Falowniki trójfazowe Encor

Asortyment firmy Corab został rozbudowany o falowniki Encor, cechuje je przede wszystkim wysoka jakość i trwałość.


Powstające pod marką Corab Encor falowniki są odpowiedzią na potrzeby instalatorów oraz firm działających w branży odnawialnych źródeł energii. Wszystkie objęte są 12-letnim okresem gwarancji i serwisowane w modelu door-to-door, a nad sprawną obsługą czuwa rozbudowana sieć profesjonalnych serwisantów. Dodatkowo falowniki Encor zapewniają łączność poprzez Wi-Fi w standardzie oraz opcjonalnie przez LTE (4G) czy Ethernet. Na uwagę zasługuje w szczególności trójfazowy inwerter Corab Encor o mocy od 4kW do 12kW i sprawności maksymalnej na poziomie 98,30%. Posiada on napięcie startowe już od 150V, maksymalny prąd DC 16A i wyjątkowo szeroki zakres napięć MPPT. Poza tym zapewnia moc pozorną na wyjściu AC do 110% mocy nominalnej i możliwość przewymiarowania nawet do 200%. Nad bezpieczeństwem pracy trójfazowego falownika Encor czuwa wbudowany ogranicznik przepięć DC. Falownik Encor pochwalić się może stopniem ochrony IP66, co daje gwarancję bezpiecznego montażu na zewnątrz. Dodatkowo inwerter ten ma szeroki zakres temperatury pracy wynoszący od -30°C do +60°C.


Falowniki Corab Encor – 17kW, 20 kW lub 30 kW

W ofercie Corab znajduje się także falownik o wyżej mocy – 17kW, 20 kW lub 30 kW, którego sprawność maksymalna wynosić może aż do 98,5%. Oferuje on wyjątkowo szeroki zakres napięć MPPT i niskie napięcie startowe oraz możliwość przewymiarowania do 150%. Na uwagę zasługuje wbudowana funkcja śledzenia cienia, co znacznie podnosi wydajność pracy całej instalacji PV. W zakresie zabezpieczeń warto natomiast wspomnieć o ochronie przed zbyt niskim lub wysokim napięciem, monitoringu izolacji DC, sieci AC, impulsu DC czy prądu upływu. Inwertery te mają także zabezpieczenie przed nadmierną temperaturą i ogranicznik przepięć DC/AC. Co ważne, gwarantują one możliwość podłączenia modułów PV o dużej mocy dzięki maksymalnemu prądowi wejściowemu 16A DC. Podobnie jak wspomniane wcześniej falowniki trójfazowe, także i omawiane inwertery mogą być bezpiecznie montowane na zewnątrz, gdyż posiadają stopień ochrony IP66.

Falownik Corab Encor – 50 kW

Na potrzeby instalacji PV o większej mocy w ofercie Corab pojawił się falownik 50 kW, którego sprawność maksymalna wynosi do 98,4%, a zakres napięć MPPT 180~1000V DC. Gwarantuje on możliwość przewymiarowania do 150%. Co istotne, ma on niższą wagę w porównaniu do konkurencyjnych produktów – 44,5 kg, a zakres temperatury pracy wynosi -30°C do +60°C. Dodatkowo ten model falownika Corab Encor posiada wbudowany ogranicznik przepięć DC, umożliwia kontrolę wypływu energii do sieci, a do chłodzenia zastosowane zostały wentylatory o dłuższej żywotności. Co równie ważne, model ten ma stopień ochrony IP66, co oznacza, że może być montowany na zewnątrz.


Trójfazowy falownik hybrydowy Corab Encor Hybrid – od 6kW do 15kW

W ofercie Corab znaleźć można także trójfazowy falownik hybrydowy, który z powodzeniem łączyć może instalację fotowoltaiczną, magazyn energii oraz domowe urządzenia. Cechuje go asymetryczna praca do 50% nominalnej mocy wyjściowej na jedną fazę i możliwość przewymiarowania aż do 150%. Co ważne, trójfazowy falownik hybrydowy gwarantuje możliwość podłączenia modułów o dużej mocy dzięki maksymalnemu prądowi wejściowemu 16A DC. Poza tym oferuje on możliwość pracy równoległej do 150kW, aż pięć zróżnicowanych trybów pracy i wyposażony został także w wbudowany ogranicznik przepięć DC. Prace falownika śledzić można z poziomu dedykowanej aplikacji do monitoringu Corab ONE. Jest to autorski monitoring instalacji, który zapewnia możliwość sprawdzania kluczowych parametrów takich jak produkcja energii, poziom zużycia, ilość energii oddanej do i pobranej z sieci.