rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Trendy: rss

1
Następny
Temat
w góręw dół
A - Z
Wyświetlaj: 10 | 20 | 50 wyników
Temat
w góręw dół
A - Z
Co ma okno do eko, czyli rola stolarki okiennej w ekobudownictwie
Słowo „eko” na dobre zadomowiło się w codzienności. Ekologicznie jemy, podróżujemy, odpoczywamy. I budujemy. Jak grzyby po deszczu wyrastają domy pasywne i energooszczędne – przyjazne naturze i domowym budżetom. By jednak cieszyć się długofalowymi korzyściami płynącymi z inwestycji w ekodom, warto przyjrzeć się zawczasu jednej kwestii, już na etapie planowania przedsięwzięcia. O czym mowa? O oknach – bo w tym przypadku proekologiczna decyzja może być furtką do oszczędności...
Innowacyjna i sprawdzona technologia Izodom2000
Energooszczędne budownictwo to nowy trend
Idealnie się składa, czyli kilka słów o domach modułowych i energooszczędnych oknach
Budownictwo modułowe, jeszcze do niedawna traktowane z przymrużeniem oka, przeżywa swój złoty czas. Co w nim tak niezwykłego? Bardzo szybkie wznoszenie konstrukcji, proekologiczny charakter inwestycji, znacznie niższe koszty utrzymania, a do tego wysoki stopień energooszczędności. Ten ostatni uzależniony jest w dużej mierze od okien. Jeśli wybierzemy te dobrej jakości, o doskonałych parametrach technicznych pełen komfort cieplny, akustyczny i finansowy mamy gwarantowany. Idealnie się składa, i to dosłownie, prawda?
Aluminiowa stolarka na miarę XXI wieku – inteligentny dom z Aluprof
W nowoczesnych domach możemy wykorzystać zdobycze współczesnych technologii do codziennego sterowania i automatyki budynku. Równie ważne jest budowanie i eksploatacja z poszanowaniem środowiska naturalnego i z wykorzystaniem energooszczędnych materiałów. Innowacyjne rozwiązania do domów z widokiem na przyszłość proponuje Aluprof – jeden z europejskich liderów branży stolarki aluminiowej.
Pasywny styropian w pasywnym domu
Koncepcja budownictwa pasywnego cieszy się coraz większą popularnością. W Polsce co roku rośnie liczba energooszczędnych domów. Nie jest to zaskoczeniem, ponieważ korzyści płynących z takiego rozwiązania jest bardzo wiele. A jaką rolę w pasywnych budynkach odgrywa termoizolacja?
Dom wkomponowany w naturę
W nowoczesnej architekturze dąży się do harmonijnego łączenia budynku z jego naturalnym otoczeniem i tworzenia wrażenia dialogu między nimi. W domu letniskowym położonym w malowniczym otoczeniu gór Peloponezu udało się osiągnąć imponujący efekt przenikania się wnętrz z widokami na Zatokę Argolidzką. Zapewniają go wielkoformatowe aluminiowe okna i drzwi przesuwne Schüco.
Budownictwo pasywne - tylko z Passiv-Line Ultra
Czym jest budownictwo pasywne i jak wpisują się w nie nowoczesne systemy okienne? W tym artykule przybliżymy Wam jakie korzyści przynosi zbudowanie pasywnego obiektu i jakie technologie musimy stosować by było one dla nas wydajne i opłacalne.
Komfort, bezpieczeństwo, oszczędności – co jeszcze zyskasz ze smart home?
Inteligentne systemy są już na tyle zaawansowane technologicznie, że nie tylko generują oszczędności, ale też posiadają zdolność uczenia się i samodzielnie regulują pracę wszystkich instalacji.
Jak wybrać okna na rok 2021?
Już za dwa lata w Polsce mają powstawać tylko wysoko energooszczędne budynki. Jednym z kryteriów, jakie należy spełnić by uzyskać taki standard, jest dobór odpowiedniej stolarki okiennej, która odpowiada podwyższonym kryteriom izolacyjności cieplnej.
Budownictwo energooszczędne przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2
Budynki odpowiadają za zużycie 40 proc. energii w Unii Europejskiej i produkują łącznie 36 proc. całkowitej emisji CO2 – wynika z najświeższych danych Komisji Europejskiej.
