rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Izolacja-Jarocin: Styropapa do ocieplania Termobit 1 i Termobit 2

Opublikowano: 30.05.2019
image

OPIS PRODUKTU

Atestowane, termoizolacyjne płyty warstwowe TERMOBIT-1 i TERMOBIT-2, typ EPS 80 i typ EPS 100, służą jako materiał ocieplający (styropapa).

 

Płyty TERMOBIT-1 wykonane są z odpowiednio przyciętych płyt styropianowych, które zostały jednostronnie oklejone specjalną papą asfaltową podkładową. Powierzchnia papy jest nieco większa od powierzchni płyty tak, aby papa wystawała poza jej obręb na ok. 5 cm z dwóch sąsiadujących boków. Pozwala to na układanie płyt na zakład z papy i uzyskanie dobrej ochrony styropianu przez zniszczeniem w trakcie dalszych prac i eksploatacji.


Płyty TERMOBIT-2 oklejone są dwustronnie papą asfaltową podkładową. Zakłady z papy pozostawione są tylko z jednej strony płyty (górnej), natomiast druga strona płyty pozostaje oklejona papą na wymiar.

PRZEZNACZENIE


 

Płyty warstwowe TERMOBIT-1 i TERMOBIT-2 są przeznaczone do wykonywania izolacji termicznej dachów płaskich i skośnych o nachyleniu do 20%. Płyty TERMOBIT układa się pod nowe pokrycia dachowe z papy asfaltowej lub przy docieplaniu istniejących dachów płaskich. Mogą być również stosowane do wykonywania izolacji termicznej fundamentów, balkonów i tarasów.

 

Płyty termoizolacyjne TERMOBIT mogą być układane na podłożach z drewna, betonu, zaprawy cementowej lub z blachy falistej (trapezowej), płyty obornickiej albo na istniejącym pokryciu dachowym.


 

PODSTAWOWE ZALETY STYROPAPY:

  • znakomite właściwości termoizolacyjne oraz wysokie parametry izolacji akustycznej,

  • łatwość montażu, dzięki modułowej budowie, pokrycie z płyt nie ulega spękaniom pod wpływem ruchów podłoża lub konstrukcji budowlanej,

  • wysoka odporność na czynniki atmosferyczne oraz na degradację biologiczną (bakterie, pleśnie, insekty),

  • neutralność wobec środowiska (wyrób został pozytywnie oceniony pod względem higienicznym przez Państwowy Zakład Higieny).


 

SPOSÓB MONTAŻU

 

Płyty TERMOBIT montuje się metodą klejenia lub mocowania mechanicznego na prawidłowo przygotowanym podłożu według projektu technicznego opracowanego zgodnie z obowiązującymi przepisami budowlanymi i wytycznymi producenta.
 

Płyty TERMOBIT-1 przykleja się do podłoża za pomocą klejów przeznaczonych do styropianu (np. TERMOLEP, STYROLEP) lub mocuje mechanicznie za pomocą odpowiednich łączników.
 

Płyty TERMOBIT-2 przykleja się do podłoża lepikiem asfaltowym na gorąco lub za pomocą klejów przeznaczonych do przyklejania papy (np. TERMOLEP), albo mocuje mechanicznie za pomocą odpowiednich łączników.
 

Sposób montażu dla danego obiektu należy każdorazowo skonsultować z projektantem.

 

INFORMACJE DODATKOWE

 

Warstwy papy stanowiące okładziny płyt TERMOBIT nie wlicza się do liczby warstw pokrycia dachowego.
 

Płyty TERMOBIT są produkowane i sprzedawane na podstawie najnowszej dokumentacji. Posiadają Krajową Ocenę Techniczną, która zastąpiła aprobatę, Krajową Deklarację Właściwości Uźytkowych, Ocenę PZH oraz Informację Techniczną Wyrobu.

 

PLIKI DO POBRANIA

 

Krajowa Ocena Techniczna – TERMOBIT

Krajowa Deklaracja Właściwości Użytkowych - TERMOBIT

Informacja Techniczna Wyrobu - TERMOBIT

 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

IZOLACJA-JAROCIN

E-mail: biuro@izolacja-jarocin.pl

WWW: www.izolacja-jarocin.pl

Tel: +48 62 747 04 00
Fax: +48 62 747 04 04
Adres:
Poznańska 24-26
63-200 Jarocin