rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


POLSIL® Solar- Silikonowy kauczuk do zabezpieczania ogniw w panelach słonecznych

Opublikowano: 07.06.2013
image

CHARAKTERYSTYKA
Polsil®  Solar jest płynnym dwuskładnikowym kauczukiem silikonowym utwardzanym w temperaturze pokojowej do przeźroczystej gumy pod wpływem Katalizatora Solar.
 

ZASTOSOWANIE
Polsil® Solar stosowany jest do usztywnienia i zabezpieczania (zalewania) ogniw przy produkcji paneli słonecznych przed wpływami czynników klimatycznych w warunkach zmiennych temperatur od -50 do +180 °C.


DANE TECHNICZNE

PARAMETRY POLSIL® Solar
konsystencja ciecz
kolor transparentny
lepkość (cP) 2000 ± 500
pH 6 do 8PRZYGOTOWANIE KOMPOZYCJI
Odmierzyć odpowiednią dawkę katalizatora i dokładnie oraz  powoli wymieszać (zbyt gwałtowne mieszanie może spowodować duże zapowietrzenie). Temperatura przetwarzania powinna być w zakresie od +15 do +30 °C. 


Dawka katalizatora
Do utwardzania Polsilu Solar należy stosować Katalizator Solar w ilości od 6 do 8 części wagowych Polsilu (najczęściej stosuje sie 8 cz. wag.)
UWAGA! Mieszaninę Polsilu Solar z katalizatorem należy przygotować bezpośrednio przed użyciem i wykorzystaniem w ciągu 45 minut.
Czas całkowitego usieciowania z 8 cz. wag. katalizatora - max 48 godz przy wilgotności powietrza w granicach 40-60 % w temp. pokojowej.


ZALEWANIE OGNIW
Na czystej odtłuszczonej i wypoziomowanej tafli szkła należy ułożyć i połączyć sekcje ogniw. Brzegi tafli szklanej należy zabezpieczyć ramką (np. kątownik aluminiowy -najlepiej na stałe przykleić do szkła) aby zapobiec wypływowi silikonu. Następnie w miarę możliwości należy unieruchomić układ i przystąpić do zalewania ogniw. Przygotowaną ciekłą kompozycją zalewać ogniwa powoli, tak aby silikon samoczynnie wypełnił przestrzeń między szkłem a ogniwami. Po całkowitym „zatopieniu” ogniw należy sprawdzić czy nie zostały zamknięte w masie pęcherzyki powietrza- jeżeli tak, to za pomocą miękkiego pędzla należy delikatnie je usunąć. Zalany panel pozostawić do całkowitego usieciowania silikonu. 


Uwaga!!! 
Polsil Solar jest kauczukiem sieciującym w kontakcie z powietrzem i nie należy go szczelnie zamykać np. drugą taflą szkła, ponieważ może wystąpić tzw. efekt rewersji (częściowe niedosieciowanie). Po usieciowaniu powierzchnię można zabezpieczyć ok. 3-5 mm warstwą silikonowego kauczuku Polastosil M-33 lub Polastosil M-60 i odczekanie do całkowitego jej usieciowania.


Magazynowanie: 
przechowywać w szczelnie zamkniętych i suchych pojemnikach, dobrze wentylowanych pomieszczeniach w temperaturze nie przekraczającej 30°C.


Bezpieczeństwo
Produkt nie wykazuje jakiegokolwiek zagrożenia. Nie podlega przepisom ADR/RID