rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Z Prawdziwym Styropianem ciepło zimą i chłodno w upały

image

W projekcie „dom prawdziwie pasywny” z Prawdziwym Styropianem chłodno w upały. Oznacza to, że właściwie zaizolowany budynek jest ciepły zimą i chłodny latem.

 

Jak informuje Maciej Sempiński, twórca projektu „dom prawdziwie pasywny”, pierwszy zbudowany przez niego dom w tej technologii dał możliwość komfortowego korzystania z budynku nawet w upały. Podczas, gdy w jeden z dni temperatura zewnętrzna w cieniu osiągała 36 stopni, a w słońcu 43,3 stopnia, w domu temperatura wynosiła pomiędzy 23,1 a 24,4 stopni Celcjusza. Dzięki właściwej izolacji wentylacja i chłodzenie budynku wymagało dostarczenia tylko 17 W/godz. energii elektrycznej.
  

Maciej Sempiński:

"Łatwo wyliczyć, że to koszt 19 gr na dobę czyli 17 W x 24 godz x 0,47zł/kwh = 19 gr/dobę. Świeżym chłodnym powietrzem obdarowuje mnie „matka ziemia” poprzez gruntowy wymiennik ciepła, odpowiedni styropian i wentylację"
 

.
 

Maciej Sempiński podczas opracowywania koncepcji budowy szukał – jak sam to zdefiniował - „styropianu który wiele potrafi”. Tym pojęciem określał na własny użytek styropian wyprodukowany w dużych płytach o powierzchni 1000x4000 mm, dzięki czemu zminimalizowane zostałyby straty ciepła na mostkach termicznych, a także styropian, który posiadałby korzystną lambdę, dużą odporność na obciążenia i najlepszą możliwą przy wysokich parametrach technicznych cenę. Zainteresował się produktami ARBETu.
  

Dom prawdziwie pasywny wg pomysłu Macieja Sempińskiego posadowiony jest na płycie fundamentowej izolowanej Prawdziwym Styropianem (HYDROPIAN lub PARKING EXPERT), a ściany izolowane są płytami o grubości 30 m FASADA GRAFIT. Płyty do tej inwestycji wyprodukowała Fabryka Styropianu ARBET w Gostyniu.
 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Arbet

E-mail: sekretariat@arbet.pl

WWW: www.arbet.pl

Tel: +48 94 342 20 76
Fax: +48 94 342 23 90
Adres:
Bohaterów Warszawy 32
75-211 Koszalin