rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Idealne rozwiązanie do narożnych wyjść tarasowych

image

System okien unoszono-przesuwnych HST PASSIV CORNER VIEW to idealne rozwiązanie optymalnego wykorzystania powierzchni w obrębie narożnych wyjść tarasowych. Z myślą o nieograniczonej swobodzie, komforcie użytkowania i energooszczędności stworzyliśmy system drzwi z obniżonym skrzydłem stałym, niskim progiem oraz narożnym połączeniu szyb technologia STEP, które dadzą nam dużą ilość światła dziennego i optymalne wykorzystanie powierz


Główne zalety okien tarasowych HST PASSIV CORNER VIEW, to:

 • Ograniczenie wartości liniowych mostków cieplnych na styku konstrukcji okiennej z ościeżem.
 • Zwiększenie pasywnych zysków energii z promieniowania słonecznego w sezonie grzewczym.
 • Wzrost szczelności powietrznej budynku.
 • Radykalne zmniejszenie strat energii cieplnej wykorzystywanej na cele ogrzewania.
 • Likwidowanie barier architektonicznych.
 • Komfort i łatwość obsługi ze względu na znikomą wartość sił operacyjnych.
 • Poprawa oświetlenia pomieszczeń mieszkalnych światłem dziennym.
 • Konkurencyjna cena w stosunku do podobnych produktów wykonanych z drewna lub aluminium.
 • Nowoczesny i zgodny z trendami architektury design.
 • Swoboda aranżacji wnętrz w obrębie narożnych wyjść tarasowych, balkonowych i ogrodowych.
 • Możliwość całkowicie przeszklonej zabudowy narożnych elementów ścian konstrukcyjnych.

Podstawowe właściwości użytkowe okien tarasowych HST PASSIV CORNER VIEW zgodnie z PN-EN 14351-1+A2:2016-10, to:
 • Przenikalność cieplna – Uw 0,68 W/(m2*K)
 • Odporność na obciążenie wiatrem – klasa C2
 • Wodoszczelność – klasa 8A
 • Przepuszczalność powietrza – klasa 4

HST PASSIV CORNER VIEW to nowoczesna, innowacyjna konstrukcja okienna o najwyższym poziomie równowagi pomiędzy korzyściami ekonomicznymi, komfortem użytkowania oraz poszanowaniem środowiska i oszczędnością energii. Zaawansowane rozwiązania techniczne, a także doskonały, lekki design świetnie wpisują się w aktualne trendy architektoniczne. Więcej ciepła, więcej światła, więcej komfortu użytkowników, to misja, cel i przeznaczenie okien tarasowych HST PASSIV CORNER VIEW.


System okien tarasowych lub balkonowych unoszono-przesuwnych HST PASSIV CORNER VIEW, to produkt na wskroś nowoczesny zarówno w skali krajowej, jak i europejskiej. Łączy w sobie to, co do niedawna było nieosiągalne dla konstrukcji okiennych z PVC-U. Design i lekkość południowej Europy z wysoką efektywnością energetyczną i ograniczaniem strat energii niezbędnym w surowszym klimacie Europy północnej i wschodniej.


Nowatorstwo i innowacyjność produktu wynika z jednoczesnego zastosowania trzech rozwiązań technicznych, których do tej pory nie stosowano w jakichkolwiek drzwiach przesuwnych z PVC-U.
Po pierwsze, kompozytowe progi drzwi z poliuretanowymi rdzeniami oraz wzmaciane wkłóknem szklanym GFK przyczyniają się do radyklanego obniżenia wartości liniowych mostków cieplnych na całym obwodzie styku konstrukcji z ościeżem muru konstrukcyjnego. Szyna prowadząca również wzmacniana jest włóknem szklanym GFK.
Po drugie, obniżona linia kształtowników oszkleń stałych wydatnie zwiększa udział powierzchni przeszklonych w całkowitej powierzchni produktu, co bezpośrednio przekłada się na obniżenie współczynnika przenikania ciepła konstrukcji, a jednocześnie niezwykle korzystnie wpływa na bilans energetyczny produktu ze względu na znaczny wzrost pasywnego pozyskiwania energii cieplnej z promieniowania słonecznego w okresie jesienno-zimowym.
Po trzecie, zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań w zakresie uszczelnień powoduje, że produkt uzyskuje w badaniach przepuszczalności powietrza klasę 4 według normy PN-EN 12207:2001, co w praktyce umożliwia zgodne z wymaganiami Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, zastosowanie produktu we wszystkich typach budynków, a przede wszystkim w budynkach wyposażonych w systemy wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej z rekuperacją.


