szybki sposób.
Skutki nieprawidłowego montażu ogrodzenia
Budowa domu wiąże się też koniecznością postawienia ogrodzenia. Ogrodzenie jest ważnym elementem - zapewnia nam prywatność, poczucie bezpieczeństwa i ochronę.
Dostęp kontrolowany, czyli parking z innowacjami
Nie ma już potrzeby zatrudniania kilkuosobowej grupy ochroniarzy, która dzień i noc stoi na straży dostępu do parkingu konkretnych obiektów publicznych.
Przesuń się ku lepszemu
Bramy przesuwne cieszą się największą sławą wśród wrót zautomatyzowanych.
Jak przygotować beton do budowy ogrodzenia?
Uzyskanie mieszanki betonowej o odpowiedniej jakości jest dość trudne.
Beton- czy wiesz o nim wszystko ?
Zanim rozpocznie się budowę ogrodzenia warto zapoznać się z dokumentami, które podpowiadają, jak prawidłowo wykonać wszystkie czynności
Zastosowanie bloczków ogrodzeniowych
Bloczki ogrodzeniowe stosowane są w budownictwie jako słupki ogrodzeniowe lub całe mury.Są one doskonałym materiałem do małych form architektonicznych ogrodu.
Stwórz nowoczesne ogrodzenie
Z którymi materiałami osiągniesz najlepszy efekt?
Historia ogrodzenia
Czy jego funkcja zmieniła się na przestrzeni lat?
Kiedy przeprowadzić demontaż ogrodzenia?
Kiedy wystarczy jedynie odświeżenie płotu, a kiedy konieczna jest inwestycja w nowy?
Brama garażowa w domu pasywnym
Jak skutecznie zmniejszyć straty ciepła?
Jak zabezpieczyć ogrodzenie na zimę?
Wiesz, że niskie temperatury mają zły wpływ nawet na ogrodzenia betonowe?
Co brać pod uwagę przy stawianiu ogrodzenia?
Stawiając ogrodzenie zwykle skupiamy się na tym jak ma wyglądać i z czego będzie wykonane. Jednak są też inne aspekty, które powinniśmy brać pod uwagę nim przystąpimy do budowy.
Jakie znaczenie ma barwienie betonu?
Dzięki zabarwianiu betonu uzyskuje się szereg zalet jak jego trwałość, odporność i piękny wygląd.
Nowoczesny styl i elegancja z ogrodzeniami gabionowymi
Trwałość, tłumienie hałasu, stabilność, masywność czy szczelność to jedynie kilka zalet ogrodzeń gabionowych.
Jak zaplanować domofon, skrzynkę lub śmietnik w ogrodzeniu?
Odpowiednie zaprojektowanie i zaplanowanie ogrodzenia jest niezwykle ważne. Istotny jest nie tylko wygląd, ale też jego funkcjonalność, którą docenia się podczas codziennych czynności.
Podstawa ogrodzenia - podmurówka czy fundament?
Podmurówka czy fundament? W jakim przypadku zdecydować się na jedno z tych rozwiązań?
Zabezpieczenie ogrodzenia przed rdzą
Kilka rad od firmy Joniec na temat zabezpieczenia ogrodzenia przed rdzą.
BFT: Sezamie, otwórz się!
Wiele możliwości zamkniętych w jednym urządzeniu. Bezpieczeństwo, dobry zasięg i kompatybilność – to charakterystyka pilota idealnego. Takie są 4-kanałowe piloty MITTO produkowane przez BFT Polska.
Jaki kolor ogrodzenia wybrać?
Ogrodzenie jest zabezpieczeniem naszej posiadłości, ale też jej wizytówką.
Joniec: Pielęgnacja drewnianych przęseł ogrodzeniowych
Dowiedz się, jak należy dbać o drewniany płot.
Hörmann: Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze napędu do bramy garażowej?
Planujesz zakup napędu do bramy garażowej? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się kilku cennych wskazówek!
1 2
Następny