rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Corab PB-096 -konstrukcja fotowoltaiczna na dachy płaskie

Opublikowano: 06.09.2022
image

System Corab PB-096, rozwiązanie dla dachów z membraną oraz dachów krytych papą, jest dedykowany mikroinstalacjom.To nowoczesne rozwiązanie dedykowane mikroinstalacjom PV na dach płaski, może być zarówno konstrukcją balastową, jak i inwazyjną.


Jakie jeszcze cechy wyróżniają ten system fotowoltaiczny?
Każda instalacja fotowoltaiczna składa się z kilku kluczowych elementów. W jej skład wchodzą moduły PV, inwerter, okablowanie i konstrukcja wsporna, zwana też fotowoltaiczną. Cały system odpowiada za generowanie energii ze słońca oraz zamianę prądu stałego w zmienny, któryy może zasilać domowe czy firmowe urządzenia. Konstrukcja pod panele fotowoltaiczne pełni niezwykle ważną rolę w całym systemie. Tworzy bowiem szkielet, który utrzymuje panele fotowoltaiczne. Poza tym dzięki konstrukcji wspornej możliwe jest optymalne ułożenie modułów fotowoltaicznych względem stron świata, jak i pod odpowiednim kątem względem padania promieni słonecznych.

corab pb-096

System Corab PB-096 dedykowany jest instalacjom zorientowanym w kierunku południowym. Moduł montowany jest poziomo, a kąt nachylenia wynosi 15 stopni. Panele fotowoltaiczne montowane są w orientacji poziomej. System wyposażony został w rozwiązania umożliwiające bardzo szybki montaż modułów – to z pewnością powinni docenić instalatorzy oraz inwestorzy którym zależy na jak najkrótszym czasie realizacji montażu systemu fotowoltaicznego. Pozwala na montaż modułów o długości 1708÷2280 mm i szerokości 1025÷1135 mm.
 Warto podkreślić, że w  ofercie CORAB znajdują się różnego rodzaju systemy wsporne pod fotowoltaikę dedykowane na dachy płaskie, dachy skośne oraz systemy PV wolnostojące (pionowe oraz poziome). Nasze produkty cechuje ponadprzeciętna jakość i precyzja wykonania. Posiadamy 30-letnie doświadczenie w produkcji konstrukcji fotowoltaicznych dedykowanych do wykorzystania w mikroinstalacjach czy inwestycjach komercyjnych. Własny park maszynowy i polska produkcja to bezsprzeczne zalety naszych produktów, przez co doceniane są one przez projektantów systemów PV, instalatorów, jak i inwestorów upatrujących w odnawialnych źródłach energii rentowny biznes.
Corab jako pierwszy producent konstrukcji fotowoltaicznych w Polsce dostrzegł potencjał powłoki metalicznej Magnelis. Wyjątkowy skład chemiczny powłoki Magnelis zapewnia nienotowany wcześniej poziom ochrony powierzchni i krawędzi cięcia nawet w skrajnie nieprzyjaznych środowiskach. Powłoka Magnelis charakteryzuje się trzykrotnie wyższą odpornością na korozję niż stal ocynkowana. Także System Corab PB-096 został wykonany z użyciem Magnelisu.

 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Corab

E-mail: wsparcie@corab.com.pl

WWW: www.corab.pl

Tel: +48 799 396 396
Adres:
Michała Kajki 4
10-547 Olsztyn