rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Florian Centrum: Parapety zewnętrzne

Opublikowano: 13.09.2017
image

Parapety zewnętrzne chronią ścianę przed zaciekami i zawilgoceniem.
Parapety produkowane przez firmę Florian Centrum S.A. wykonane są z blachy ocynkowanej ogniowo o grubości 0,50 mm lub 0,7 mm lub 0,75 mm, powlekanej lakierem poliestrowym.
Dodatkowo wszystkie parapety mogą być zabezpieczone folią ochronną, chroniącą powierzchnie przed zarysowaniami w trakcie montażu.
Nadają się do montażu z oknami z PVC, drewnianymi i wykonanymi z aluminium.
Firma Florian Centrum S.A. wykonuje parapety o określonej szerokości i długości. 
Dzięki temu nie trzeba ich przycinać oraz dopasowywać na budowie, co zwiększa tempo robót, wpływa też na jakość wyrobu.
 

Parapet zewnętrzny - trzy ważne zasady dotyczące montażu

Wydawałoby się, że parapet zewnętrzny to mało istotny element domu. Jednak źle zrobione parapety mogą przysporzyć kłopotów. Dlatego montując je, warto pamiętać o kilku zasadach.
 

  • Po pierwsze – parapet zewnętrzny odprowadza wodę poza płaszczyznę ściany, należy więc nadać mu spadek co najmniej 5° w kierunku od okna. 
  • Po drugie – bardzo ważny jest sposób zakotwienia parapetu w ścianie. Często spotyka się parapety, których boczne krawędzie są otynkowane. Jest to błąd, gdyż parapet, zmieniając swoje wymiary pod wpływem temperatury, napiera na ściany i powoduje ich pękanie.
  • Po trzecie – należy zwrócić uwagę, aby w oknach tworzywowych i aluminiowych nie zostały zasłonięte otwory na zewnętrznej płaszczyźnie progu ościeżnicy, służące do odprowadzania wody z konstrukcji okna – parapet powinien być podsunięty pod ościeżnicę.

 
Budując dom, niektóre roboty zostawia się na później. Zwykle w ostatniej kolejności wykańcza się elewację. 
 
Decydując się na montaż podokienników przed ułożeniem ocieplenia, należy uwzględnić grubość warstwy materiału izolacyjnego wraz z warstwą elewacyjną. Podokienniki muszą być szersze od łącznej grubości tych warstw, żeby nie okazały się w przyszłości kosztowną prowizorką. Jeżeli będą za wąskie, to ocieplając dom trzeba będzie je wymienić na nowe.

Więcej informacji na stronie producenta floriancentrum.com.pl/pl/parapety-zewnetrzne/0,-14,7KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Florian Centrum

E-mail: sekretariat@floriancentrum.com.pl

WWW: www.floriancentrum.com.pl

Tel: +48 24 355 14 55
Fax: +48 24 355 14 69
Adres:
Metalowa 11 A
99-300 Kutno