rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Sposób na porządek - palisady w ogrodzie

image

Palisady to rozwiązanie znane już od średniowiecza, które wciąż cieszy się popularnością, choć obecnie daleko im do poprzedniego wyglądu oraz funkcji. Dawniej stanowiła ona ochronę i ogrodzenie, dziś jej zadaniem jest porządkowanie oraz podkreślanie otaczającego terenu.

 
palisady ogród joniec palisady betonowe
 

To co ma duży wpływ na estetykę naszej nieruchomości, to właśnie to co ją otacza - ogrodzenie, wejście przed domem oraz zadbany ogród. Jednak, aby ogród wzbudzał zachwyt, należy go nie tylko stale pielęgnować - ważne jest także odpowiednie zaplanowanie jego przestrzeni.

Świetnie sprawdzą się wówczas ogrodowe palisady, które można wykorzystać jako wzmocnienie skarp, tarasów oraz wytyczanie ścieżek.

Estetycznym rozwiązaniem, które może być stosowane jako ograniczenie rabat czy oddzielanie drzewek oraz krzewów ozdobnych od trawnika są betonowe palisady. Produkty JONIEC wykorzystują specjalną technikę zagęszczenia betonu Vibro, dzięki czemu cechują się one trwałością oraz wysoką odpornością na zmienne warunki atmosferyczne. Ponadto przy ich produkcji (tak jak w przypadku ogrodzeń łupanych JONIEC) zastosowano metodę Splitting Technology, która tworzy powierzchnię imitującą kamień łupany. To pozwala osiągnąć naturalny wygląd i wpasowującć się w otaczającą przyrodę.

Palisady betonowe JONIEC doskonale prezentują się w otoczeniu roślin, współgrają także z kamiennymi ścieżkami lub z kostką brukową wykorzystywaną bardzo często do ścieżek czy podjazdów.


Coraz częściej w prywatnych ogrodach można zauważyć bardziej niekonwencjonalne (np. ze względu na wykorzystane materiały czy zastosowane kształty oraz formy) aranżacje - np. geometryczne kształty ścieżek. Jednak dużo zależy od tego w jakim stylu wybrano elewację oraz ogrodzenie. Przy klasycznych ogrodzeniach betonowych lepiej postawić na proste kształty.

Montaż palisad jest bardzo łatwy, co daje nieograniczone możliwości. Dodatkowo zróżnicowane wymiary i przekroje pozwalają dopasować palisadę do funkcji, którą ma pełnić.
 

Palisady ogrodowe stanowią praktyczną formę dekoracji ogrodu - nie tylko ciekawie się prezentują, ale również organizują ogrodową przestrzeń.
 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Joniec

E-mail: joniec@joniec.pl

WWW: www.joniec.pl

Tel: +48 18 332 53 90
Adres:
Tymbark 109
34-650 Tymbark