Kilka słów o domu pasywnym
Budownictwo energooszczędne coraz bardziej rozwija się w Polsce. Wzrasta świadomość inwestorów , a także wymogi stawiane budownictwu stają się coraz bardziej rygorystyczne. Znaczenie ma też kwestia możliwości znacznej redukcji codziennych wydatków związanych z użytkowaniem domu.
Samowystarczalne budynki "zeroenergetyczne", które magazynują i produkują energię
Co przychodzi ci na myśl, kiedy słyszysz określenie "urbanizacja"? Czy myślisz o koncentracji populacji w miastach i spowodowanych tym zmianach regionalnych/społecznych? Wiele osób ma negatywne skojarzenia wiązane z przeludnieniem, nadmiernym zużyciem energii, zjawiskiem miejskiej wyspy i zanieczyszczeniem.
Nowoczesny gruntowy wymiennik ciepła
W dzisiejszych czasach podczas budowy lub modernizacji zwraca się dużą uwagę na energooszczędność nowo powstających budynków. Projektanci i przyszli użytkownicy zastanawiają się, w jaki sposób zaprojektować instalacje, aby były one maksymalnie efektywne przy relatywnie najniższych kosztach użytkowania.
Dach w nowoczesnej formie, czyli modne pokrycia dachowe
Współczesne trendy architektoniczne opierają się przede wszystkim na minimalizmie, czyli prostych formach geometrycznych, oszczędności detali lub ich całkowitym braku, a także stonowanej kolorystyce.
Dom pasywny czy energooszczędny - jaki wybrać?
Współczesne projekty domów uwzględniają wiele nowoczesnych rozwiązań pozwalających na zminimalizowanie kosztów eksploatacji.
Idealne rozwiązanie do narożnych wyjść tarasowych
System okien unoszono-przesuwnych HST PASSIV CORNER VIEW to idealne rozwiązanie optymalnego wykorzystania powierzchni w obrębie narożnych wyjść tarasowych.
PORT PC: Dostępny kolejny poradnik o powietrznych pompa ciepła
Do najczęściej wymienianych zalet pomp ciepła należą całkowity brak emisji zanieczyszczeń (tzw. niskiej emisji) do atmosfery w miejscu ich zastosowania
Jak powinna wyglądać kotłownia w domach jednorodzinnych?
Kotłownia powinna spełniać określone wymogi, których przestrzeganie zapewni bezpieczeństwo domowników.
Energooszczędne rozwiązanie dla twojego domu
System wodnego ogrzewania ściennego – niegdyś niedoceniany, obecnie cieszy się rosnącą popularnością na polskim rynku instalacyjnym.
Od ognia do kotłów kondensacyjnych
Wszystko zaczęło się od ognia. Poza tym, że pozwalał odstraszyć zwierzęta, zapewniał również ciepło....
Tu bada się systemy rozproszone
Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum to ogromne pole doświadczalne wykorzystywane przez producentów systemów automatyki budynków, uczelnie techniczne oraz jednostki badawcze. Ze swoim 7 ha obszarem i 10 budynkami to miniatura inteligentnego miasta, w którym obok działalności biznesowej, testowane są systemy rozproszone.
Dlaczego warto zaiwestować we własną elektrownię
Powody, dla których klienci decydują się na budowę własnego źródła energii zwykle są różne. Jednak główna motywacja wynika z chęci obniżenia rachunków za energię elektryczną i przyczynienia się do poprawy środowiska naturalnego
Pompa ciepła w zamian za kocioł węglowy - czyli jak ograniczać niską emisję
Powietrze, którym oddychamy w Polsce, od wielu lat nie spełnia nawet minimalnych standardów jakości. Wprowadzane w miastach działania naprawcze w zakresie ograniczenia emisji zanieczyszczeń tylko nieznacznie wpływają na jego jakość
Czy polskie budownictwo zmierza w stronę energooszczędności?
Poprawa standardu energetycznego polskich budynków jest tematem, który jak bumerang wraca na początku każdego sezonu grzewczego. To dobry moment, by spojrzeć na temat szeroko i zadać sobie pytanie: czy budowanie w Polsce pozwala na oszczędzanie energii i pieniędzy...
