rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Folia mata termoizolacyjna Aluthermo Quattro - Rolka 30 m2

Opublikowano: 21.02.2023
image

Aluthermo Quattro® jest pierwszym cienkim, multi-refleksyjnym systemem izolacji wielowarstwowej w całości zgrzewanym termicznie. Aluthermo Quattro® składa się z dwóch warstw czystego, polerowanego aluminium o grubości 30 mikronów zabezpieczonych przed utlenianiem, oddzielonych dwoma warstwami pęcherzyków powietrza znajdujących się w strukturze plastra miodu zamkniętych w samo gasnącej folii polietylenowej.


Dodatkowo zawiera dwa dodatkowe ekrany z folii z czystego aluminium oraz wodoodporną i samo gasnącą piankę polietylenową. Mata termoizolacyjna Aluthermo Quattro® stanowi prawie nieprzepuszczalną barierę dla promieniowania podczerwonego, zapewniając komfortowe warunki temperaturowe zarówno latem, jak i zimą. Zgodnie z badaniami (patrz dane techniczne) opór cieplny Aluthermo Quattro® wynosi R= 5,7 m2K/W a właściwości termoizolacyjne odpowiadają przynajmniej wełnie szklanej o grubości 20 cm i lambdzie (λ) 0,040 W/m. Z tego powodu Aluthermo jest powszechnie wykorzystywane do ocieplania poddaszy – izolacja jest na tyle cienka, że pozwala na wyeksponowanie belek stropowych. Jeśli interesuje Cię ocieplenie poddasza, dachu, stropu, nadproża, ścian, podłogi, drzwi garażowych to ta mata ocieplająca znajdzie w tych miejscach zastosowanie i pomoże w ograniczeniu strat ciepła w budynku.

 

Ocieplenie poddasza
Stosując np. tę folię przy izolacji poddasza, ścian należy wykonać konstrukcję, do której, np. na zszywki, klej można przymocować aluthermo, pamiętając o pozostawieniu 20 mm odległości z obu stron. Potem miejsca styku łączyć taśmą aluminiową, dopiero na koniec można przykryć je płytą gk.

1 rolka =  25 m x 1,2m = 30 m2

 W celu prawidłowego wykonania przegrody z izolacją Aluthermo® bardzo ważne jest stosowanie oryginalnych akcesoriów, które zapewnią gwarancję odpowiedniego działania izolacji

 

Mata termoizolacyjna na poddasze
 
 • A+C+E+G. Warstwa folii z czystego aluminium o grubości 30 mikrometrów, zabezpieczona przed utlenianiem
 • B+F. Warstwa pęcherzyków suchego i stabilnego powietrza osłoniętych polietylenem
 • D. Pianka polietylenowa

Wszystkie elementy struktury folie termoizolacyjne Aluthermo® są połączone na całej powierzchni metodą zgrzewania na gorąco. W ten sposób uzyskano strukturę półsztywną i nierozwarstwiającą. Zastosowanie czystego i polerowanego aluminium powoduje, że produkty Aluthermo® są odporne na utlenianie. Powietrze w pęcherzykach jest suche i stabilne pod względem wilgotności i gęstości co powoduje, że produkty Aluthermo® są całkowicie nieprzepuszczalne dla powietrza i pary wodnej.Zalety maty ocieplającej:
 • 3 w 1: ekonomiczne rozwiązanie, czyli izolacja wiatrochronna, termoizolacja i paroizolacja w jednym.
 • Wysokie właściwości termoizolacyjne: (patrz dane techniczne) R=5,7 m2 K/W.
 • Brak ‘punktu rosy’: ciepłe i wilgotne powietrze wewnątrz budynku nie ma kontaktu z zimnym powietrzem na zewnątrz. Wynika to z unikalnej budowy Aluthermo® dwóch niestykających się ekranów oddzielonych warstwą suchego i stabilnego powietrza. Aluthermo® jest całkowicie wodoodporne i nieprzepuszczalne dla wilgoci.
 • Niepalność: klasa ogniowa B-d0-s1
 • Lekkość: nie obciąża konstrukcji.
 • Trwałość: użyte materiały dają gwarancję najwyższej jakości. 30 mikronowy film aluminiowy utrzymuje w 100% swoje właściwości izolacyjne przez lata nawet po pokryciu kurzem i zabrudzeniu. Polietylen nie ulega degradacji, ponieważ nie jest wystawiony na ekstremalne temperatury dzięki refleksyjnym właściwościom użytego aluminium. Nie rozwarstwia się przy cięciu. Zabezpieczenie przed utlenianiem. Zgrzewane na całej powierzchni.
 • Łatwość montażu: Wystarczy jedna osoba do montażu oraz nóż do cięcia i zszywacz. Możliwość dostosowania do kształtu każdej powierzchni. Z uwagi na mały ciężar daje się łatwo przenosić, nie zajmuje dużo miejsca, nie kurzy się
 • Nie alergenność i nietoksyczność, odporność na gryzonie: brak nieprzyjemnych zapachów i uszkodzeń spowodowanych przez myszy, szczury, kuny itp. brak radioaktywności, wydzielania gazów, kurzu, toksycznych zanieczyszczeń i włókien. Podlega recyklingowi.
 • 10 lat gwarancji: materiał stosowany m.in. w przemyśle lotniczym
 

Zastosowanie:
Aluthermo® jest stosowane od wielu lat jako izolacja w nowych budynkach i przy remontach w tym znajduje szerokie zastosowanie przy remontach zabytków jako izolacja ścian od wewnątrz. Świetnie sprawdza się w chłodnictwie i przechowalnictwie. Izolacja Aluthermo® najczęściej wybierana jest do izolacji dachów, ścian oraz podłóg w tym z ogrzewaniem podłogowym. Inne możliwe zastosowania to izolacje garaży, ocieplanie poddaszy, sufitów w piwnicach, stropodachów, przyczep i furgonetek, łodzi, rolet zewnętrznych, hal namiotowych, rolniczych obiektów inwentarskich, klimatyzacji i wentylacji, rur i rurociągów, lodowisk, hal stalowo aluminiowych, hal sferycznych, pawilonów namiotowych oraz innych obiektów w tym posadowionych w wilgotnym środowisku. Dzięki swojej elastycznej strukturze mata odbijająca ciepło Aluthemo® jest idealnym materiałem izolacyjnym do przegród o niestandardowych kształtach.


 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

MAGNUM Tadeusz Romański

E-mail: sklep@grupamagnum.eu

WWW: www.sklep.grupamagnum.eu

Tel: +48 600 280 602
Adres:
ul. Tuchowska 62
33-100 Tarnów