rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Jak czyścić basen?

image

Sam proces nie jest zbytnio uciążliwy – musimy zadbać nie tylko o czystość niecki, ale również całego sprzętu i wyposażenia.
Prace zaczynamy od opróżnienia basenu z wody, a następnie wyczyszczenia niecki specjalną szczotką. Pozbywamy się w ten sposób wszelkich osadów z dna, plam z rdzy czy glonów. W tym momencie warto wspomóc się środkami chemicznymi o odczynie kwaśnym.
Po oczyszczeniu basenu należy go dokładnie wypłukać wodą, tak aby nie pozostały na nim żadne reszty środków chemicznych.

Po wykonaniu tej czynności spryskujemy całą nieckę środkami o działaniu hamującym rozwój glonów i mętnienie wody. Następnie do basenu nalewamy wodę – ważne, aby jej odczyn oscylował w granicach 7-7,5 pH. W innym przypadku środki chemiczne nie będą dobrze działały - zbyt kwaśny lub zasadowy odczyn może doprowadzić do podrażnienia skóry czy oczu.

Poziom pH w basenie badamy średnio raz w tygodniu. Świetnie w tym celu sprawdzają się testy ręczne, które po zanurzeniu zabarwiają się od razu, dzięki czemu wiemy jaki odczyn ma woda w naszym basenie. Po wykonaniu tych czynności, wodę należy dodatkowo zdezynfekować związkami chloru.

Wszelkie zanieczyszczenia, takie jak gałęzie czy liście, które pojawiają się na tafli zbiornika możemy usuwać ręcznie za pomocą specjalnych sitek lub odkurzacza do basenów. Czyszczenie dna wykonujemy za pomocą węża podłączonego do pompy. Dobrym pomysłem będzie zamontowanie pokrywy basenowej, która pozwoli na zminimalizowanie poziomu zanieczyszczeń w naszym basenie ogrodowym. Pamiętajmy także o regularnym płukaniu i wymienianiu filtrów, dzięki czemu nasz zbiornik będzie dłużej czysty.Opracowanie: Marta Lichaj
Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Biuro Obsługi Klienta

E-mail: biuro@pasywny-budynek.pl

WWW: www.pasywny-budynek.pl

Tel: +48 42 653-57 03
Adres:
Morgowa 4
91-223 Łódź