Ponadto dzięki specjalistycznym okuciom Siegenia HST Portal swobodnie i bez najmniejszego oporu możemy przesuwać skrzydła o wadze do 400KG. Dodatkowo możemy zastosować napęd elektryczny MHS Siegenia i sterować otwieraniem bądź zamykaniem bez wstawania z kanapy
Najnowocześniejsze rozwiązania sprawiają, że produkt wykonany w całości z kształtowników PVC-U oraz szkła, ze względów ekonomicznych staje się poważnym konkurentem dla zdecydowanie droższych konstrukcji aluminiowych, drewnianych, czy też drewniano aluminiowych, a jednocześnie góruje nad nimi pod względem efektywności energetycznej i możliwości ograniczania strat energii, co sprawia, że jest produktem idealnie wpisującym się w ideę ochrony środowiska naturalnego i ograniczania emisji CO2. Co więcej, produkt nie zawiera substancji szkodliwych, o których mowa w art. 31 i 33 rozporządzenia (WE) nr 1907/2006 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 18 grudnia 2006 r, a wszystkie jego elementy i komponenty mogą być poddawane procesom recyclingu.


Drzwi unoszono-przesuwne HST PASSIV produkowane są ze szczególną troską dotyczącą optymalnego zużycia materiałów i energii. Koszty wytworzenia i automatyzacja procesów wytwórczych eliminuje przypadkowość, a premiuje powtarzalność i seryjność produkcji. Na każdym etapie przygotowania produkcji, składowania i transportu dokładamy wszelkich starań co do zastosowanych metod, ze szczególnym uwzględnieniem kosztów. Kalkulacja kosztów zawsze prowadzi do ich optymalizacji i eliminacji niepotrzebnych, energochłonnych procesów produkcji i dystrybucji, wpływając na ekonomikę produkcji produktu o wysokiej jakości.
Ważną zaletą okien tarasowych unoszono-przesuwnych HST PASSIV CORNER VIEW jest ich niskoprogowa konstrukcja, która czyni je produktem przyjaznym dla osób niepełnosprawnych. Po odpowiedniej instalacji element progu może licować z powierzchnią posadzki. W ten prosty sposób likwidujemy jedną z istotnych barier komunikacyjnych dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W tym kontekście godna podkreślenia jest również łatwość obsługi. Siły operacyjne niezbędne do zapoczątkowania ruchu skrzydła czynnego nie przekraczają wartości 100 N (10 kgf), niezależnie od jego wielkości. Wartość sił na poziomie zaledwie 10 kgf sprawia, że codzienne użytkowanie jest równie łatwe i proste dla osób dorosłych, dzieci, jak i osób niepełnosprawnych ruchowo.Lekkość konstrukcji, możliwość zastosowania szerokiej palety barw, a przede wszystkim unikalna w odniesieniu do podobnych produktów z PVC-U możliwość szczelnego, krawędziowego łączenia narożnych szyb zespolonych na tzw. STEP sprawia, że okna tarasowe unoszono-przesuwne HST PASSIV CORNER VIEW doskonale wpisują się w aktualne trendy architektonicznie. Dzięki takim konstrukcjom możliwa jest realizacja postmodernistycznych projektów bazujących na swobodzie kształtowania przestrzeni użytkowej i wykorzystaniu światła, jako istotnego elementu architektury wnętrz. Niezwykły i niespotykany w innych produktach z PVC-U design pozwala tworzyć oryginalne rozwiązania architektoniczne oraz wyraziste i doskonałe w formie kształty brył budynków. HST PASSIV CORNER VIEW, to linia produktów dla osób ceniących przestrzeń, elegancję, komfort, bezpieczeństwo i ciepło.Nacisk na wyjątkową staranność w procesie kontroli produkcji, pakowania, składowania, transportu i montażu, decyduje o kompleksowości obsługi Klienta i dochowaniu parametrów technicznych i estetycznych okien tarasowych unoszono-przesuwnych HST PASSIV CORNER VIEW.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

AdamS

E-mail: adams@adams.com.pl

WWW: www.adams.com.pl

Tel: +48 89 741 32 48
Adres:
Leśna Droga 10A
11-700 Mrągowo

Katalog Firm

 • Daikin

  Daikin jest światowym liderem na rynku rozwiązań klimatyzacyjnych, chłodniczy…
  Daikin
 • Koelner

  Koelner Polska jest dystrybutorem wysokiej jakości zamocowań budowlanych, ele…
  Koelner
 • Konbet Poznań

  KONBET POZNAŃ -jesteśmy  liderem wśród producentów system&…
  Konbet Poznań

Polecamy
dodaj+ «»