Pompy Wilo – komfort montażu i minimalizacja czasu pracy
Instalatorzy w codziennej pracy muszą stawiać czoło coraz to wyższym wymaganiom zarówno samych systemów instalacyjnych jak i oczekiwaniom swoich Klientów...
Koszty ogrzewania energooszczędnego domu nawet pięć razy niższe
Ekologiczne domy energooszczędne stają się coraz bardziej popularne. Dom pasywny ogrzewa się nawet do pięciu razy taniej niż tradycyjny budynek, a koszt jego wybudowania jest zaledwie o kilka procent wyższy...
Polska jakość na Światowym rynku budownictwa pasywnego
Twórcą technologii i głównym inżynierem Firmy Izodom 2000 Polska jest Prezes Andrzej Wójcik. Inżynier z 30-letnim doświadczeniem w budownictwie [domy z wielkiej płyty i cegły], oraz 20-letnim doświadczeniem w Izodomie.
Coraz więcej Polaków stosuje energooszczędne rozwiązania w swoich mieszkaniach
Wymiana żarówki i AGD na energooszczędne oraz ocieplanie budynków i wymiana okien na bardziej szczelne – to najczęściej podejmowane przez Polaków kroki, by oszczędzać energię w mieszkaniu...
Więcej niż ogrzewanie
Nawet najprostsze urządzenia i instalacje ogrzeją każdy budynek. Dla tych którzy oczekują czegoś więcej, firma Viessmann proponuje rozwiązania, które sprawią że ogrzewanie będzie czymś więcej niż tylko dostarczaniem ciepła.
Kotły kondensacyjne ecoTEC plus - nowe możliwości
Nowy ecoTEC plus to mniejsze zużycie energii, zoptymalizowane spalanie przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia gazu oraz uproszczona procedura uruchamiania urządzenia.
Automatyzacja i bezpieczeństwo dzięki kamerom termowizyjnym FLIR
Seria FLIR-A to również idealne narzędzie w zastosowaniach dotyczących bezpieczeństwa. Wszędzie tam, gdzie ochrona życia ludzkiego i mienia jest istotna i gdzie wczesne ostrzeganie o niebezpieczeństwie ma znaczenie kamery serii FLIR-A znajdują szerokie zastosowanie.
Nowy klimatyzator ścienny MSZ-EF Design Mitsubishi Electric
Jednostka Mitsubishi Electric charakteryzuje się smukłym kształtem, także podczas pracy - jedyna zauważalna zmiana, to ruchomy wylot powietrza.
Kocioł kondensacyjny w instalacji z ogrzewaniem zintegrowanym
Kotły kondensacyjne osiągają najwyższą sprawność (nawet o 16% wyższą niż klasyczne kotły), gdy pracują przy niskich temperaturach czynnika grzewczego. Wysoka sprawność wynika ze zmniejszenia straty kominowej dzięki pracy kotła z niskotemperaturowymi spalinami oraz z kondensacji.
Funkcjonalność i efektowny design trendy w klimatyzacji
Konstruktorzy, podążający za światowymi trendami, oferują nam urządzenia wielofunkcyjne, energooszczędne i przyjazne alergikom. Dodatkowo modny design doskonale komponuje się z najbardziej wyszukanymi wnętrzami.
Budownictwo energooszczędne w czasach kryzysu
Budownictwo energooszczędne to trend, który od kilku lat zyskuje coraz to więcej zwolenników. Aspektem, który coraz częściej branym pod uwagę podczas wyboru technologii budowy, jest możliwość skutecznego zredukowania wydatków przeznaczonych na energię. Czy branża budowlana - jedna z bardziej dynamicznych gałęzi gospodarki - zaczęła w ostatnim czasie spowalniać?
Budownictwo obecne i przyszłościowe
Jak konsumowana jest energia w obecnym, standardowym budownictwie i co zrobić aby ograniczyć zużycie energii. Rozdział energii w budownictwie przyszłościowym.
1
Następny
Inwestycja, która zwróci się na wielu polach. Weź dotację i wymień okna oraz drzwi na energooszczędne

Katalog firm

 • Daikin

  Daikin jest światowym liderem na rynku rozwiązań klimatyzacyjnych, chłodniczy…
 • Wobet-Hydret

  Jest nam bardzo miło przedstawić Państwu producenta oczyszczalni ściekó…
  Wobet-Hydret
 • Elektronika SA

  Elektronika S.A.- Importer, Autoryzowany Dystrybutor koncernu Mitsubishi Heav…