rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Izolacja-Jarocin: Fundabit

Opublikowano: 14.05.2019
image

FUNDABIT - elastyczna grubowarstwowa masa szpachlowa do izolacji fundamentów.
 

Masa szpachlowa FUNDABIT jest jednorodną masą koloru czarnego o konsystencji półpłynnej lub pastowatej do stosowania na zimno bez podgrzewania.

Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości asfaltów, rozpuszczalników, syntetycznego kauczuku oraz specjalnych włókien wzmacniających masa posiada szeroki zakres zastosowań oraz doskonałe parametry użytkowe. Służy do wykonywania na zimno średnio- i grubowarstwowych hydroizolacji, które skutecznie chronią obiekty przed wodą opadową i gruntową.
 
PRZEZNACZENIE
 • wykonywanie bezspoinowych, średnio- i grubowarstwowych izolacji przeciwilgociowych fundamentów i ław fundamentowych oraz izolacji pionowych ścian piwnic, również w postaci wielowarstwowych laminatów;
 • grubowarstwowa izolacja płyt obornikowych, zbiorników na gnojowicę, zbiorników na wodę technologiczną, kręgów betonowych, szamb itp.;
 • antykorozyjne zabezpieczanie podziemnych konstrukcji stalowych, w tym również ocynkowanych;
 • wypełnianie szczelin, pęknięć, dylatacji i przejść rurowych w podziemnej i nadziemnej części budynków i budowli.


ZALETY
 • ma doskonałą przyczepność do wszelkich podłoży występujących w budownictwie;
 • posiada konsystencję umożliwiającą jednorazowe nanoszenie w grubej warstwie, bez obawy o spływanie;
 • umożliwia wykonanie izolacji fundamentów w jednym cyklu roboczym, co obniża pracochłonność i czas wykonania izolacji;
 • po wyschnięciu tworzy elastyczną i wytrzymałą warstwę izolacyjną, która dzięki kauczukowi i włóknom wzmacniającym jest odporna na spływanie, pękanie i złuszczanie;
 • masę można nakładać zarówno na suche, jak i wilgotne podłoża;
 • tworzy jednolitą, bezszwową izolację doskonale przylegającą do podłoża i uniemożliwiającą podsiąkanie wody, co jest prawie niewykonalne w przypadku stosowania pap lub folii z tworzyw sztucznych;
 • umożliwia skuteczne i proste łączenie detali izolacji, na przykład przejść rurowych z izolacją powierzchniową;
 • dzięki zastosowaniu syntetycznych kauczuków i włókien wzmacniających posiada zwiększoną odporność na spękania mrozowe;
 • pozwala na wykonywanie bezszwowych laminatów z wykorzystaniem wkładek wzmacniających.
 
 

SPOSÓB STOSOWANIA

Masę szpachlową FUNDABIT nanosi się na suche lub lekko wilgotne (bez zastoin wody), oczyszczone z luźnych zanieczyszczeń, rdzy itp. podłoże za pomocą kielni, szpachli zwykłej lub ząbkowanej (takiej jak do kleju do glazury o zębach max. 6 mm) lub pędzla o sztyw-nym włosiu. Podłoża chłonne, o obniżonej przyczepności należy wcześniej zagruntować roztworem asfaltowym JARLEP-G lub JARLEP-GM.
 

W przypadku wykonywania izolacji dużych powierzchni zastosowanie szpachli ząbkowanej pozwala nanieść właściwą, powtarzalną w każdym miejscu ilość masy szpachlowej, której powierzchnię następnie wyrównujemy gładką stroną szpachli.

Istnieje możliwość wykonywania masą szpachlową FUNDABIT izolacji fundamentów w formie wielowarstwowych, bezszwowych laminatów z wykorzystaniem wkładki wzmacniającej z tkaniny szklanej, włókniny lub siatki poliestrowej.


W tym celu w pierwszą warstwę masy FUNDABIT na „ świeżo”, wciskamy wkładkę wzmacniającą, aż do jej pełnego prze-siąknięcia. Następnie nanosimy kolejną warstwę masy FUNDABIT, zwracając uwagę, by izolacja miała jednakową grubość w każdym miejscu. Wykonaną izolację zabezpieczamy przed uszkodzeniami mechanicznymi po wyschnięciu, a przed zasypaniem fundamentów, za pomocą płyt izolacyjnych ze styropianu i/lub mat drenażowych.
 

W przypadku wypełniania szczelin masę FUNDABIT należy wcisnąć w szczelinę za pomo-cą kielni lub szpachelki oraz rozsmarować cienką warstwą 5 – 10 cm poza reperowaną szczelinę. W przypadku szczelin szerszych niż 5 mm zaleca się zastosowanie dodatkowego wzmocnienia z tkaniny szklanej lub siatki budowlanej. Łatkę wzmacniającą wciskamy w rozsmarowaną masę aż do przesiąknięcia, a następnie pokrywamy kolejną warstwą masy.
 


ZUŻYCIE

Zużycie wynosi 0,6 – 1,2 kg/m² na 1mm grubości izolacji w zależności od rodzaju i stanu izolowanego podłoża.
 

Optymalna temperatura nanoszenia masy FUNDABIT wynosi powyżej +5°C. W chłodne dni dla ułatwienia rozprowadzania masy po podłożu i zmniejszenia jednostkowego zużycia należy przed użyciem opakowanie z masą szpachlową FUNDABIT przechowywać przez 24 godziny w ogrzewanym pomieszczeniu.
 


DOSTĘPNE OPAKOWANIA

Wiaderka 5 kg i 20 kg.TRANSPORT I PRZECHOWYWANIE

Opakowania masy szpachlowej FUNDABIT należy składować i transportować w pozycji stojącej, maksymalnie w czterech warstwach. Przechowywać z dala od źródeł ognia i elementów grzewczych, w warunkach zabezpieczających przed nasłonecznieniem. W czasie transportu wyrób należy zabezpieczyć przed możliwością przemieszczania się i przewrócenia.


UWAGA!

NIE STOSOWAĆ DO IZOLACJI NA PODŁOŻACH KONSERWOWANYCH WCZEŚNIEJ SMOŁĄ.PLIKI DO POBRANIA
 •  KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

IZOLACJA-JAROCIN

E-mail: biuro@izolacja-jarocin.pl

WWW: www.izolacja-jarocin.pl

Tel: +48 62 747 04 00
Fax: +48 62 747 04 04
Adres:
Poznańska 24-26
63-200 Jarocin