rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Zadaszenie tarasu - 7 najlepszych pomysłów

image

Bez dwóch zdań posiadanie tarasu przy domu to ogromny przywilej. To wyjątkowa przestrzeń, w której można efektywnie odpoczywać i spędzać wolny czas. Taras nadaje się nie tylko do odpoczywania samotnie lub w gronie najbliższych. To również dobre miejsce do zorganizowania przyjęcia, rodzinnego obiadu, czy też grilla. Warto zatem zastanowić się, jakie są najlepsze i najciekawsze pomysły na zadaszenie tarasu, które wpłynie na jego estetykę i wygodę eksploatacji. Sprawdź 7 naszych propozycji.

 

7 pomysłów na zadaszenie tarasu

Do aranżacji ogrodu wcale nie jest potrzebny Ci architekt. Nie ma tu znaczenia, czy Twój mówimy o tarasie ogrodowym, czy pergoli. Ważne jest, aby twój ogród marzeń przynosił ci relaks wypoczynkowy i był przytulny. Poznaj 7 naszych inspiracji i wybierz tą, która skradnie Twoje serce i spełni oczekiwania, a także zapewnią fajną przestrzeń wypoczynkową. Zadaszenie tarasów może być bardzo różne i w dużej mierze zależy to od Twoich indywidualnych preferencji.

 

Roleta rzymska

Jednym z popularnych i bardzo estetycznych wyborów zadaszenia na tarasy jest roleta rzymska. To produkt, który cechuje się przede wszystkim unikatowym stylem, który doda estetyki i klimatu każdej przestrzeni. Z jednej strony rolety rzymskie ochronią wnętrze tarasu przed słońcem, a z drugiej strony zapewnią również dopływ światła słonecznego i komfortowy wypoczynek. To połączenie przyjemnego z pożytecznym. Jeżeli zastanawiasz się, jak uszyć roletę rzymską, to warto zaufać specjalistom lub poszukać dedykowanych tutoriali w sieci.


Markiza

Ciekawym wyborem jest również markiza, jednak ta sprawdza się przede wszystkim w słoneczne i bezwietrzne dni. Takiego zadaszenia tarasowego nie powinno wystawiać się na deszcz lub śnieg. Wówczas może dojść do jego zniszczenia.

 

Przeszklenie

Kolejny rodzaj zadaszenia to konstrukcja zadaszenia stałego w szklanego zadaszenia tarasu. Wówczas można postawić na szkło transparentne lub mleczne w zależności od swoich potrzeb i preferencji. Atutem tego rozwiązania jest fakt, że zachowuje swoją skuteczność przez cały rok i nie jest podatne na uszkodzenia w wyniku opadów atmosferycznych. Zabezpieczy przestrzeń tarasu przed wilgocią, dzięki czemu bez obaw pozostawisz tam meble i dekoracje.

 

Poliwęglan

Alternatywą dla szkła jest nowoczesny poliwęglan. Standardowo spełnia on takie same funkcje, jak szkło i posiada bardzo zbliżone parametry użytkowe. Również doskonale sprawdzi się w okresie jesienno-zimowym, czy też w czasie letnich opadów deszczu.
 

Drewniane zadaszenie

Właściciele tarasu mogą postawić także na drewniany dach. Tego typu konstrukcja może mieć różny kształt i wymiar, dlatego warto dopasować ją bezpośrednio do swoich potrzeb. W przypadku drewnianych dachów niezbędna jest ich bieżąca konserwacja i impregnacja, jednak zachowują przy tym wyjątkową estetykę.

 

Dachówki

Zadaszenia nad tarasem można obłożyć klasycznymi dachówkami, co będzie stanowić przedłużenie dachu domu. Może to być osobne zadaszenie wychodzące np. z balkonu lub też przedłużenie dachu w postaci wydłużonego okapu. Oczywiście stylistykę i sposób konstrukcji tego typu zadaszenia należy dostosować do projektu domu i warunków lokalizacyjnych.

 

Dach mieszany

Ostatnią z ciekawych propozycji jest połączenie kilku typów dachu. W tym wypadku estetycznie wygląda połączenie drewna i szkła, czy też drewna i poliwęglanu. Ostatecznie decyzja w zakresie zadaszenia jest kwestią indywidualną. W polskich warunkach warto postawić na dachy odporne na działanie warunków atmosferycznych i wytrzymałe, dzięki czemu będą mogły być eksploatowane przez lata.

 

Reflekcja

Bez względu, na którą z powyższych opcji się zdecydujecie, niewątpliwie zadaszenie tarasu jest bardzo ważną kwestią dla wypoczynku na świeżym powietrzu. Przyjemnie jest spędzić letni dzień przy nastrojowym oświetleniu w strefie wypoczynkowej w naszym nowoczesnym ogrodzie.

 

Pogłębiaj swoją wiedzę, czytaj poradniki

Opracowanie redakcja : (Ł.G.)
Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji portalu www.pasywny-budynek.plKONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Biuro Obsługi Klienta

E-mail: biuro@pasywny-budynek.pl

WWW: www.pasywny-budynek.pl

Tel: 661 426 616
Adres:
Morgowa 4
91-223 Łódź

Zimowa promocja OknoPlus pełna rabatów oraz innowacyjnych NOWOŚCI