rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Wiśniowski Home Inclusive

image


Budynki nie mają jedynie czysto praktycznego charakteru. Wie o tym każdy, kto kiedykolwiek stanął przed zadaniem postawienia własnego domu. Użyteczność –mimo że jej rola w architekturze znacznie wzrosła w ostatnich dekadach –musi łączyć się z dobrym designem i harmonijnym projektem.Ten trend dostrzec można w ofertach firm z branży budowlanej, które oferują klientom nie tylko produkty nowoczesne, ale również ładne. W ciągu ostatnich lat dużą uwagę przykłada się do stylistycznej spójności bram,okien, drzwi iogrodzeń domów.Współcześnie architekci starają się pomijać w swoich projektach niepotrzebne motywy dekoracyjne. Prostota brył sprawia, że uwaga przechodniów skupia się na innych wyróżnikach budynku. Znacznie bardziej istotne stają się zasadyprojektowania, które znano jużw starożytności: symetria, ład i harmonia.Ważną rolę w tym jak prezentuje się budyneki jego otoczeniaodgrywa materiał, stylistyka, faktura, kolor i wzór. Spójność tych elementów sprawia, że projekt wydaje się przemyślany, harmonijny i elegancki. Ta zgodność musi być uwzględniona również w przypadku zewnętrznych elementów budynku, a nawet przede wszystkim w tym przypadku. Bramy, okna, drzwi i ogrodzeniasą przecież prawdziwą wizytówką naszej posesji –dobrze widoczne z zewnątrz, wyróżniająsię z płaszczyzny elewacji. Są również naturalnymi wejściami do naszego domu, a więc tym bardziej skupiają uwagę gości i przechodniów.


Od czego zacząć?
Witruwiusz –starożytny rzymski architekt -mawiał, że architektura polega na zachowaniu trzech zasad: trwałości, użyteczności i piękna. Troski o ostatni punkt nie można zostawiać jednak na sam koniec, a wręcz przeciwnie –powinno to zaprzątać nasze głowy już na początku inwestycji.Oprócz wyboru elewacji, istotne decyzje podejmujemy w kwestii wyglądu bramy garażowej, okieni drzwi. Znajdują się one w bryle budynku, a więc należy zadbać o to, aby podkreślały jego walory i dodawały klasy wzajemną spójnością. Najczęściej pierwszą ważnądecyzją jest wybór okien i już na tym etapie warto zastanowić się nad kolejnymi ważnymi wyborami: drzwiami, a także bramą garażową i ogrodzeniem. Jeszcze kilka lat temu stworzenie harmonii kolorystycznej i wzorniczej między tymi elementami graniczyło z cudem, nawet jeśli zakupu dokonywano u jednego producenta.Dziś jednak największe firmy z branży budowlanej wprowadzają do swojej oferty produkty, które łączy jedna linia stylistyczna.Producenci coraz częściej oferują również szerokie możliwości personalizacji takich zestawów pod względem kolorów, funkcjonalności, wzorów i zdobień –to sprawia, że mogą być one wizualnym majstersztykiem i idealnym zwieńczeniem inwestycji.Dużym ułatwieniem w tworzeniu spójnego zestawu okien, bram i drzwi są dedykowane kolekcje największych firm, którespecjalizują się w produkcji wszystkich tych elementów. Zakupienie ich u jednego producenta gwarantuje spójność kolorów i wzorów, a także pozwala uniknąć sytuacji, w której jeden z elementów zestawu starzeje się szybciej niż pozostałe. Przemyślenie stylu bram, okien, drzwi i ogrodzeń już na samym początku i zakupienie ich u jednego producenta oszczędza również czas, a także pomaga uniknąć żmudnego poszukiwania pasujących do siebie elementówu różnych dostawców.


Prostota krokiem do sukcesu
Nowoczesne posesje najczęściej opierają się ozasadę prostoty. Daje onaelegancki, współczesny i harmonijny wygląd całości. Podstawą prostoty jest z kolei dbałość o spójność formy. W obrębie jednej inwestycji nie powinno się mieszaćzbyt wielufaktur, materiałów i kolorów.Ich nadmiar nie tylko wpływana odbiór budynku z zewnątrz, ale może sprawiać wrażenie przesycenia, a nawet kiczu. Prostota i harmonia są ponadczasowe i widać to nie tylko w architekturze. Podobne zasady od wieków stoją u podstaw klasycznej mody czy sztuki. Jednak nie tylko spójność barw i wzorów decyduje o ostatecznym wyjątkowym wyglądzie budynku. Już na etapie projektowania trzeba pamiętać o innej niezwykle istotnej kwestii –symetrii.Bramy, okna, drzwi i ogrodzenie –oprócz tego, że łączy je wzór i kolor –muszą pozostawać wobec siebie w odpowiednich proporcjach.


Przemyślany wybór rozmiarów bramy garażowej, okieni drzwi, a także wysokości ogrodzenia,gwarantuje, że posesja będzie prezentowała się nie tylko spójnie, ale i harmonijnie. Żaden z elementów nie będzie dominował, co tym bardziej podkreśli prostotę, elegancję i niewymuszone piękno domu. Dokładne przemyślenie tych elementów na etapie projektowania i budowy, stworzenie ponadczasowego, prostego i spójnego domu jest gwarantem, że będziemy się cieszyć jego nienaganną formą przez długie lata, bez uczucia zawodu lub znużenia. Ponadto przebywanie w harmonijnym, estetycznym otoczeniu pomaga w codziennym relaksie –a więc wspomaga jedno z najważniejszych zadań każdego domu. Pozbawieni ograniczeń w zakresie kolorów i wzorów oraz pewni, że każdy element naszej inwestycji współgra z sobą, możemy stworzyć dom idealny, który będzie spełnieniem naszych marzeń. Dom, o którym będziemy mogli powiedzieć, że jest naprawdę naszKONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Wiśniowski

E-mail: sekretariat@wisniowski.pl

WWW: www.wisniowski.pl

Tel: +48 447 71 11
Fax: +48 447 71 10
Adres:
Wielogłowy 153
33-311 Wielogłowy

Najgorętsza promocja tego roku – JESIENNA IMPREZA w rytmie milionów metrów! Kup dach i zgarnij nagrody