rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Alfaco: Pompy ciepła GREE

Opublikowano: 27.05.2022
image

Pompa ciepła to aktualnie popularna metoda ogrzewania budynków oraz dostarczania ciepłej wody użytkowej. Cieszy się takim powodzeniem z dwóch względów - swojej efektywności i ekologii. Tego typu urządzenia dostępne są w różnych wersjach: powietrze-woda oraz gruntowej.Ta pierwsza cechuje się tym, że niezależnie od pory roku jest w stanie czerpać energię, która gromadzi się w powietrzu, a ta, jak wiadomo, jest bezpłatna i dostępna w nieograniczonej ilości. Ponadto, montaż jest tutaj zdecydowanie mniej problematyczny, a nowe technologie produkcji umożliwiają osiąganie wyników na poziomie bardzo wysokim, nieustępującym efektywności wersjom gruntowym. Pompa ciepła Gree VERSATI III typu powietrze-woda jest zatem doskonałym rozwiązaniem dla różnego typu inwestorów. Możemy zakupić ją w jednej z dwóch technologii - SPLIT oraz MONOBLOK - a to rodzi pytanie: którą wybrać? Wszelkie wątpliwości rozwiewamy poniżej.

 

Pompa ciepła Gree

Na początek kilka faktów. Należy pamiętać, że koszt instalacji pompy powietrze-woda jest dużo tańszy od wersji gruntowej, gdyż nie wymaga odwiertów ani większych ingerencji w działkę. Ponadto, oszczędzamy dużo miejsca - jednostka montowana jest na zewnątrz w całości lub częściowo, zatem nie potrzebujemy miejsca na kotłownię. Co ważne, prosty montaż tych urządzeń zmiejsza ryzyko błędów podczas prac, co może być ważne dla inwestora. W dodatku, tego typu pompy ciepła to instalacje całoroczne. Mogą one pracować w temperaturach między -35°C a +45°C dla grzania. W przypadku pompy ciepła Gree Versati III efektywna praca jest do -25°C. Przed wyborem konkretnego modelu należy sprawdzić specyfikacje.
 

Pompa ciepła Split czy Monoblok?

Czym się różnią te technologie powietrze-woda? Pierwsza z nich, pompa SPLIT, składa się z jednostki zewnętrznej (wyposażonej w parownik, sprężarkę, zawór trójdrogowy), a także wewnętrznej, montowanej w kotłowni czy łazience, ze skraplaczem. Zasada działania polega na tym, że czynnik chłodniczy transportowany jest rurami z zewnątrz do dodatkowego wymiennika ciepła (skraplacza), który oddaje ciepło do instalacji. Do montażu jednostki typu split wymagane są uprawnienia f-gazowe.   Natomiast w przypadku MONOBLOK, całość stanowi jedna jednostka, w której znajduje się cały układ chłodniczy, przekazujący ciepło do budynku rurami połączonymi bezpośrednio z instalacją wodną. W obu wersjach wydajność jest bardzo zbliżona, a jedyne znaczące kwestie to potrzeby danej inwestycji oraz wymagania kwalifikacji firmy instalacyjnej.

 

Gree Versati - jedna z najlepszych na rynku

Pompa ciepła VERSATI III Gree typu powietrze-woda jest dostępna w obu przedstawionych wyżej wersjach. Służy nie tylko do ogrzewania domu oraz wody użytkowej, ale ponadto do chłodzenia w lecie. W tym momencie Gree wprowadziło na rynek trzecią już generację tego produktu, która wykorzystuje w pracy czynnik chłodniczy R32, dużo bardziej ekologiczny.

Szczegółowa specyfikacja:
  • Klasa energetyczna grzania: A+++.
  • Zakres wydajności grzewczej: 6,0 – 9,5 kW SPLIT / 7,5 – 10,0 kW MONOBLOK.
  • Pompa może wydajnie ogrzewać pomieszczenia przy temperaturze zewnętrznej do -25°.
  • 5 letnia gwarancja.
  • Wszystkie produkty Gree odznacza niezawodność i wysoka efektywność.
 
 
 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Alfaco Sp.z o.o.

E-mail: alfaco@alfaco.pl

WWW: www.alfaco.pl

Tel: +48 71 340 05 75
Adres:
Krakowska 141
50-428 Wrocław